1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yeni Gelin Sendromu

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda Seda tarafından 19 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Evet kızlar her şey toz pembe değil :) Evlenmeyi hepimiz gelinlik seçmek, sevdiğin isanla bir evi paylaşmaktan ibaret sanıyoruz ama o iş öyle değil :) Özellikle anne evinde çok şımartılan ben @Benay ve @gfanatick bu konuda bir hayli zorlananlardanız. Haydi kızlar buradan dökelim yaşadıklarımızı :p

Benim de evlilikte 6. ayım, bu süre içinde çamaşır makinesi kullanmayı, bulaşık makinesi kullanmayı, çamaşırları ayırmayı, asıp toplamayı vs vs birçok ev işini öğrenmiş oldum. Çok şükür eşim kot tshirt işe gidiyor :D Gömlek pek giymez o yüzden ütüyle çok uğraşım olmuyor. Ama yemek ve temizlik işin içine girince ı ıh orada film kopuyor :D Yemekleri genelde annemden alıyorum veya eşimle birlikte yapıyoruz, temizlikte de yardımcı olan bir hanım kız var o şekilde anca idare ediyorum. Hem çalışıp hem okuyup hem de bunları yapabilen kişiler var mı bilmiyorum ama ben öyle biri olamam :D Benay bu konuda çok iyi gidiyor onu örnek alıyorum ben de :D
    Hastalık meselesi ise aynen @Benay ın dediği gibi :) Evlendikten 3-4 gün sonra düğün yorgunluğuyla grip oldum ve bitmedi bir türlü sürekli bir şeyler çıktıı :) Şu an çok şükür biraz daha alışıyorum evi idare etmeye.

Not: Ailemin ve eşimin prensesiyim diyenler bu alışma sürecinde zorlanıyor ve sonrasında alışıyor benden söylemesi :asik

2. Benay

Benay Üye+

her ay resmen farkediyor ki ;) biraz biraz öğreniyoruz biz de ve idare etmeyi ;) benim eşim saolsun yıllarca yalnız yaşadığı için her konuda çok yardımcı oluyor hatta pek çok şeyi benden iyi biliyor ;) yemek olmayınca ben gidene kadar bir şeyler yapmaya başlamış oluyor mesela ;) ama yine de annelerimizden gördüğümüz gibi evin bütün sorumluluğunu kendi üstümde hissediyorum ben. Ne kadar her şeyi birlikte yapsak da evde eksik olan birsey benim yetersizliğimmiş gibi geliyor. olmaması gerekiyor aslında @Seda nın dediği gibi çalışan kadınlar için hayat zaten zor bir de ev sorumluluğu.. bir de bizim gibi kaç yaşına olursa olsun evin küçük kızı olanlar için hepten zor ;)
    ben mükemmel olmaktan vazgeçtiğim anda mutlu olmaya başladım ev işlerinden ;) olmuyo mu amaaan kahvaltı yapıveririz yaa ;)

MEFküre, Pinar2829, Pakizem ve 21 kişi daha bunu beğendi.
  3. mzehra

mzehra Aktif Üye+

annem çalıştığı için ben bu işleri az çok biliyorum temizlik ütü tamamda yemek yapma kısmı biraz zorlar beni ben sevmiyorum pek yemek yapmayı bakalım nasıl olacak.bide sevdiğim adamla aynı evde yaşama düşüncesi hepsini alıp götürüyor aklımdan :)

gamze04054, edaaoncul ve Yarem bunu beğendi.
  4. marmara

marmara Üye+

yeter ki huzur olsun bence gerisi teferruat :):asik

Sulhiye, tubakkurtt, Zllyld ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  5. Benay

Benay Üye+

kesinlikle ;)

6. Benay

Benay Üye+

kızlar ben düzeni şöyle kurdum ;) @Seda ;)
    pazarları ben hafta içi için yemek yaparken eşim evi temizliyor (farketmediği atladığı yerler oluyor ona çaktırmadan arkasından temizleyerek gidiyoruz, aşkım süpersin, mükemmelsin diyip teşekkür ediyoruz ;)
    haftalık yemek listesi;
    p.tesi - salı :pazar günü yapılan yemek ;)
    çarşamba: anne de yemek
    perşembe: kayınvalide de yemek
    cuma: akşam kahvaltısı
    c.tesi: dışarda yemek
    pazar : yapılan yemek hafta içi yeneceği için pizza :D

7. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

ben kendimi bildim bileli üşengecimdir hiç işim olmadı temizlikle yemekle falan. arada canım istedi mi biraz pasta yapardım hepsi o. tabi bizimkileri yapmaya kandıramadıysam :) yatağımı bile toplamazdım ben. ev işleriyle aramdaki tek bağlantı akşam yemeklerinden sonra halalarıma softayı toplamakta yardım etmemdi. ona bile üşenir kaçmanın bir yolunu arardım. şimdiyse o günleri mumla arıyorum.
    devamlı ütü, evi derli toplu tutma çabası, yemek derdi, sofrayı kaldırma derdi falan gerçekten bunalımlardayım. eşim en son kendi ütüsünü kendi yapmaya karar verdi. sabah zavallım yetişmeye çalışırken çok fena görünüyordu :) kahvaltımızı o hazırlıyor, akşam yemeklerinde ve temizlikte bana fazlasıyla yardımcı oluyor. bir de bunun üstüne her gün kronik hasta olan benimle uğraşıyor. çantama meyve ceviz falan koyuyor iki gündür bana vitamin olsunmuş :) çoğunlukla akşam yemeklerini ya hazır yiyoruz ya bizimkiler tedarik ediyor. diğer zamanlarda da biz uğraşmaya çalışıyoruz işte. ama o zamanda yemeği en erken saat dokuzda yiyebiliyoruz ve ben bu durumdan çok şikayetçiyim.
    ayrıca bu neredeyse kasım ayı bitecek ama üşengeç ben halen halılarımı açamadım. umutsuz vakayım sanırım :p
    gerçekten evlendikten sonra allahım ben temizlik yapmaya mı evlendim diye yakındığım çok oluyor. halen alışabilmiş değilim ve hiç de alışabilecekmişim gibi gelmiyor bana. allah yardımcımız olsun ne diyeyim :)

8. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

bana da hergün yarının yemeğini yap daha rahat edersin hem de erken saatte yemek yemiş olursun diyorlar ama ben daha düzenimi oturtamadığım için o seviyeye gelemedim. :D

Fatmasin, Trk_elif ve canan cetin bunu beğendi.
  9. Benay

Benay Üye+

bitanem daha tazecik evlisin ki alışamamış olman çok normal :D ilk ayımı görsen benim haline sükrederdin ;)

Halecenk, NAZLIKYCN ve Yarem bunu beğendi.
  10. Benay

Benay Üye+

yaa inanırmısın ben sofrayı zor topluyorum :) o yorgunluğn üstüne bir de ertesi günün yemeğini şu anki şartlarda yapamam kesinlikle ;)

11. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

böyle hamarat ve üşenmeyen gelinleri duyunca psikolojim daha çok bozuluyor benim yaaa :dayanilmaz

Channela, Elif, Esra Işık ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Benay

Benay Üye+

kuzum evin tüm sorumluluğunu bir anda üstünde hissedince o kadar rahat olamıyor insan yaa :( diyorum ya mükemmel olmalıyım havasına girip sapıtıyor :) inşallah hep böyle olursun @Nudem :)

Evrem71, Esra Işık ve Yarem bunu beğendi.
  13. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

ya işte benim de hiç bişeye halim kalmıyor ki. çoğu zaman yorgunluktan yemeği yiyecek halim bile olmuyor. canım istemez oluyorum. pert bir halde kanepenin üstüne atıveriyorum kendimi. bir de bana diyorlar ki o saatten sonra ertesi günün yemeğini yap. robot değilim ben isyan ediyorummm

Benay bunu beğendi.
  14. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

hele de 25 yıldır asla ve asla alışmadığı bir durumsa aynen benim gibi oluyor :(

15. Seda

hahahahaha süpersiniz ya :D Ben de mi böyle bir liste yapsam :D Bizim sıkıntı şu eşimin işleri yoğun akşam 8'den önce eve gelemiyor doğru dürüst. o yüzden hafta içi birlikte bir yere gidemiyoruz. Genelde ben anneleri gezip yemek toplayıp eve geliyorum :p Pizzayı nasıl yapıorsunuz bize de anlat :D Biz bazlama ekmeğine yapıyoruz :alkis

burcu sserdar, glmser ve Yarem bunu beğendi.
  16. mzehra

mzehra Aktif Üye+

süper yaa bende böyle bi plan yaptım ama annemler dalga geçiyor haftada 1 günde sendeyiz o zaman diye :))

17. Benay

Benay Üye+

ahahah pizza time henüz benimle tarifini paylaşmadı maalesef :D

seyymanur, NIL_AY ve Yarem bunu beğendi.
  18. Benay

Benay Üye+

bana da öyle diyorlardı sonra kıyamıyorlar ;) gidesimiz olmadığı halde ısrarlara dayanamayıp gidiyoruz hatta :p

Yarem, Seda ve mzehra bunu beğendi.
  19. Seda

Çok dert etme sen hem alışacaksın hem de herkesin kendi düzeni ;) Yemek yaparken biraz bol yap en azından 2-3 gün yersiniz? Bizde eşim akşamları yemek yemiyor, salata veya zeytinyağlı varsa yer yoksa meyveyle geçiştiriyoruz. Ama tüm akşamı yemek yaparak geçirmek bana çok saçma geliyor :D Eşimle geçeriz tv karşısına film izleriz sohbet ederiz ve gece bitiyor zaten. Hafta içi evi toparlamakla geçireceğin zamanı eşinle geçir bence bu çok daha önemli ;)

zeynep erva ve Yarem bunu beğendi.
  20. Seda

Bizim de fiks menü közde piliç :D Bu arada doğalgaz ve su alımı da bende. 2 hafta önce su almam gerekiyordu unutmuşum, haftasonu Can sordu aldın mı ver yükleyeyim dedi :D Aneeeem unuttum dedim :) 1-2 metreküp su kalmış bitti bitecek, pazartesi koştura koştura su aldım. Yani tüm evi idare edetmek hiç kolay değil hep tetikte olmak gerekiyor puf :agzimkapali

Yarem bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş