1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yıldönümü Nikah Tarihi Midir? Düğün Tarihi Mi?

'Özel Günler' forumunda Aylin tarafından 26 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

?

Yıldönümü nikah tarihi midir? Düğün tarihi mi?

1. Nikah tarihi

2. Düğün tarihi

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Buyurun tartışmaya.. :)
    Sizce yıldönümü kutlaması olarak hangisi baz alınmalı?

2. Ruci

Ruci İnci Üye+

Yaa ben sorumu başlıklara uyduramadım başlık açmam gerektiğini de unuttum :bilmiyorum bizim 5 kasım nikah 2 temmuz düğün tarihimiz ve bugün öğrendin ki eşim 5 kasım için hazırlık yapıyomuş 5 kasım resmi tarih sonucta dedi çok kararsız kaldım sizce napıyım:duygusuz

mldfyz ve Araştırmacıaday bunu beğendi.
  3. Ruci

Ruci İnci Üye+

Yaa ben sorumu başlıklara uyduramadım başlık açmam gerektiğini de unuttum :bilmiyorum bizim 5 kasım nikah 2 temmuz düğün tarihimiz ve bugün öğrendin ki eşim 5 kasım için hazırlık yapıyomuş 5 kasım resmi tarih sonucta dedi çok kararsız kaldım sizce napıyım:duygusuz

4. Aylin

Resmiyette nikah tarihidir. Ama maneviyatta Ben düğün tarihi diyorum. Çünkü manevi değeri yüksek olan o benim için. Bizim ayrı olmadı ama ayrı olsaydı düğün tarihini esas kabul ederdim. Çünkü düğünden sonra evimize geldik, yuvamız o gün kuruldu. "Evet-evet" ten daha değerli benim için

mldfyz ve Ruci bunu beğendi.
  5. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Bu sorunu yaşamamak için nikahı düğünde istedim :) ben de manevi olarak düğünü seçerim.

cerensever, Ruci ve Aylin bunu beğendi.
  6. Aylin

Nasıl bir hazırlık yapıyormuş acaba? Bir pasta yapabilirsin bence boş geçmek de olmaz :)

Ruci bunu beğendi.
  7. Aylin

Aynen ben de ayrı istemedim :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  8. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Bence nikah tarihidir , cunku o.zaman evleniyosun , ben nikahimi ayri istiyorum cunku ayri bi elbise giyip guzel fotolar cekinme hayalim var :):):) bide dugun zamani.stresli olucagim.icin bide nikah memuru ile ugrasmak istemiyorum :) tabi tercih.meselesi , ama ben iki defa yildonumu kutlayacagim ilki bizim biz oldugumuz tarihi iikiniciside evlendigimiz.tarih :):)

9. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Zaten dugunden bir ıki hafta once kiyilir nikah zaten :)

10. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Bizim nikahimiz da dugunde oldu, o ana butun sevdiklerimiz sahit olsun istedim. Ama ayri olsaydi dugun tarihi derdim. Ayni yuvayi paylasip yeni bir baslangic yaptigimiz icin maneviyati daha cok olurdu.

11. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Benim ikisi bir arada oldu ama ayrı olsa bemim icin düğün günüdür. Çünkü nikâhta evet diyip yine düğün olmadan aynı eve geçemiyoruz, beraber uyuyamıyoruz, ayri evler de yasıyoruz. Ama düğünden sonra aynı evde yaşamaya başlıyoruz asıl kavuşma düğün olduğu için kutlama tarihi olurdu.

Aylin bunu beğendi.
  12. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

benim ayrı oldu ama senin düşündüğün gibi düşünerek eşimle ben ortak bir kararla düğün gününü,yıldönümü olarak kutlamaya karar verdik.çünkü dediğin gibi biz o zaman tam anlamıyla bir yuva kurmuş olduk :sevimli

Aylin bunu beğendi.
  13. Ruci

Ruci İnci Üye+

Bilmiyorum bişey söylemedi çok mutlu olacağın bi hediyem var dedi sadece :) daha önce konuştuğmzda düğün tarihi mi olsa dedik öyle kaldı şimdi nikah tarhne bişeyler yapınca panik oldum bende :)

14. Ruci

Ruci İnci Üye+

Nikahımın düğünmde olmasını hayal ederdim hep ama eşimin atama işlerinden dolayı 7 ay kadar önce kıymak zorunda kaldık nikahı. Düşününce evet düğün tarihi ağır basıyo o zaman aile oluyoruz, bir oluyoruz çünkü eşimde başta öyle olsun diye konuşmuştuk şimdi nikah tarihimiz için hediye falan almış neyse artık bu sene ikisinide kutlıcaz:cokkomik

15. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bizim nikah dugunde oldu ama ayri olsaydi dugun gununu kutlardik bizde sonucta o gun evimizde yasamaya baslamis olurduk

16. Ruci

Ruci İnci Üye+

Bizde öyle konusmustuk eşime sordum niye değişti fikrin diye ilk senemiz olunca ikisinide kutlarız nikah tarihi benm için ayrı önemli o gün artık benm soyadımı kullanmaya basladn dedi:asik

mldfyz bunu beğendi.
  17. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

nikahı ve düğünü arasında 8 ay olan bir gelin olarak, önceliğimiz tabi ki düğün tarihimiz olan 5 Ağustos. çünkü herkesin de dediği gibi biz asıl düğün gecemizden sonra aile olduk. nikah günü nikah kıyıldı ve 1-2 saat sonra eşim geri memlekete dönmüştü, değişen soyadım dışında hayatımızdaki her şey aynı kalmıştı. ama biz nikah günümüzü de yok saymamaya karar verdik. her sene nikah günümüzde mutlaka müzikli eğlenceli bir yere yemeğe gidip kutlayacağız diye sözleştik :) 30 Kasım'da her sene planımız belli yani şimdiden :) ama 5 Ağustos ise sürprizlere hediyelere açık :asik

18. mmlke

mmlke Uzman Üye+

hem bu sorunu yaşamamak için hem de herkes nihakımıza şahit olsun diye düğünde yaptık biz. ama mecbur kalıp ayrı yapmak zorunda kalsaydım düğün gününü yıldönümü olarak seçerdim.

19. cerensever

cerensever Uzman Üye+

Henüz böyle şeylerim olmadı ama zaten nikah ve düğün bir olacak ayrı da olsa benim için önemli olan düğün tarihim olacaktır bir milat gibi en güzel rüyamın gerçekleştiği gün nikahta işin resmiye dökülmesi olduğundan tabi ki oda çok önemli olacaktır ama manevi olarak düğün çok başka bence düğün tarihi :)

20. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

Herkesin görüşü farklıdır tabiki. Hangisi kişi için daha özelse o olalı diye düşünüyorum. Mesela bizim bütün özel günlerimizin tarihi 2 Eylüldür. Nikahı dügünde yapamadık bu yüzden 31 Agustos,1 eylül dügün. 2 Eylülde Nikah oldu. 2 Eylül ün önemi büyük bizim icin. Bizde ona göre hesapliyoruz :)

Bu Sayfayı Paylaş