1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yeni Gelin Sendromu

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 19 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ay canım benim ksr bakma ben güldüm okuyunca kendimi gördüm şimdiki halime baktım da. hepsi gelip geçiyor ev berbat olmuş umrunda olmuyor huzurun olsun yeter. Ev işi hiç bir zaman bitmez elinden geldiğince eşinle birlikte yapmaya çalış geriye kalan zamanınızın tadını çıkarın bol bol. Pis olsa ne olacak çok da umurunda olmasın. Yemek kısmında da sor yardımcı oluruz biz sana fikir veririz nasıl yapayacağını anlatırız merak etme.

bftmnr ve mldfyz bunu beğendi.
  2. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Aramiza hosgeldin taze gelincik :) Evliliginin ilk başında bu hislere kapilman ve herseye yetisebilme isteği herkes de olan bir durum ve hic merak etme geçici bir durum. Bende ayni hislere kapildim. Balayindan döndüğümüzde daha yatak odamiz bile gelmemisti biliyor musun :D Eve geldikten iki gün sonra geldi bi kac gun odayi yerlestirmekle uğraştık:) Bir kac gun alisverise de gidememistik evde sadece sebze olarak patates vardi bende hep patatesin türev yemeklerini yapmıştım:D Ilk zamanalr deli gibi temizlik yapmak istegi bende de vardi hala da var o his ama ben temizlik yapmayi seviyorum bu yuzden :) Ancak eşim evdeyken cok temizlik yapmam veya yaparsak da beraber yaparız. Herseyi bir anda olsun duzenli tertipli olsun istegim eskisine oranla azaldi. Ama inan bana ilk gunlerin güzelliği bir başka kendini hic strese sokma. Suan evlilige adapte olma surecindesin ve sende kendi duzenini bir aya kalmaz oturtacaksin.:)

bftmnr ve Bride16 bunu beğendi.
  3. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Adaptasyon sürecinin hemen 1 gecede beynime ve hayatıma yüklenmesini diliyorum sadece :)

kesergül, sedaozer, Maşuk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

keşke olabilse bitanem öyle :) ama maalesef ki alışmak zaman alıyor

bftmnr bunu beğendi.
  5. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Sağ olsun eşim de destek oluyor en azından beraber yapamadığımız şeylerde bile odada bulunup sohbet ederek destek oluyor, yemek yapma olayı bende de aynı denenmiş tarifler bulup oradan deniyorum şimdilik sıkıntı olmadı ama pratikleşmek zaman alacak :) Ne güzel size bebişinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah :)

MasallPrenses bunu beğendi.
  6. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Çok haklısın da iş başa düşünce bi panikledim sanırım dün biraz daha rahatladım baktım halledebiliyorum kendimize de vaktimiz kaldı iyi oldu :) İnşallah bir kaç aya daha iyi olacak..

bsyl bunu beğendi.
  7. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Aslında mesele tam olarak bu, evet böyle bi çemberde hayatımı geçirmek istemiyorum bir an afalladım sanırım :) Dün iş çıkışı biraz dinlendikten sonra eşim süpürdü ben arkasından sildim derken yemeğim de o arada hazır oldu çok işime yaradı akşamımız da tamamen bize kaldı. Bi düzen oturttuktan sonra her şey daha kolay olacak o sürede de dediğiniz gibi çok da kasmadan devam edebilmek önemli :) teşekkür ediyorummm..

8. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Ya yemek kısmında sor demeniz bile büyük yardım benim için bol bol sorarım o zaman :) teşekkür ediyorum gülümsetebildimse ne mutlu :)

tuğbabenli bunu beğendi.
  9. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Tam olarak bu moddaydım dün bi dank etti sonuç olarak bir gün önce bir gün sonra napayım illa ki bitecek diyip fazlaca da kasmamaya karar verdim :)

sedaozer bunu beğendi.
  10. Akdnzkbra

Akdnzkbra Uzman Üye+

Canimm.. suan alisma evresindesin o yuzden normal duygular bunlar.. oncelikle hayirlisi olsjn eet evlilik mukemmel bi duygu en gusel en kotu anlarini sevdiginle yasiyorsun bunu dusun hersey gusel olsun. Artik neredeyse kimse yemek yapmayi bilmeden evleniyor ama internette va hersey var zaten o yuzden hic kotu dusunme hereeyi yaparsin:)

Seherrr19, bftmnr ve mmlke bunu beğendi.
  11. Denizİpek

Denizİpek Yeni Üye

Merabalar :):) bende Evleneli 2 bucuk hafta oldu. Tazecik gelinim allaha sukur hic bi skntim yok :):) cokmutluyum insalah hepte bole devam eder :) maddi skntidan dolayi balayina gidemedik ama ole skntilar atlattikki hic dert etmedik 6 mayista evlendim 3 mayis gunu nikahim vardi nikahin aksami eşimle.kaza yaptik. Allaha sukur bisey olmadi bize ama cok korkmustum ve psikoljim cok bozulmustu :( bi gundede olsa kendimi toparladim kina mi dugunumu kazasiz belasiz atlattik. Ole bi korku yasayinca hic bisey gozumde kalmadi. Admine katiliyorum mutlu oldunmu huzurun oldjmu baska biseyin onemi yok :)

Glsrnysf, mmlke, Gzde23 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  12. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

O da doğru ama internet de hep risk damak tadı farklı olacak ölçü değişik tutuyor anlık bir şey olsa soramıosun falan derken harika bi fikirle yemek işini kurtardım. Eltimi aradım günlük ne yemek yapıosun bana en ince ayrıntısına kadar msj atıosun hiç aksatmıosun dedim yaptıkça yazıyor ne var ne yoksa böyle rahat oldu :) Dediğin gibi zamanla da el pratikliği ile olur gider :)

13. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Çok çok büyük geçmiş olsun, Mutluluklar dilerim :)

Denizİpek bunu beğendi.
  14. Gzde23

Gzde23 . YASAKLI

Çok geçmiş olsun mutluluğunuz huzurunuz hiç bozulmasın balayı bence çokta önemli bişi değil hatta düğünnolur olmaz gitme taraftarı değilim evde dinlenmek daha rahat geliyo bana daha bol rahat bi zamanda tatil daha mantıklı geliyo çoğu kişi bunun aksini düşünsede sizde ilerde gidersiniz inşallah:)

Denizİpek bunu beğendi.
  15. tatlıtelaşım

tatlıtelaşım Yeni Üye

Aynen öyle en önemlisi huzur...

Denizİpek bunu beğendi.
  16. tatlıtelaşım

tatlıtelaşım Yeni Üye

Ben de öyle 2,5 aylık evliyim ve eşim inanılmaz yardımcı oluyor her konuda..gerek yemek gerekse ev temizliği...yemekten sonra çayımızı demler dizimizi izleriz...evlilik çok güzel ama bi o kadar da yorucu...

17. Esmaateşdemir

Esmaateşdemir Yeni Üye

Ben evde de aynı durumu yaşıyorum yemek bulaşık temizlik hep evde çok zorlanacağımi düşünmüyorum misafir gelir o hazırlığı bile ben yapıyorum

18. kesergül

kesergül Yeni Üye

ben tam bu evreden korkuyorum evlilik sonrası evde durma kısmı yemek yapmasını az biraz biliyorum temizlikte yaparım sıkıntı değil ama yine de ev idare etmek benim için biraz korkunç :(

Bu Sayfayı Paylaş