1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yeşil Makarna...

'Makarnalar - Pilavlar' forumunda tuğbabenli tarafından 16 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Kızlar geçen hafta güzel bir tarif denedim ve uygun olunca sizlere paylaşırım diye düşündüm, artık paylaşayım. Şimdi ev yapımı makarna seven arkadaşlarım varsa bu makarna hem ev yapımı hem yeşil :)
    Bir su bardağı unu rondoya koyuyoruz üzerine de 200-300 gram kadar ıspanak ekleyip beş dakika kadar tabir yerinde ise doğruyoruz. Kendiliğinden hamura dönüşüyor. Ispanağın içindeki su doğrandıkça una geçiyor ve elastik bir hamur oluşuyor. Ben aşağıdaki gibi şekil verdim siz daha ince ya da kalın kısa yapabilirsiniz. 16106869_352775835078653_1619766663_o (1).jpg
    Sonra diğer makarna gibi 7-8 dakika haşlayıp uygun sosla servis ediyoruz. Ben domates sos hazırladım pek vaktim yoktu ama bence daha farklı soslar ile daha güzel görünür. Mesela renkli sebzeler ile yapılan bir sos ya da kremalı soslar olabilir. Size kalmış artık, afiyet olsun. 16106212_352775841745319_150425144_o (1).jpg
    @Seda @Betül @Aylin @meryem01 @melodika @yaseminbolukbass @bsyl @bersel @Hnfee @muncuk @CanerEdanur @gzdekbly @sıla çamcı @ayşenn @shqiptare @bride-to-be @lülü ve diğer gelinler farklı renkli makarnalar yapıyor musunuz?

mmlke, aytenengin, muncuk ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. sıla çamcı

sıla çamcı Uzman Üye+

Çok güzel görünüyor ellerine sağlık denemekte fayda var :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  3. melodika

melodika Uzman Üye+

Ne kadar güzel renklenmis öyle :) daha önce hiç denemedim anne evinde biraz hazırcilik oluyor malum dur ben bi ara yapiyim anneciim yesin :)ellerine sağlık canım seninde :*

tuğbabenli bunu beğendi.
  4. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Hem öğrenmiş olursun kendi evinde yaparsın artık eşine :D

melodika bunu beğendi.
  5. melodika

melodika Uzman Üye+

Ay evet ya ben şimdi bir gün yapamak istemesem annem ablam yapıyor ama evlenince iş başa düşecek öğrenmek en iyisi :D

tuğbabenli bunu beğendi.
  6. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

ya ne kadar değişik görünüyor yapılışının bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum ellerine sağlık canım domates soslu da çok güzel görünüyor :asik

tuğbabenli bunu beğendi.
  7. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Disarida sosyetik sosyetik yiyoruz da evdde nasil yapildigini bilmiyordum ne kadar kolaymiiiiiis :bagir bunun pembesi de yapilir pancar suyuyla :asik ay tabakta durusu harika ellerine saglik;)

tuğbabenli bunu beğendi.
  8. bersel

bersel Uzman Üye+

Enteresan :bekliyorum tadı nasıl ki

tuğbabenli bunu beğendi.
  9. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Tadı nasıl yavrum :) deneyebilirim hamileliğin son evresi reflü yüzünden haşlama yiyecekler makarnalar yemek sıkmaya başlamıştı. Yenilik olabilir benim için ;)

10. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

hafif bir ıspanak tadı var ve daha elastik erişteden ben beğendim farklı şeyleri pek severim yap canım bir şey kaybetmezsin çok kolay zaten.

11. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

aslında pancarı direk un ile mi atsak doğracıya @Seda hay aklınla bin yaşa valla pancar hiç aklıma gelmedi onu da yapalım rengarenk tabak olur ne güzel.

Seda bunu beğendi.
  12. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Tadı yapacağın sos ile değişir canım, kendisinde hafif bir ıspanak tadı var o kadar.

13. CanerEdanur

CanerEdanur İnci Üye+

Cok farklı ve lezzetli görünüyor en kisa zamanda deneyeceğim :) Teşekkürler tarif için ♡

tuğbabenli bunu beğendi.
  14. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Benim annem normal makarnayi haslarken falan da katiyor suyunu, pembe makarna oluyor :) bence cok guzel olur bi denemek gerek :asik:arzula

tuğbabenli bunu beğendi.
  15. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Evet canım deneyelim havuç suyu da olur. Artık yaptıkça ekleriz.

16. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Çok güzel görünüyor en yakın zamanda deniycem :* Rengi çok tatlış kremalı da güzel olur bu :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  17. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

benim izlediğim kanalda kabaklı fesleğenli sos yapmıştı adam böyle renkli renkli ama kremalı güzel olur dedim ben de.

bsyl bunu beğendi.
  18. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Kabak da güzel olur :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  19. meryem01

meryem01 Uzman Üye+

Makarnayla aram yok ama eşimin bu tatla tanişmak istedigini duyar gibiyimmm :) bu arada eline saglik afiyet olsn kuzum :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  20. Betül

Betül Süper Üye+

Ne kadanda değişik bir makarna :rolleyes: börülce salatasına çok benzettim ilk görüşte börülceye çok benzemiş şekli filan. Eline sağlık değişik bi tarif olmuş canım...

tuğbabenli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş