1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Yatak Seçimi

'Ev Dekorasyonu' forumunda gfanatick tarafından 21 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

ben bellonanın viscojell fresh yatağını kullanıyorum çok da memnunum çok rahat bir yatak :)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  2. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Isbir yatagin uretim fabrikasini gezmistim, visco materyali olarak bayagi farkli ve omru uzun bir formul kullaniyorlar. 7 yildir ayni isbir yatak kullaniyorum (standart ortopedik modeli), cokme ve egilme olmadi. Yatas'in visco yataklarini kesinlikle tavsiye etmem, visco teknolojilerini begenmedim. Ama hem butcesel hem de guzel bir yatak araniyorsa, Yatas'in bu yatagi kesinlikle mukemmel siddetle tavsiye olunur: http://yatasgrup.com.tr/Product/YATAS/StarSoft/10/ . Soft Ortopedik bu, kazik gibi bir yatak degil. Ileri derecede bel fitigi falan icin uygun degil. Ama saglikli bir vucudunuz varsa ve dinlenmis uyanmak istiyorsaniz, bu yatak gercekten guzel (bunu da ogrenciyken 4 sene kullandim).

yildiz ve Benay bunu beğendi.
  3. büşralper

büşralper İnci Üye+

Bizde alfemodan aldık American hıgh low yatak diye birseydi sanırım adı umarım memnun kalırız çok rahat görünüyordu :D

Benay bunu beğendi.
  4. büşralper

büşralper İnci Üye+

güya uzay teknolojisiylemi ne üretilmiş ne oluyorsa uyurken ayda uyormuş hissi vericek herhalde :D

Sahra bunu beğendi.
  5. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

hahahaaa değişik bir deneyim olacak desene :p

büşralper ve Sahra bunu beğendi.
  6. büşralper

büşralper İnci Üye+

ahaha evet arkadaşlarla aramızda bir espri haline geldi yatak konusu dalga geçiyorlar Ayda sevişenler filmi :oops: akıllarına geliyormuş :D :p

7. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

sen ne önerirsin benay . visco dediğiniz şeyi ilk duyuyorum desem yeridir :) bu konuda nasıl bir yatak seçmeliyim hem rahat yatarken çok içine gömülmeyecek vs. vs. :)

8. Benay

Benay Üye+

SEDOŞ ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  9. mzehra

mzehra Aktif Üye+

sanırım benimde böyle bi yatak almamlazım çok teşekkür ederim banada fikir oldu antalya da yaşıyorum ve visko yataklar sıcakta çamurda yatıyormuş gibi oluyor diyor kullananlar tam visco yataklar için

SAFİNAZ ve Benay bunu beğendi.
  10. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

ala alaa terletiyor anlamında mı yani anlamadım

11. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

yatağın fazlasıyla sıcak olduğu doğru ama yataktan mı adamdan mı bilemem :p

büşralper, yildiz ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  12. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

yalnızca visco olmamalı yani dur bakayım işbirin bu özelliklerdeki yataklarına senin yolladığın eminim bu konuda en iyisidir enişte tecrübeli :)

13. mzehra

mzehra Aktif Üye+

evet canım terletiyor rahatsızlık veriyor anlamında :)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  14. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

kız allah seniii :D yazın terletir canım o zaman o yatak pardon adam :D hangisiyse işte :D

gfanatick bunu beğendi.
  15. Yeliz

Evet cok sicak iklimlerde visco dogru bir tercih degil. Ama klimali bir odada uyuyorsan cok sorun degil. Sicakta ne yaparsan yap visco ozelligini kaybediyor. Bunun formuluyle ugrasiyorlar, ama henuz bir sonuc cikmadi.

SAFİNAZ ve mzehra bunu beğendi.
  16. Yeliz

Yok denilen dogru. Uzay araci firlatilirken, icinde bulunan astronotlarin koltuklarinda destek sistemi olarak kullaniliyor. Amerika'da NASA'nin 1966 yilinda gelistirdigi bir teknoloji. Ben halen neden viscoyu (tam adi visco foam) ayakkabi icinde tabanlik olarak kullanmadiklarini anlamiyorum bir turlu. Twiggy visco terlik yapti mesela, muhtesem bir sey.

büşralper, sevim ve yildiz bunu beğendi.
  17. mzehra

mzehra Aktif Üye+

teşekkür ederim canım visco almayayım o zaman ben

18. gfanatick

gfanatick İnci Üye+

bu forum çok daha önce açılmalıydı ve ben çok daha önce üye olmalıydım. bu sıcaklatma olayını duysaydım asla visco almazdım yani. gerçekten bazen fenalık basıyor sıcaktan

19. Yeliz

Isbir'in yaylar arasinda ters akim yaratarak havalandirma yaptigi bir modeli var, web sitesinden gosterecektim ama acilmiyor. O daha uygun olur bence senin icin.

mzehra bunu beğendi.
  20. mzehra

mzehra Aktif Üye+

teşekkürler canım

Yeliz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş