1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yoğurtlu Patlıcan Salatası

'Meze ve Salatalar' forumunda cerensever tarafından 16 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. cerensever

cerensever Uzman Üye+

Baktım baktım bu konuyu göremedim acaba başka bir başlık var mı bilemedim ama benim en bir çok sevdiğim közlenmiş patlıcan üstüne sarımsaklı yoğurt yemelere doyamıyorum öyle yerim yanında bir şey olmasa da :):) :D ve ilk defa bu hafta sonu denedim çokta güzel oldu :) yavaş yavaş yemek alıştırmalarına başlamak gerektiğini düşünüyorum sıra da bize geliyor :D :aptal
    IMG_2292[1].JPG önce patlıcanları fırına verdik bir güzel bir saatte yakın fırında durdular daha sonra biraz soğumasını bekleyip soydum patlıcanları daha fazla dayanamadım sonra doğrayıp iyice ezdikten sonra üstüne hazırladığım yoğurdu döktüm çok güzel oldu şuan bile canım çekti :) IMG_2295[1].JPG

melodika, Deniz Medine, Gizem ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Eline sağlık canım ilerde tariflerine bakar yaparsın illaki ama kendini alıştırmaya başlaman iyi olmuş pratik yap :p bunu ben de yapmak istiyorum çok güzel oluyor. Yapayım da paylaşayım ben de

cerensever bunu beğendi.
  3. cerensever

cerensever Uzman Üye+

teşekkürler canım benimm :* evet bir de bizim damat bey patlıcanı çok seviyorr sıradaki yemeğim karnı yarık olacak :D :D bekliyorumm paylaşımını canımmm sende eminim güzel yaparsın :) ben basit olduğu için yapabildim yoksa hiç beceremem :D

cikolatalikek bunu beğendi.
  4. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Eline sağlık canım ilerde tariflerine bakar yaparsın illaki ama kendini alıştırmaya başlaman iyi olmuş pratik yap :p bunu ben de yapmak istiyorum çok güzel oluyor. Yapayım da paylaşayım ben de
    Çokk rahat yaparsın hiç gözünü korkutma kuzum aç tarifleri bak. Karnıyarık yapmadım ben hiç :p geçenlerde bir islim kebabı yaptım ilk denemeye göre gayet başarılıydı :)

cerensever bunu beğendi.
  5. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

patlıcan salatasını bende çok seviyorum ama yoğurtlamıyoruz biz kuzum :):) sarımsak limon ve zeytinyağıyla servis ediyorum bayılıyorum ellerine sağlık :* yoğurtlu denemek lazım bir de

cerensever bunu beğendi.
  6. cerensever

cerensever Uzman Üye+

ayy bilmiyorum ya annem de beceriksiz beceriksiz diyor ya ondan dolayı bilemedimki korkuyorum :D ama zamanla alırtık alıştıkca inanıyorum başarıcam :D

7. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aaaa ben yengemden gördüm aslında oda izmirli :D belki öyle de vardır öylede :D tabi sizde zeytinyağlılar meşhur sebzeler otlarr bebekk :) dene mutlaka gerçekten güzel çerez gibi aynı :) :D :*

Özlem bunu beğendi.
  8. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Aa yok öyle pes etmek. Beceriksiz diyorsa daha fazla çaba sarf et hem kendini geliştir hem de annene göster sendeki cevherleri :D

cerensever bunu beğendi.
  9. cerensever

cerensever Uzman Üye+

ahahha öyle yapacağım haftaya da evde oldukca deniyorum aslında böyle şeyleri biraz biraz garibim sevdiğim sesini çıkaramıyor beğenemese de ondan sorun yok :D

10. Özlem

yoğurtlamazdı benim annem ondan bilmiyorum bende bitanem :D deneyeceğim :*

cerensever bunu beğendi.
  11. cerensever

cerensever Uzman Üye+

ooo tamam canısıı denemelerini bekliyorum :) :*

Özlem bunu beğendi.
  12. Özlem

deneyince hemen atıyorum :*

cerensever bunu beğendi.
  13. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Ben de özellikle mangalın yanında çok seviyorum bunu ellerine sağlık canım çok güzel gözüküyo:)karnı yarığıda kızartma fırında yap çok daha sağlıklı oluyo:)

cerensever bunu beğendi.
  14. cerensever

cerensever Uzman Üye+

ay evet bizde yengem yaptığında mangalda yemiştik gerçekten çok güzel oluyor :):) teşekkürler kuzum :) onuda ben fırında biliyorum kızartmasını beceremem sanırım fırın daha kolay gibi :D

Gzde23 bunu beğendi.
  15. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Aynen hemde kolay kızartma uğraştırıcı:alkis

cerensever bunu beğendi.
  16. Ebrarin annesi

Ebrarin annesi Üye+

Ellerine Saglik

cerensever bunu beğendi.
  17. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

ellerine sağlık canım bende yaz sonunda kış için topak patlıcanları közledim mangalda temizledim ve porsiyonluk olarak poşetleyip buzluğa attım bu şekilde çok pratik oluyor. bizde yoğurtlu yapmıyoruz özlem gibi zeytinyağı, sarımsak, limon suyu koyuyoruz ilave olarak ben kapya kırmızı biberi közleyip onu da doğruyorum bi de bu şekilde dene istersen ;)

cerensever ve Gzde23 bunu beğendi.
  18. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Biz kırmızı bibere taze soğan vr maydonoz limon zeytin yağı koyuyoruz çok güzel oluyo tavsiye ederim canım:)

Gizem bunu beğendi.
  19. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

biber için mi sadece yoksa patlıcan salatasına mı canım ? buarada biz patlıcan salatasına eğer mangalda pişiriyorsak mangalda közlenmiş soğanda ekliyoruz

Gzde23 bunu beğendi.
  20. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aynen öylee kızartma baya hemde uğraştırıcı :D

Gzde23 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş