1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yüz Nemlendiricisi Önerileri

'Cilt Bakımı' forumunda türkan tarafından 5 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Bihter

Bihter Uzman Üye+

ben bunu el-vücut için aldım.Kokusunu cok beğendim yalnız cok hafif bir kokusu var yapısıda öyle vıcık vıcık değil ilk kullanımda hosuma gitti bakalım :) yüzüme lorealin nemlendiricisini kullanıyorum bende sivilcelenme yapmadı kiminde yapıyormuş ama.

2. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Bu bir yardım mesajı kızlar. hamileliğimden önce yüzümün bu derece kuruduğunu hiç görmemiştim. doğum yaptım. soğuk havalar başladı. benimde yüzümün kuruması başladı. yaz bittiğinden beri böyle. konuyu görünce yazayım istedim. normalde t bölgem yağlıdır. normalde herhangi bir nemlemdirici bile nemlendirir kolay kolay. ama bu sefer pütür pütür kuruluklar var. doğumla ilgisi var gibi geliyor bana. yoksa soğuklardan desem her sene olurdu :( ne kullanacağımı bilemedim ya ne yapacağımıda. önerileriniz var mı bu konuda Teşekkürler şimdiden

3. Aylin

Aylin Süper Üye+

Soğuklardan da olabilir hamilelik-doğumdan da olabilir kuzum. Haftada 2 kez peeling yapıp, sabah akşam temizlediğin cildini nemlendirmelisin bence :begendim

4. bolulu gelin

bolulu gelin Aday Üye

Aynı sorun bende de var canım benim cildimde çok kuru özellikle bu mevsimlerde ben saf zeytinyagı sürüyorum 2 3 damla kuruyan yerlere biraz bekledikten sonra yıkıyorum ve nemlendirici bepantol kullanıyorm şuan öyle bi sorunum kalmadı;)

Aylin bunu beğendi.
  5. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Ne kadarı doğru bilmiyorum ama nette okuduğum kadarıyla ve yorumlara göre hamilelik ve doğum ile ilgisi var galiba. çünkü ilk defa bu derece kuruma ile karşılaşıyorum. saol canım benim. deniycem söylediğini. temizliyorum ama yeterli gelmiyor demekki :(

6. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Hmm bi denemek lazım çok teşekkürler canım :)

7. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

@NeslihanM canım ben L'Oreal in mucizevi bakım nemlendiricisini kullanıyorum ama dediğim gibi sende aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum iyi araştır. Watsonsta pure beauty markasının sanırım aqua serisiydi. Jel kıvamlı su bazlı nemlendiricisi var cildi yağlandırmadan nemlendiriyor ondan da çok memnundum.

cerensever ve NeslihanM bunu beğendi.
  8. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Aynen belki ciltden cilde fark edebilir ama bakicam hepsini , dediginiz urunleride arastiricam boyle bi duzen kurmayi düşünüyorum., zaten dugun stresinden sivilceler cikti tabi gecti sivilcelerim ama cikan yerlerde kizariklik sivilce lekeleri kaldi , ama hic sivilce sıkmam çünkü kalici iz yapiyo , ama bu sivilce izlerini nasil geciricem , konudan konuyada gecis yapiyorum.kusura bakmayin :(

9. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Seda abla bunu hala kullanıyor musun? Benim cildim de karma. Birçok nemlendirici kullandım ama yanak bölgem kuru olduğu için hiçbirinden tam anlamıyla memnun kalmadım. Cildimi yağlandırmadan yoğun şekilde nemlendirecek bi nemlendirici bulup onunla devam etmek istiyorum. Az önce de trendyolda gözüme çarptı bu indirimde şuan. Yorumların hala aynı mı ne dersin ben de alsam mı? :)

Seda bunu beğendi.
  10. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Su an bunu kullanmıyorum dior kullaniyorum ama estee lauder’i deneyebilirsin ben 2 kutu bitirdim memnunum. Yaz-kis gece-gunduz her cildin nem ihtiyaci farkli oluyor, o yuzden su an degistirdim.

cikolatalikek bunu beğendi.
  11. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

