1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Vizyondaki Filmler

'Kültür - Sanat' forumunda Yarem tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

beklentimi düşürüp giderim bende kuzucgum valla özledim sinemaya gitmeyi gülmeye de ihtiyacım var bakalım :):)

melodika bunu beğendi.
  2. Heyecanlıkişilik

Heyecanlıkişilik İnci Üye+

Vincent'ten Sevgilerle
    vincentten-sevgilerle-1503481929.jpg
    Vincent’ten Sevgilerle filminde, ”Ayçiçekleri, Yıldızlı Gece, Teras Kafe” gibi tablolarıyla bilinen ünlü ressam Vincent Van Gogh’un yaşamı ve esrarengiz ölümü, ressamın tablolarıyla ve tablolarındaki karakterlerle hikaye ediliyor. Film ünlü ressam Vincent Van Gogh’un oldukça ilgi çekici hayat hikayesini ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatıyor. Filmde yer alan 65.000 karenin her biri Polonya ve Yunanistan’da yer alan stüdyoyu ziyaret eden 125 profesyonel yağlı boya ressamı tarafından çizildi. Bu filmde Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar tutkulu ve talihsiz hayat hikayesi ile gizemli ölümünü de izleme olanağı bulacaksınız. Olay örgüsü, yazarın kendisi tarafından yazılan 800 mektup üzerinden kurulmuş.

aslında uzun zamandır vizyonda ve uzun zamandır gitmeyi planlıyordum sınavlardan fırsat bulup dün gittim gerçekten müthiş bir film olmuş, çok etkilendim hatta büyülendim diyebilirim.Biraz sanata ilginiz varsa kesinlikle tavsiye ederim.

tuğbabenli ve Özlem bunu beğendi.
  3. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

ay harika bir film tekrar tekrar izlenebilir

Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  4. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

ay harika bir film tekrar tekrar izlenebilir

5. melodika

melodika Uzman Üye+

Gidin canım bence de sinema başka bişey ya ben çok seviyorum, hem gülmek istiyorsan film tam gülmelik :)

Özlem bunu beğendi.
  6. Özlem

eşimle uzun zamandır vakit geçiremedik mesaileri yüzünden çok güzel olacak buna gitmek :):)

melodika bunu beğendi.
  7. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

4579646.jpg-c_300_300_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Michael McCauley her gün işten eve, evden işe bir hayat yaşayan bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan Michael'ın oldukça sıradan bir hayatı vardır. Ancak eşi ile mutlulukla sürdürdükleri evlilik hayatları bir gün tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Bir komplonun içine düştüğünü fark eden Michael, kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamana karşı mücadele etmek zorundadır.
    NOT: İzledim ve beğendiğim bir film oldu arkadaşlar tavsiye ederim.
    5298619.jpg
    Özet ve Detaylar
    Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir...
    Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post'un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü'nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.
    0399658.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Gaza 14 yaşında ola^4n bir gençtir. Küçük bir sahil kasabasında yaşayan Gaza, buradan ayrılmayı, öğrenimine büyük şehirde devam etmeyi hayal eder. Fakat babası onu hayallerinden çok uzak bir dünya ile tanıştırır. Babası onu insan kaçakçılığı şebekesinin içerisine dahil eder. Burada göçmenleri gözetlemekle görevlidir. Hayatını babasının baskıları ve gözetlemek zorunda olduğu göçmenlerle geçirmek zorunda kalan Gaza’nın iki seçeneği vardır; ya bu suç dolu dünya üzerine yeni bir hayat kuracak ya da o da bir göçmen olacaktır.
    Hakan Günday'ın 'Daha' adlı romanının beyazperde uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Avcı, Selim Bayraktar, Pervin Bağdat, Selen Öztürk gibi oyuncular yer alıyor.
    NOT: Hakan Günday'ın kalemine güveniyorum farklı bir film olduğunu düşünüyorum fragmanı gayet etkileyiciydi.
    indir.jpg
    Özet ve Detaylar
    Ben Bass ve Alex Martin aynı uçakta yolculuk yapan iki yabancıdır. İçinde bulundukları uçak trajik bir şekilde kaza yapar. Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezde uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler. Fakat yardım gelmeyince yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Ben ve Alex hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmek zorundadır. Hany Abu-Assad’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Kate Winslet ve Idris Elba paylaşıyor.

Heyecanlıkişilik, Özlem ve mmlke bunu beğendi.
  8. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ben geçen hafta gittim gayet güzeldi bence ama salondaki tepki sıfırdı, çıkışta bir baktım hepsi 20 yaşların başında yeşilçamı yakından bilmiyorlar o yüzden göndermeleri pek anlamadılar galiba dedim. Film boyunca gülerken durduk eşimle çünkü kimse gülmüyordu :D

Özlem bunu beğendi.
  9. Özlem

geçen hafta gittik bilet bulamadık fulldu gülüm o yüzden yarına internetten bilet aldım yarın gideceğiz kadroyu çok başarılı seveceğimizi düşünüyorum :):) amman kimse gülmüyorsa boşver gülüm rahat rahat gülseydiniz komedi sineması sonuçta

tuğbabenli bunu beğendi.
  10. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

1540837.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Vizyon tarihi 9 Şubat 2018 (1s 46dk)
    Yönetmen James Foley
    Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson
    Tür Erotik, Dram, Romantik
    Ülke ABD
    Anastasia ve Christian, yaşadıkları zorlu ayrılıkların ve iniş çıkışların ardından nihayet mutlu sona ulaşmışlardır. Tutkulu aşkları, nikah yüzükleri ve görkemli bir evlilik töreni ile mutlu sona ulaşmıştır. Ancak Anastasia'nın peşine düşen Jack, çifte huzur vermez. Anastasia'nın lüks ve aşkla bezeli mükemmel hayatı bir kez daha sarsıntılara sahne olacaktır...
    Jamie Dornan ve Dakota Johnson, dünya çapında çok satan “Elli Ton” fenomeninin üçüncü bölümünden uyarlanan "Özgürlüğün Elli Tonu" filminde Christian Grey ve Anastasia Steele rolleriyle geri dönüyor.

tuğbabenli ve Özlem bunu beğendi.
  11. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

2185062.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe'ye adamıştır. Ali’nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali'nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendirecektir... Bir baba ile oğul hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Bora Egemen üstleniyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un balıkçı Ali’yi canlandırdığı filmde Alihan Türkdemir Efe karakterine hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Büşra Develi ve Yücel Erten yer alıyor.

Gizem, tuğbabenli ve baharfaruk bunu beğendi.
  12. Özlem

maalesef kitaptaki heyecanı filmlerinde bulamadım ama yine de merakla bekliyorum :D

MasallPrenses bunu beğendi.
  13. Gizem

MV5BMTg1MTY2MjYzNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTc4NTMwNDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
    Özet ve Detaylar
    Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T'Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın yeterliliği, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır...
    5307025.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx (1).jpg
    Özet ve Detaylar
    Yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. Yemek sırasında bir oyun oynamaya karar verilir. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Yedi dostun maskelerinin ardındaki hayatlarını ile cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini altüst eder. Bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünün grup aslında birbirlerine yabancıdır.
    indir.jpg
    Özet ve Detaylar
    Hayatını kocası ve eşine adamış Neslihan, dışarıdan bakıldığında sevimli ve utangaç bir ev hanımıdır. Eşinin işi sebebiyle uzun yıllardır Anadolu kasabalarında yaşayan Neslihan, iyi de bir aşçıdır ve tüm çevresi onun yemeklerine bayılır. Gayet sıradan görünen bu aile hayatında, Neslihan'ın yakın çevresindekiler bir bir ölmeye başlayınca tüm gözler ona çevrilir. Mükemmel bir aşçı, evine ve eşine düşkün kısacası mükemmel bir ev hanımı olan Neslihan, aslında bir seri katildir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser bu işin peşini bırakmamaya kararlıdır...
    fft16_mf10552973.Jpeg
    Özet ve Detaylar
    Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşamaktadır. Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Mermer ailesi nesilden nesile kiralık katildir ve dünya çapında etkin olan dev bir organizasyon için çalışmaktadır. Ancak organizasyonun kimi kurallarının ihmal edilmesiyle birlikte işler karışır ve ailenin kimliği açığa çıkar. Artık aile pılını pırtını toplayıp yola koyulmalı ve peşlerindeki dev örgütü atlatabilmelidir...
    3293163.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Soğuk savaş döneminin Amerika'sında yaşayan Elisa yalnız bir kızdır. Sessiz, rutin bir hayatı olan Elisa, gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışır. Ancak günün birinde Elisa'nın hayatı, iş arkadaşı Zelda ile devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfetmesi ile değişir. Suda hapsedilen insansı bir yaratığın acımasız bir deneyde kullanıldığını fark eden Elisa, onunla iletişim kurmaya başlar. Aynı dili bilmeyen, aynı hayatlara sahip olmayan, hatta aynı genetikleri bile olmayan bu ikili, aralarında kurdukları tarifsiz bağ ile birbirlerinin hayatını değiştirecektir...
    Guillermo del Toro'nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer yer alıyor.
    2624240.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Tonya Harding buz patenine gönül vermiş ve hırslı bir sporcudur. Buz pateni sporunda giderek yükselen Tonya, memnun edilmesi zor annesi, eski eşi Jeff Gillooly ile dengesiz ilişkileri ve hep daha iyi olmak adına kendini zorlaması gibi gerekçelerle stres içindedir. İki defa Olimpiyat ve iki defa da Skate America Champion ödülünü kazanan Tonya, eski eşinin de yardımıyla 1994 yılında ABD Şampiyonası öncesinde aynı dalda yarıştığı sporcu Nancy Kerrigan'ı sakatlaması için birini tutar. Ancak komplonun ortaya çıkması ile birlikte ödeyeceği bedeller Tonya için bir hayli zorlu olacaktır...

MasallPrenses ve Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  14. Gizem

haftasonu sinema keyfi düşünenlere vizyondaki ve bugün vizyona giren filmler...

3191471.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    4 ferdi olan Mutlu ailesinin aile reisi Sıtkı, cimriliğiyle bilinen bir adamdır. Eşi Türkan ise yaşadığı hayattan bıkmış, kocasının aileye olan ilgisizliğinden şikayetçidir. Yıllardır tatile gitmemiş olan çift, terapistlerinin de ikna çabalarının sonuç vermesiyle birlikte bir karavan kiralarlar. Antalya'ya doğru yola çıkan çifti bu yolda kimi aksilikler beklemektedir. Arabaları bozulan çift, Yavaşlar Köyü'ne gitmek zorunda kalır. Köylülerin misafiri olan şehirli çift, burada köylülere öğretecebilecekleri kimi şeyler olduğunu fark eder. Bu ortaklık hem iki kültürü birleştirecek hem de haklı bir mücadeleye destek verecektir...
    5906146.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Amerika'nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty'nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.'ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.'ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır...
    3419399.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Eski Ahit'in akıllara kazınan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir adamdır. Silah olarak kullandığı oyma bir kemik sayesinde düşmanlarını darmaduman etmektedir ve kimse onu durduramamaktadır. Dönemin vergiler altında ezilen ve şiddet gören insanları, Tanrı'nın Samson'u insanları köleleşmekten kurtarması için seçtiğine inanmaktadır. Samson'un sırrını öğrenmek isteyen düşmanları dillere destan güzelliği olan Delilah ile işbirliğine gider. Samson, Delilah’nın güzelliğin karşısında boyun mu eğecektir yoksa kutsal görevini yerine mi getirecektir?...
    indir.jpg
    Özet ve Detaylar
    Babasının şirketinin başına geçerek CEO’luk görevini üstlenen Ferhat şımarık bir adamdır. Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat'ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan'dır. İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır. Günün birinde şirket çalışanlarına yemek servisi için gittikleri bir restoranda, restoran sahibiyle dostluk kurarlar. Restoran sahibinin kızı Elif'e gönlünü kaptıran Ferhat, deliler gibi aşık olur. Ancak Elif narin ve saf bir genç kız değildir. Özel eğitimler ve üstün hizmetlerle dolu kariyeri, sert karakteri ve kıvrak zekası, Ferhat'ı bir hayli zorlayacaktır...
    4371294.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg
    Özet ve Detaylar
    Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School'a katılır. Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur. Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, Dominika'nın güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash'le uzlaşma sağlamalıdır...
    indir (1).jpg
    Özet ve Detaylar
    Aynı zamanda iş arkadaşı da olan sevgilisi John ile Los Angeles’de yaşayan gazeteci Amy’nin hayatı beklenmedik hamileliğini öğrenene kadar gayet güzel gidiyordur. Amy yakın arkadaşı Rose dışında hamileliğini herkesten gizler. Bebekleri hayatında istemeyen Amy, Rose’un yönlendirmesi ile kürtaj olmaya karar verir. Bebeğini aldırdıktan sonra rutin hayatına geri dönen Amy, John ile birlikte geçmişini araştıracakları bir kasabaya gönderilir. Burada rahip Paul ve onun kız kardeşi Maria tarafından karşılanan çift kasabanın Eski Ahit’te geçen Adem ve onun gibi topraktan yaratılan ilk karısı Lilith'in bulunduğu kasaba ile bağı olduğunu öğrenir. Kendisini Adem ile denk gören ve ona itaat etmeyi reddeden Lilith onu terk etmiştir. 3 meleğin dönmezse her gün yüzlerce çocuğunun öleceği tehdidine rağmen dönmeyen Lilith, dünyaya kötülüğü getiren kadın şeytan olur. Kasaba yerlilerine göre Lilith’in çocukları hala yaşıyor ve biri iyi diğeri ise kötü olan ikiz çocuklar doğuruyordur. Melez olarak adlandırılan bu şeytani çocuklar yaşıyor ve kendileri gibi olanlarla eşleyip şeytan doğurmaya devam ediyor. Kasabada anlatılanları başta gerçekçi bulmayan ama kasabada yaşadıklarından sonra bir şeylerin doğru olmadığını düşünen Amy, bir süre sonra anlatılan efsanenin doğru olduğuna inanmaya başlar. Araştırma devam ettikçe gerçeklerle yüzleşmeye başlayan Amy ve John bir an önce kasabayı terk etmek ister; ama artık bunun için çok geçtir.

Bu Sayfayı Paylaş