1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yeni Ev Temizliği

'Temizlik - Düzen' forumunda NeslihanM tarafından 10 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Kizlar benim kina ve dugunum mayisin 2 ve 5 i , evimiz kendimizin esyalar alindi ama yerlestirmedik , tamir isleri var o bitince esyalar gelicek ama ev pislik icinde tamir pisligi felan derken ben tek basima altindan kalkamam , nisanlim bi temizlikci tutalim diyo en azindan tamir pisligi gider eşyalarımı zi yerlestiririz diyo , bende boyle düşünüyorum , kayinvalidem de eşyalar gelsin paketli halinde temizlik yapilmasin mayisa kadar kirlenir diyo onada bisi diyemiyorum , kayinpederim esyalar gelicek ev temizlenmedi diyo , nisalimla arada kaldik , ben ocak basinda antalyaya gidicem napicaz bakicaz o zaman , ama ben napicam ne yapmaliyim sizce , zaten dugun stresi beni iyice geriyo , kime ne soyleyecegimizi bilmiyoruz nisanlimla ,

2. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bence o kadar pisse kabasi alinsin pisken icinde esya ne kadar sarilida gelse illa toz bu yani olur biyerler bos ev ne kadar pislenecekki mayisa kadar olsun olsun toz olur oyle dedigin gibi tamir pisligi olmaz bence boyle seylere aileleri karistirmayin nisanlinla konusun temizletecekseniz temizletin ve oyle gelsin esyalariniz en mantiklisi boyle bence herkese sorarsaniz her kafadan bir ses cikar is cozulemez hale gelir;)

NeslihanM bunu beğendi.
  3. asltrk

asltrk İnci Üye+

Canım temizlik yaptırın en azından bi kabası gitsin evin. Mayıs’a kadar daha var evet ama senin evi temizletmene engel değil bence eşyalar geldiği zaman temiz eve gelsin senin içinde çok daha olur. Çünkü ev pisken gelirse bu sefer yeni eşyalarında boş yere tozlanır.

NeslihanM bunu beğendi.
  4. asltrk

asltrk İnci Üye+

Canım temizlik yaptırın en azından bi kabası gitsin evin. Mayıs’a kadar daha var evet ama senin evi temizletmene engel değil bence eşyalar geldiği zaman temiz eve gelsin senin içinde çok daha rahat olur. Çünkü ev pisken gelirse bu sefer yeni eşyalarında boş yere tozlanır.

NeslihanM bunu beğendi.
  5. Heyecanlıkişilik

Heyecanlıkişilik İnci Üye+

Bence bi temizlikçi tut ama dediğin gibi kötüyse tek bir temizlikçi ve tek bir gün bütün evi temizlemesi imkansız zaten en azından inşaat pisliğini alabilir sadece ama o kadar korkma endişelenme de bence eşyaları götürmeden temizlet kesinlikle düğünden önce tekrar temizlersin zaten kabası gitmiş olur rahat olur sonraki temizlik :)

NeslihanM bunu beğendi.
  6. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Tatlım inşaat pisliği ayrı evin tozlanma pisliği ayrı tabikide pis eve gelmesin eşyalar inşaat pisliğini temizleyin sonra gelsin zaten çeyiz yerleşeceği zaman tekrar temizlik yaparsın eşinle birlikte halledin bu meseleyi bence başkasını karıştırmayn

NeslihanM bunu beğendi.
  7. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Evet haklisin bizde oyle dusunuyoruz hatta dun aksam konustuk nisanlimda bu konuda benim gibi dertli , kirmadan bisiler yapalim diyo oda ama olmuyo iste , kendi babamda diyo esyalar gelsin artik bisi olur diyo haberlerde izliyo kotu haberleri felan , tamam herkes kendince hakli ama yani napicam bilmiyorum :(

8. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Bende oyle düşünüyorum canim , tamam esyalar paketli olucak ama, temizlik olduktan sonra esylari istediğimiz gibi yerlestiriz , ama onlarda simdiden temzilikciye bosuna para vermeyin diyolar onlarda kendince hakli asagi tukursek sakal yukari tukursek biyik valla , nisanlima dedim simdi bisi deme ben bi geleyimde bakariz dedik

9. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Ya keske herkes boyle dusunse ,ev pisken esyalar gelmez ki , paketli olucak ama bide ben dugun telasindan esylari paketin cikar suydu buydu nasil yaparim , ben cok pimpirikli ve telasli biriyim, kendimi ne kadar rahat ettirebilirsem o kadar iyi , cunku kafamda hersey olucak kafamdaki dusunceleri en aza nasil indirebilirim diye düşünüyorum , kayinvalidem saglik acisindan vbeli felan agriyo yazik kadinada gidip evi temizletemem , kendi annemde onun gibi heryeri agriyo , insaat pisligi gittigi surece kendim evimi temizlerim , camlar pislik icinde yani

Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  10. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Valla canim bilmiyorum biside diyemiyorum herkese olur diyorum , bi nisanlimla rahat konusabiliyorum sagolsun oda benden yana dusunuyo , nisanlimda sinirli biri , yardimci olmak yerine herkes bisi diyor diyo , bende dedim ben ocakta gelicem ben gelene kadar sende kimseye bisi deme bakalim ben gidince napicaz , kayinvalidemde gorumcemin yanina gidicek valla ne yapicam bilmiyorum , nisanlim zaten gunduz iste olucak , amaan anlattikca stresleniyorum

bsyl bunu beğendi.
  11. Heyecanlıkişilik

Mutlaka eşyalardan önce hallet canım yakın kız arkadaşın görümcen eltin ya da kardeşin varsa onlar da yardım edebilir.dert etme canım sorun o olsun hallolur nasıl olsa.evi tahmin edebiliyorum daha önce inşaat pisliği temizledim.hallolur bir şekilde ama bence ne kadar kapalı da olsa eşyalı evde bi kere temizlik daha zor.

NeslihanM bunu beğendi.
  12. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Tatlım aksam gider kalır eğer eşyalara bişey olur diye dert edyorlarsa salonda yatar nişanlın hem eşyalara bişey olmamıs olur hemde kafası rahat olur vala :D

NeslihanM bunu beğendi.
  13. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Gorumcem sivasta , ablam abim var abim askerde ablam bi kac ay once dogum yapti baska kardesimde yok , antalyada arkadasim hic yok , ama buyuk bi ihtimal temizlikci tutup kapa temizligi yapicak gerisini ben gun icinde yapicam artik

Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  14. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Aynen valla , kendi evi olmus oluyo sonucta kalir valla en mantiklisi :)

15. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

@NeslihanM canim esyalar ambalajli deniyor da; mobilyalar kurulu halde gelmiyor ki, getirdikleri zaman montaji yapiliyor. Ev bastan temizlenmezse mobilyalarin kirlenecek ve esyali evde temizlik yapmak daha zor olacak. Bence bu sekilde izah edersen sana hak vereceklerdir.

NeslihanM bunu beğendi.
  16. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Yani soyledim bu sekilde olmasa bile bahsetmistim , ama hani itirazda etmedim simdi kırılır büyük sonucta , bende oyle düşünüyorum, yatak odasi kurulcak onun kurulcagi yerleri ben temizlerim dedi digerleri paketli zaten dedi

mrvchn bunu beğendi.
  17. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

canım benim düşüncem de evin ilk kaba pisliği alınır ve eşyalar ondan sonra yerleştirilir.eşyalar yerleştikten sonra temizlik zor olur bunu herkes de bilir.boş evi temizlemesi her zaman için daha kolaydır.kendiniz yapabilecek gibiyseniz hep birlikte evin temizliğini yaparsınız.biz yapamayız derseniz de birine temizletirsiniz. sonra eşyalar yerleştirilir.eşyaların batmaması için böyle olması gerekir.evet tekrar toz olucak ama ağır temizliğini atlatmış olucaksınız sonraki temizlik daha kolay olur eşyalar da temiz eve girmiş olur :):*

NeslihanM bunu beğendi.
  18. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

@NeslihanM canim geçen sene bizim ev de aynı sekildeydi eşyalar gelmeden inşaat pisliği temizlendi. Eşyaları düğüne yakın getirtmemize rağmen üstüne 2 3 kere daha temizlik yapmak zorunda kaldık. O yüzden bence önce inşaat pisliğini halledin sonra eşyalar gelsin sonrasını yavaş yavaş yaparsınız düğüne kadar

NeslihanM bunu beğendi.
  19. Heyecanlıkişilik

Anladım canım o zaman en iyisi öyle olması, hayırlısı olsun

NeslihanM bunu beğendi.
  20. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Aynenn oyle canim benim , ama gel sen bunu bizimkilere anlat :) temizlikciye para vermemek icin masraf olmasin istiyolar , dugune kadar pis olur diyolar , dugune yakin tutulur bi kere temizlenir dedi kayinvalidem , amma velakin zitlasmakta istemiyoruz nisanlimla

Deniz Medine bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş