1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yemekli-oynamasız Nişan

'Diğer' forumunda Seda tarafından 11 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

@türkan sanırım seninki de bu düzende olacağı için ayrı bir başlıkta bahsedelim bu konuyu ;) Evde nişan yapmak istemeyen aileler dışarıda bir restaurantın salonunda çok kalabalık olmayan bir nişan merasimi yapabilir. @EzgiAker sen de yeni nişanlanacaksın aklında bulunsun ;) Bizde de bu şekilde oldu. Kısaca avantajları;
    • Kimse getir götür ikram hazırla gibi işlerle yorulmaz, herkes nişanın tadını çıkarır.
    • Uzun uzun sohbetler edilip iki aile kaynaşır.
    • Fotoğraflarda fonda teyzeler amcalar çıkmaz :D
    • Daha samimi ve rahat bir ortam olur
    Gelelim benim nişanıma:
    • Dış çekim mekanın bahçesinde gerçekleşti. Bu yüzden anne babalar çay sohbeti edip misafirleri beklerken biz de dış çekim işimizi hallettik.
    • masa düzenini u şeklinde yaptırdık. İki kolu birleştiren dip kısmına biz oturduk U nun açık kalan kısmını tören için boş bıraktık.
    • Bu sırada misafirler gelmeye başladı. Fotoğraf çekimi bittikten sonra biz de yanlarına gidip hoşgeldiniz faslı oldu.
    • Yemekler yenmeye başlandı. Bu sırada canlı müzik (gitarcı çocuk) yemek müzikleri çaldı. Ana yemekten sonra açık alana geçtik, herkesin görebileceği şekilde yüzüklerimiz takıldı. Tek tek misafirleri öpüp tebrikleri (altınları :p) kabul ettik.
    • O sırada pastamız geldi onu kesip birbirimize bir çatal yedirdik. Pasta servis edilmek üzeri içeri gittiğinde biz de ilk dansımızı ettik.
    • Misafirlere pasta ardından meyve çay ikramı oldu zaten gece yarısına geliyordu toplu fotoğraf kombinasyonlarından sonra evlere dağıldık :)

damlaseyit, Nudem, melek1991 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. türkan

türkan Süper Üye+

Evet güzel oldu bu işte :D bizimde görüldüğü gibi u şeklinde olacak oturma planı ve eğer kar yağışı olmazsa dış çekim istiyoruz.:bilmiyorum ikram olarak baklava, su böreği, kuru pasta çerez ve bizim kestiğimiz pasta olacakmış. Müzik maalesef hiç yok :( ve ben samimi aile fertlerim olacağını sanıyordum ama babam hiç öyle düşünmeyip o amca ve teyzelerden 3-5 tane toplamış bile :( dansta edemicez :( pofff

güllebülbül bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Seda abla biliyorsun istemesem de saydığın sebepler başta olmak üzere iki ailenin kalabalıklığından dolayı dışarı yapmak isteniyor.Yine bir cafe restaurant tarzı bir yer.Hatta bir iki yerle görüştüm. Kabullenemediğimden olsa gerek pek hevesli değilim.Yine çok kişi davet edilmeyecek.1.derece yakınlarımız bir iki samimi arkadaşımız. Çünkü birini çağırsan diğeri şeklinde yine bir düğün gibi kabalık olur.Sonu gelmez. Oynama istemiyorum. Bu konu da çok netim.Küçük çaplı bir düğün havası olsun istemiyorum. Çevremdekiler bu fikrime hoş bakmıyor :(
    Oynamasız da daha önce hiç katılmadığım için kafam da canlanamıyor.Mesela müzikli bir yerde çift müzik eşliğinde girip ilk danslarını yapıyor.Bizde bu olmayacak. Bu giriş nasıl olur onu bilemiyorum.

türkan ve güllebülbül bunu beğendi.
  4. türkan

türkan Süper Üye+

aynı problem bende de var.. kesinlikle oynama istemiyorum.. müzikte olmayacak :( peki napcaz

Ezgi bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

eve geldiklerinde bile kimse konu açmadı :( anlam ve öneminden bahsetmedi :( bi tanesi ititle kalkıla konuyu açıp istetti dedesine :( kaldı ki o ortamda

6. Kubis

Kubis Uzman Üye+

Kızlar benimki de oynamalı olmadı :) Gerçi müzik vardı ama biz gelmeden önce çaldı ve biz geldikten sonra da yarım saat tasavvuf ilahi grubu konser verdi, eğer olmasaydı da zaman yine su gibi akıp geçiyor, yüzüklerin takılması pasta kesimi ve fotoğraf çekimi derken zaten çok rahat 2 saat geçmiş oluyor.

melek1991 ve Ezgi bunu beğendi.
  7. türkan

türkan Süper Üye+

yoo daha öncede 2 kez görüşüldü :( hiç öyle kahkaha olmadı..babası çok çekimser duruyor :(

8. türkan

türkan Süper Üye+

ben konuşurum :D

9. Mervetll

Mervetll Yeni Üye

Kızlar merhaba. Ben nişanımı danssız oynamasız yapmak istiyorum. 70-80 kadar davetli olacak. Oynama olmadığında davetlilerin nasıl iyi zaman geçireceği hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Mesela nişanda ben ve nişanlım için ayrı masa olmalı mı? Bir sürü soru var kafamda lütfen yardım edin ❤️

10. sevgilacin

sevgilacin İnci Üye+

nişan nasıl bir mekanda olacak? sizinle ilgili ufak çaplı bi slayt gösterisi veya video gibi bi şey kullanabilirsin :)

11. Mervetll

Mervetll Yeni Üye

Yuvarlak masalar olan bir mekan bulduk. Masalar 7-8 kişilik. Etrafında pencereler var. Bahçesi çim. Tüm pencereleri açılabiliyor. Fotolar da var ama paylaşmayı beceremedim :)

12. Dilano

Dilano İnci Üye+

Hafif bir müzik fonda olması yeterlı bence zaten davetlılerle sohbet muhabbet havası olacagı ıcın zaman cabuk gececektır :)

13. arkea

arkea Yeni Üye

ben de bu konseptte bir organizasyon planlıyorum da sizin mekanlar nerelerdi, öneride bulunabilir misiniz?

14. İrem97

İrem97 Yeni Üye

Merhabalar bende yeni katıldım aynı şekilde sizlere katılıyorum nisanimda çalgı istemiyorum çevremdeki herkez calgisiz nisan mi olur diyor ama o nisanligida çok giymek istiyorum sozlumde aynı şekilde çalgı istemiyor ama konukların güzel vakit geçirmesi için ne yapmalıyım bilmiyorum bana da bir fikir verirseniz çok sevinirim

bftmnr bunu beğendi.
  15. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Öncelikle hoş geldin. Bende butik cafe gibi bir yerde hatta burada yeni yaygınlaşan çocuklara özel bir cafede yaptım nişanımı. 50-60 kişilik ufak bir organizasyondu. Müzik istememiştik. O sebeble sadece ilk girişte bi müzikle girdik ve sadece dans ettik. Sonrasında hemen sahnede yüzüklerimiz takıldı minik bi hediye faslı. Yerimize geçtik pastamız geldi ve inan fotoğraf çektirmek için gelenlerden vakit nasıl geçti anlamadık bile. Arka fonda bi latin-italyan cd si hazırlamıştım kısık sesle o çaldı ve insanlar sohbet etti. Kimseyi mutlu etmek için uğraşma sen nasıl istiyorsan öyle yap. Çünkü naparsan yap hoşnut olmayanlar olacak..

16. İrem97

İrem97 Yeni Üye

Gerçekten çok teşekkür ederim içimi nasıl rahatlattiniz bir bilseniz yani ben calgidan hoşlanmıyorum hoş bir mekanda hoş ve sade bir nisan istiyorum sizin de dediğiniz gibi sadece dans edelim. Arkadan da müzik sesleri gayet güzel olacaktır

17. Betül

Betül Süper Üye+

Nişanlında senin gibi istiyorsa gerisi çokta önemli değil çünkü bu senin özel ve güzel günün sen oynamalı salon nişanıda yapsan insanlar her türlü olumsuz yorum yapacaklar :) onun için sen nasıl istiyorsan öyle yap bence de

18. ehlinurelif

ehlinurelif Yeni Üye

Kizlar bizde soz nisan birarada evde ufak bir sey yapalim dedik ama davetlilerde biraz artis oldu 45 kisi kadar gelecek evde oyle buyuk değil acaba kucuk bir cafede mi olsa diye dusunduk ama isteme nasil olur orda sonra kahve dagitimi tuzlu kahve vs :) ayrica misafirlerimiz 8 9 saatlik bir yoldan gelecek nisandan sonrada hastalari oldugu icin kalmadan direk donmeyi dusunuyorlar.. sizce nasil olmalı

cerensever bunu beğendi.
  19. cannsss

cannsss İnci Üye+

canım benim de 65 kişilik ufak bir nişan oldu. kayınbabam dedemin yanına gidip bağırarak istedi. Cafedekiler de kahve dağıttı sadece damadınkini ben verdim zaten fincanı götürmüştüm ona yaptılar o şekilde oldu. şirin küçük bi cafeyi kapatmıştık biz. öğleden sonra yaptık bizimkiler eskişehirde oldukları için akşam 7 gibi döndüler

20. ehlinurelif

ehlinurelif Yeni Üye

Boyle dusundum cafede pek alisik olunmadigi icin garip karşılanır mi dedim ama oluyor sanirim :) evde ust uste oturmaktan cok daha guzelolut :)

Bu Sayfayı Paylaş