1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yüz Nemlendiricisi Önerileri

'Cilt Bakımı' forumunda türkan tarafından 5 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. türkan

türkan Süper Üye+

Merhaba kızlar,
    Konu var mı bilemedim.. Yüzüm için iyi bir nemlendirici arayışındayım bu aralar.. Canlılık versin ve ağır olmasın sivilce yapmasın istiyorum..Aslında tüm cilt bakım ürünlerimi gözden geçirmem lazım bu ara. Cidim karma clinique ürünlerinde gidip geliyorum emin olamadım önerileri bekliyorum. @Ezgi @Seda @Sbnmm @Yeliz @Ebru @merveyksl @Sahra ve diğer kızlar Daha önce kullandıklarım,
    154764686_tn30_0.jpg 5206429040628315081.jpg Ekran Alıntısı.JPG images.jpg

merfe, gelinbüşra, Ebru ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Güzel bir konu gelmiş tatlım . Cildimizi yaz - kış ayırt etmeksizin nemlendirmek gerekiyor. Ben de uzun süre garnier kullandım. Daha sonra lorealin skin perfection serisini kullandım çok memnun kaldım. Şimdi de diadermine'nin nemlendiricisini kullanıyorum ondan da çok memnunum. Mesela bana olayin ürünleri hiç iyi gelmemişti. Cildimi küçük küçük kabartmıştı.
    LOreal-Paris-Skin-Perfection.jpg

Ekli dosyalar:

gelinbüşra, türkan ve merveyksl bunu beğendi.
  3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Cilt bakımı konusunu pek severim ve pek dikkat ederim :asik Karma bir cildim var benim de, Nemlendirici için şu ana kadar kullanıp en memnun kaldığım ürün kesinlikle budur, bebek gibi yumuşacık ve acayip ferah bir his veriyor. Serumunu da kullanıyorum bu seri çok başarılı:
    img_7893.jpg

Onun dışında Estee Lauder'in Daywear serisinden çok memnunum, kampanya döneminde denemek için almıştım çok beğendim. Bendeki bundan, ne t bölgemde yağlanma yapıyor ne de diğer kısımlarda aşırı kuruluk yapıyor tam kararında bir krem. Tavsiye ederim.
    Screen Shot 2015-10-05 at 12.34.47.png
    Clinique in daha önce 2 kremini denemiştim ama bu ikisi kadar memnun kaldığımı söyleyemem:baybay

sedaozer, merveyksl ve türkan bunu beğendi.
  4. türkan

türkan Süper Üye+

Hımm bu ürünler çok sexi :seytan:seytan 1. nin fiyat 250 civarıydı sanırsam :paraci:paraci

5. türkan

türkan Süper Üye+

Peki göz çevresine ayrı bir ürünmü yoksa tamamına bunlar mı ?

6. Seda

Kuzum ya cildime sürdüğüm şeylere çok önem veririm ben her şeyi kullanamam hassas bir cildim var. Biraz masraflı oluyor ama içimin rahat etmesi daha önemli. İçeriğine, izinlerine, kullanıcı yorumlarına mutlaka bakarım. Göz altı için her zaman ayrı ürün kullanırım çünkü göz altı derimiz çok incedir ve yağlı ürünler minik yağ bezelerinin oluşmasına neden olur ki bunlardan ancak lazerle kurtulunur. Ben göz altı kremi kullanmıyorum sadece serum kullanıyorum yeterli oluyor. Mimik çizgilerini önleyici ve göz altı morluklarını azaltıcı etkisi var. Eskiden göz makyajını çıkardıktan sonra hemen kurur pul pul olurdu göz çevrem, ya da göz altı kapatıcısı sürdüğümde topaklanır belli olurdu, 1.5-2 yıldır düzenli kullanıyorum maaşallah diyeyim çok memnunum ondan da :) 4 numaradaki ürün de göz altı serumum. Daha önce haftalık bakım rutininde paylaşmıştım bu fotoğrafı 1-2 de maske ve temizleyicilerim onlardan da çok memnunum.
    image.jpg

sedaozer, türkan ve merveyksl bunu beğendi.
  7. türkan

türkan Süper Üye+

Bu markayı çok severim bi ara zen parfümünü ve osyonunu kulanmıştım :asik:asik:asik Birde şu ürünü önermişlerdi yüz için bana fikrin var mı ?
    indir.jpg

8. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Daha once sivilce konusuna yazmistim. Ben yillardan beridir Burt's Bees Radiance kullaniyorum (gece ve gunduz diye ayirmislar, ben hep gecesini kullandim) ve cok memnunum. Bence marketlerde satilan kremler sadece ele surulmeli. Burt's Bees biraz pahalidir (ortalama 100 TL), ama 6 ay kesin gidiyor, ben genelde 1 yil kullaniyorum cunku belli bir sure kullandiktan sonra her gun kullanmaya gerek kalmiyor. Cok kuru olsa bilemem de benim ki de karma cilt.

sedaozer ve türkan bunu beğendi.
  9. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Ben vaseline aloe fresh kullanıyorum ve çok memnunum :)

10. Seda

Yok kuzum ilk kez görüyorum :bilmiyorum Parfümünden bahsettiğini hatırlıyorum ama cilt bakımı/makyaj konularında deneyimini ilk kez duydum. Tam olarak markası ne? İstersen bir boyner,ykm veya tekin acar mağazasına gidip benim dediğim ürünler hakkında bilgi al tester verirler, yüzüne/eline vs uygularlar bi dokusunu görmüş olursun. Uzun vadede tam etkisini görürsün tabii ama en azından yapısını görmüş olursun.

Yeliz ve türkan bunu beğendi.
  11. türkan

türkan Süper Üye+

http://www.perriconemd.com/ veya http://www.perriconemd.gen.tr/ bu siteleri bu markası kullananlar baya memnun inceledim de yüz yıkama jeli temizleme ve bakım ürünlerinden. Yakın bir arkadaşım 30 ml alıp denemiş o önermişti. Dün zaten senin dediğin ürünlere baktım çok iyi emilimi özellikle ve yumuşak etkisi.. ysl serumlu bir ürünü vardı ve 630 dedi:paraci karar verip bütçe ayarlamam lazım o fazla geldi ama estee daha uygundu 190 tl dendi:asik onunda dokusu emilimi baya iyi ama deneme boyu verilmedi yokmuş:aglamakli

12. Seda

YSL'den serumu daha sonraya bırakabilirsin sadece nemlendirici kremi de çok etkili olur ;) Ben serumunu da kullanıyorum kırışık önleyici ve renk tonu düzenleyici etkisi var. Estee Lauder daha uygundur cilt bakımında dediğin gibi bütçeni ayarla ona göre alırsın ;) Estee lauder alacaksan internet sitesiden al, 150 lira üzeri alışverişlerde bazen hediyesi oluyor ve 2 tane seyahat boy ürün tüm alışverişlerde hediyesi oluyor ;)

13. sibelserkan

sibelserkan Yeni Üye

Cildim cok kuru nemlendirici krem kullanmadan dısari çıkamıyorum cildim pul pul oluyor ama nemlendirici kremler de fazlasıyla kıllanma yapıyor ne yapmalıyim önere bileceginiz bir krem yada bir formulü varmı tesekkurler simdiden :) :D

14. Özlem

Canım benim de cildim kuru ilk önce ayçanın çekirdeklerini si çay tabağına koyuyorum biraz su ekliyorum üstüne akşamdan yaparsam sabaha kadar jel kıvamını alıyor . Sabah ayva jelini sürüyorum üstüne bebek yağı sürüyorum yumuşacık oluyor ayrıca gözenekleri de kapatıyor . Sadece ayva jelini sürme oda kurutur çünkü üstüne bebek yağı sürünce yumuşacık oluyor

15. sibelserkan

sibelserkan Yeni Üye

Çok saol canim en kısa zamanda deneyecegim :) :)

16. Özlem

ayça yazmışım ayva olcak o kuzum telden yazmıştım :*

sibelserkan bunu beğendi.
  17. merfe

merfe Üye+

Merhabalar eğer karma cilde sahipsen oil free yazan ürünleri tercih etmelisin yani yağdan arındırılmış sadece nemlendirme amaçlı ayrıca bazı ürünlerde matlastirici da yazabilir. Nutrogena visibly oil free loreal 3 etkili bakim kremi tavsiye ederim

18. suleumt

suleumt İnci Üye+

canım bence doğal maskeler yapabilirsin bebek pusrasından hamur mayasına limonuna kadar bir de öyle denemelisin :)

19. htckrt

htckrt Yeni Üye

Kizlar benm cildim kuru.Onceden olay gece kremi kullandim.Agiz cevresinde sürekli sivilce çıkmaya başladi.
    Cilt bakim uzmani, kullandigin urunler ciltteki nemi disari agiz cevresinden atiyor dedi.
    Olay gece kremini attim.Babe nin kuru ciltler icin olan kremini kuĺlaniyorum 10 gündür. Agiz cevresi çene bölgesindeki sivilciler yok oldu.

20. Blue67

Blue67 Üye+

Nivea Aqua kullanıyorum bir buçuk senedir ve gayet memnunum. Zaten kokusu da çok hoşuma gidiyorum. Benim yüzüm karmadır. Kullandığım bazı nemlendiriciler yüzümde çok yağlı bir his bırakıyordu ve hiç hoş olmuyor bu da. Gaziantep'in de havası kuru olduğu için yüzümün kuru bölgelerine çok iyi geliyor ve yağlı bölgeleri de daha çok yağlandırmıyor da. Bitince yine devam aynı markayla.... ;)

Bu Sayfayı Paylaş