1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Uygun Bilet Nasıl Bulunur?

'Balayı - Seyahat' forumunda Seda tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bu konuda pek çok site olsa da ben skyscanner'ı seviyorum o yüzden bu başlıkta onu anlatacağım. Başka öneriler varsa da bu başlıkta toplamış oluruz ;)

- İlk olarak kalkış-varış kısımlarını yazıyoruz. Sonrasında belirli bir tarihiniz yoksa "tüm ayı göster" diyerek gün gün en ucuz biletleri toplu halde görebiliyorsunuz. Özellikle birkaç ay öncesinden plan yapabiliyorsanız çok güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Gün gün fiyatların değiştiğini unutmayın.
    Screen Shot 2018-01-12 at 11.46.42.png
    - Ara dedikten sonra tüm ayın en ucuz biletleri karşımıza çıkıyor.
    Screen Shot 2018-01-12 at 11.52.06.png
    - Sonrasında olası gidiş dönüş için uygun olan günlere karar veriyoruz:
    Örneğin 30 Temmuz Pazartesi Gidiş, 5 Ağustos Pazar dönüşü seçiyoruz ve fiyatlara bak diyoruz.

- Şimdi en uygun saate bakacağız, eğer uygun fiyatlı bilet uygun saatteyse rezervasyon yapabiliriz. Uygun saatte değilse geri dönüp farklı tarihleri değerlendirebiliriz. Normalde pek çok hva yolu şirketinin en uygundan pahalıya doğru sıralı listesi çıkıyor. Bu işaretlediğim ikili saat açısından fena değil bunu bir kenara not edip diğer tarihleri değerlendireceğim. Kalın puntoyla yazan tek kişi gidiş dönüş ücreti, Toplam dediği 2 kişi gidiş dönüş ücreti. Seç derseniz uçuş detaylarını gösterir ve isterseniz ödeme yaparak buradan alabilirsiniz.
    Screen Shot 2018-01-12 at 11.59.13.png

evrengin, cerensever, mldfyz ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. ozlem392

ozlem392 Süper Üye+

bu hesaplı güzel bilgi için teşekkürler seda ablacığım :):)

Seda bunu beğendi.
  3. melodika

melodika Uzman Üye+

Bu aralar bir sürü siteye bakar oldum bunu da değerlendirelim tabii :) eline sağlık :)

Seda ve ozlem392 bunu beğendi.
  4. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:)bir ucak biletleme elemani olarak bu siteyi hic kullanmadim havayollarinin kendi sistemlerini kullandigimiz icin ama calismadigim bir donem olursa bende cok duyuyorum skyscanneri bakacagim yerdir hatta bazen ama orada bu fiyat diye geri donusler olunca sinirleniyorum bile:D

Deniz Medine bunu beğendi.
  5. cerensever

cerensever Uzman Üye+

iş yerinde bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım bu siteyle gereçkten çok hesaplı uygun biletler oluyor :) teşekkür ederiz :)

Seda bunu beğendi.
  6. Seda

Aaa uçak biletleme nasıl oluyor ilk kez duyuyorum sanırım :cabala Yani bu dijital olanını yapan bir firma gibi bir yerde mi çalışıyorsun? Ben bu sitede almayı düşündüğüm biletin ait olduğu uçak firmasından da mutlaka kontrol ediyorum genelde aynı oluyor fiyatlar, mesela örnek olsun diye RYANAIR'in sayfasından aynı uçuş 4 euro daha pahalı sadece. Belki bazı biletler dönem dönem ekstra indirimli yayınlanıyorduro_O

mldfyz bunu beğendi.
  7. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Evet ablacim seyahat acentasinda ucak biletlemede calisiyorum kurumsal firmalarla calisiyoruz devamli biletlerini biz kesiyoruz munferit veya grup olarak internetten genelde mesela pegasus bagajsiz bilet satiyor eko paket altinda o acentalarda yok biz bagajsiz ucreti sistemimizden kesemiyoruz mesela boyle sebeplerden daha uygun olabiliyor internette

8. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Ben de hep buradan bakıyorum ya çok işlevsel. Ha de ki nereye gidiyorsun? Hiç :cokkomik

9. Seda

Bana da de bi kere ucuz bilet alabildin mi yok :D anca son dk kazigi yiyoruz hep :mad:

Aylin bunu beğendi.
  10. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Hahah en sevdiğimiz :komik

Bu Sayfayı Paylaş