20171118_124739.jpg
    20171118_195541.jpg

Gecen hafta sonu yuzum icin nemlendirici krem aldim. Yanaklarim kuru, alin ve burun bolgem biraz yagli. Rossmandaki satis elamani bu kremi onerdi. Kremin hafif ve yagsiz bir dokusu var. Henuz 3 4 kez kullanmama ragmen yanaklarimin daha nemlendigini, alin ve burnumdaki parlamanin azaldigini farkettim. Uzun sureli kullanimda da memnum kalirim umarim.

tuğbabenli, asltrk ve NeslihanM bunu beğendi.
  12. asltrk

asltrk İnci Üye+

Canım Avene 'nin nemlendiricisinide tavsiye ederim gerçekten çok güzel bir marka. Ben 8 aydır kullanıyorum çok memnun kaldım cildi çok güzel nemlendiriyor yağlı bir his bırakmıyor.

mrvchn bunu beğendi.
  13. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Bunu daha yeni aldim ama bitince bir de onu deneyim madem canim. Hic duymamistim, simdi biraz inceledim iyi bir markaymis sanirim. Tesekkur ediyorum.

asltrk bunu beğendi.
  14. asltrk

asltrk İnci Üye+

Rica ederim tatlım evet güzel bir marka. Dermokozmetik ürünler diğer markalara oranla daha iyi oluyor bana da doktor tavsiye etmişti o günden beri gratisteki-watsonstaki ürünleri falan tercih etmiyorum.

mrvchn bunu beğendi.
  15. gizogizo

gizogizo Yeni Üye

Bu konuyu hortlatma vakti gelmiş bence :) şimdi ben 29 yaşındayim ve karantinadayim, doğal olarak neye merak sardım? Evet bakıma :) artık yavaştan yaşlanma karşıtı güzel bir bakıma geçmenin vakti sanırım. Güzel bir toz kolajen içmeye başladım ama cilt bakımına da başlamak istiyorum çünkü belki iki senedir saldım kendimi maalesef. Karma yapıda bir cilt için 30+ yaşa uygun aşırı pahalı olmayan bir ürün tavsiyesinde bulunacak olan var mı? Kolajen çok pahalı olduğu için kreme de öyle 500-600 verecek param kalmadı pek o_O bu arada ben de bir aylık tüketim sonrası memnun kalırsam kolajen için bir yazı yazacağım. Bakımlı kadınlar ve bu konularda coook takıntılı ve titiz olan @Seda fikrine çok güvendiğim için sizlere sormak istedim :)

Seda bunu beğendi.
  16. Pembelia

Pembelia Aktif Üye+

Bende kırışıklık oluşmasını önlemek amaçlı bi tavsiye üzerine araştırmalar yaptım sinoz 24k gold beauty serum kullanmaya başladım 3 hafta oldu ciltte botoks etkisi yaratıyor cildimi temizledikten sonra gece yatmadan önce uyguluyorum ben etkisi dışında yüzümde parlaklık canlılık gözlemledim tabiki kırışıklıklığı önleyip önlemediğinide zamanla göreceğim

17. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Canım benim ne güzel oldu bu konuyu hatırlatman :* Öncelikle kollajen konusunda çok doğru bir adım alışsın. Ben kollojen tip 1-2+Hyaluronic Acid içeren bir tablet kullanıyorum. Cildin elastikiyetini koruması ve göz sağlığı için oldukça etkili. Cilt konusunda hızlı bir etkisini görmedim ama gözlerimde ve saçlarımda çok hızlı etkisini hissettim. Göz kuruluğu, saçımın daha parlak sağlıklı olması gibi. Yüz kremi seçerken nemlendirme gücü yüksek ürünler tercih edebilirsin. Ben uzunca bir süredir gündüz Dermalogica'nın nemlendirici kremini kullanıyorum ve memnunum ama TR fiyatından dolayı bunu denemelisin diyemem. Onun yerine Burt's bees'in nemlendiricisine bakmanı öneririm fiyat/performansı çok başarılı, cildine zarar verecek gözeneklerini tıkayacak içerikler de içerisinde yok.
    Gece de farklı markaların verdiği tester serumlarını deniyordum fiyat/performans sonucu Loccitane'ın gece serumundan aldım.

18. yase96

yase96 Yeni Üye

Nivea bir bana iyi gelmiyor sanırım..

Bu Sayfayı Paylaş