1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yemek Takımı Kare Mi Yuvarlak Mi Olmalı

'Çeyiz' forumunda Aylin Mutlu tarafından 10 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Aylin Mutlu

Aylin Mutlu Yeni Üye

Merhaba; misafir yemek takımı alacağım fakat yuvarlak mi kare mi daha iyi olur karar veremiyorum. Kareler çok hoş duruyor ama bulasik makinesine koyarken sıkıntı yaşanıyormus sigmiyormus ve kenarları kirilabiliyormus diye duydum ve karelerin modası geçer yuvarlaklar her zaman kalır diyorlar kafam karıştı sizce nasıl daha iyi olur ??

Ebru, Zekiye Ağca, sedaozer ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Betül

Betül Süper Üye+

Canım benim hem yuvarlak hem de kare takımım çeyizimde ama kendi evimizde de kullanıyoruz.Yani her ikisi de bana göre kullanışlı tabi aslında evli gelinler daha iyi bulur bu konuyu ama fikrimi söylemek istedim :) bulaşık makinesinin iç kısmına bağlı kare olanın sığmaması da tabi ki :)

Aylin Mutlu bunu beğendi.
  3. Büşra yağmur

Büşra yağmur Uzman Üye+

canım ben kare aldım çokda hoşuma giderek aldım işin açıkçası ben bir zorluğunu görmedim benim kuzenimde kullanıyor yuvarlak takım gibi rahat yani hangisini beğeniyorsan onu al derim.

4. türkan

türkan Süper Üye+

benim kare ve hiç sıkıntı yaşamadım :)

5. aytenengin

aytenengin Uzman Üye+

benim misafir için olan takımım kare günlük olansa yuvarlak ama hiç böle düşünmemiştim begendıgım modelı aldım canım sana kalmış ;)

6. elaceyda

elaceyda İnci Üye+

Bence hangisi içine siniyorsa onu al , bende kare aldım yemek takımı kahvaltı takımımda kare çeyizimde şuan , beğenerek aldım önemli olan o zaten ;)

7. Aylin Mutlu

Aylin Mutlu Yeni Üye

hepinize çok teşekkür ederim çok saolun herkese bir ömür mutluluklar dilerim

8. fidan pertav

fidan pertav Aktif Üye+

ben misafir takımını kare günlük içinde yuvarlak aldım. kare kullanmadım ama çok şık duruyo bence cok beğenerek karacanın helen takımını aldım. ama bu tamamen sana kalmış.. :)

9. rbaer

rbaer İnci Üye+

Misafir için kare günlük için yuvarlak aldim ikiside makinede ayni alani kaplıyor ikisininde yerleştirilme ve makineden boşaltma süresi hemen hemen ayni. Moda konusu ise insanın tamamen içine sinmesiyle alakali bence kullanmaktan sıkılınca yenilik arayınca değiştirme taraftarıyım ben ve kare takim masada çok şık duruyor :)

Elfscgn ve Aylin Mutlu bunu beğendi.
  10. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

Ben kare istiyordum birkaç yerde yarım kare diyorlar ondan gördüm o daha cok hoşuma gitti

11. AylinY

AylinY İnci Üye+

Bende misafir yemek takımımı kare almayı planlıyorum kısmet olursa.Çevremde kimseden duymadım böyle bir problem yaşadıklarını.İçine sinen hangisiyse onu almalısın bencede.

12. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Benim yemek takımım da kahvaltı takımım da kare, 2 yıllık evliyim böyle bir şey yaşamadım. Makinayı tıka basa ve düzensiz şekilde doldurur, bir de pervaneyi kontrol etmeden çalıştırıyorsan bilemem ben hep düzenli ve kontrol ederek çalıştırırım. 12 kişilik misafirim de oldu hepsi makineye gayet rahat sığıyor, yuvarlaktan farkı yok. Yuvarlağın modası geçmez karenin geçer diye bir genelleme yapmak saçma. Çok desenli-renkli bir şeyin modası geçebilir, tabağın şekline göre moda olmaz o senin sofranın stilidir zaten ;)

13. bhira

bhira Yeni Üye

kızlar ben de kare düşünüyorum ama çok kararsız kaldım.Kırılsa bile garantisi var diyolar ama bilemiyorum.Marka olarak ne tercih etmeliyim sizce?

14. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Marka konusu daha önceki konularda konuşuldu oradan bakabilirsin @bhira burada yuvarlak ve kare farkı tartışılıyor ;)

15. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

benim kahvaltı takımım ve 12 kişilik yemek takımım kare , günlük takımım da yuvarlak ben her ki tarzdanda aldım ikisinde de aklım kalmasın istedim :) Ancak kare takımlar bana göre daha şık duruyor ve daha çok hoşuma gidiyor. Ben sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama karar sana kalmış canım ;)

16. Aylin

Aylin Süper Üye+

Canım benimki kare, 8 aydır hiç bir dezavantajını görmedim, gayet memnunum. Makinada da sıkıntı yaşamıyorum.

17. Zekiye Ağca

Zekiye Ağca Aktif Üye+

bence kare daha hoş duruyor tabi senin tercihin çoğu kişi de yuvarlak yemek takımından yana ama kare daha güzel bence :):)

18. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Kareside yuvarlağıda çok güzel modeline göre değişiyor tabi ben yuvarlagın desenini begenmiştim yuvarlak aldım :)

19. Ayşegülemre

Ayşegülemre Aktif Üye+

Bende yuvarlak almayı düşünüyorum ama alışverişe gittiğimde bana iki farklı türde ürün gösterdiler. Biri normal kalın porselen, diğeri kemiktozu diye geçiyor. Normal porselene göre biraz ince ve hafif ama daha kaliteli ve dayanıklı diyorlar benim kafam karıştı. Kullanan ya da konuyu bilen var mı? Bununla ilgili konu bulamadım da @Seda abla burdan yazdım. . .

gsule bunu beğendi.
  20. gsule

gsule Aday Üye

Bu konu benim de hep karşıma cikiyor mağazalarda. Ben de merak ediyorum bir bilen varsa

MUHENDIS_GELIN ve Ayşegülemre bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş