1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Tez Konusu Olan Aşk :)

'Haberler' forumunda Betül tarafından 25 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Betül

  Betül Süper Üye+

  Puan:
  30,252
  Hepimizin aşk hikayesi var ama bu çiftin hikayesi tez konusu oldu :)
  Evden eve tünel mi açmamışlar , verem mi olmamışlar :rolleyes: Ama sonunda kavuşmuşlar :asik

  Topuz çiftinin aşk hikâyesi Ankara Üniversitesi’nde ‘mutlu son’ temalı edebiyat tezine bile konu oldu. Fakir oğlan Hulusi, köy ağasının kızı Suna’yla çileli yıllardan sonra evlenmiş. 41 yıllık evli çiftin 4 çocuğu var. İşte 41 yıldır hiç ayrılmayan çiftin öyküsü...

  AĞA YASAKLAYINCA EVDEN EVE TÜNEL KAZDI

  Kayseri Pınarbaşı'na bağlı Küçük Karamanlı köyünde fakir bir ailenin oğlu olan Hulusi Topuz, 60'lı yılların başında köy ağasının kızı Suna'ya aşık oldu. Suna da ona aşıktı. İkili gizli gizli buluşmaya başladı. Sabah'ın haberine göre Hulusi ve Suna'nın aşkından haberdar olan ağa, görüşmelerini yasakladı. Sevdiği kızla evleri karşılıklı olan Hulusi, evden eve tünel kazmaya başladı. Ancak annesi durumu fark etti ve oğlunun delirdiğini düşünüp, komşulardan yardım istedi. Planı suya yatan Hulusi intihara bile kalkıştı.

  ASKERDE VEREM OLDU

  Tüm çabalarına rağmen sevdiği kızla görüşemeyen genç askerde ise kederinden verem oldu. Çürük raporu verilerek terhis edilen genç, köye döndüğünde şok yaşadı. Sevdiği kızın babası, Suna'yı Adana'daki yakınlarının yanına göndermişti. Bunun üzerine Hulusi köyü terk edip, gittiği yerde başka biriyle evlendi. Ancak mutsuz oldu ve Suna'yı unutamayacağını düşününce eşinden boşanıp, Adana'ya sevdiği kızı bulmaya gitti. Adana'da günlerce sokaklarda dolaşıp, sevdiği kadını aradı.

  SUNA YILLARCA BEKLEDİ

  Suna'yı Adana'da bulamayan Hulusi Topuz, kendisini yine gurbete attı. Suna ise aşkını kalbine gömüp, hiç kimseyle evlenmedi. Aradan yıllar geçti. Köye geri dönen Hulusi, Suna'nın babası ve ağabeyinin evlenmelerine izin vermesi üzerine sevdiği kıza kavuştu. Dillere destan bir düğünle evlenen ikilinin 4 çocukları oldu. Hulusi Topuz'un karısına hitaben yazdığı aşk şiirlerini internette gören Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi Neriman Yıldız birkaç ay önce çiftle görüşüp öykülerini 'mutlu son' temalı bir tez haline getirdi. Hulusi Topuz (69), "Suna'yı unutmak mümkün olmadı. Aşkımdan yollara düştüm, şair bile oldum. Suna'nın babası, kızının başkasıyla evlenmek istememesi üzerine insafa gelip evlenmemize müsaade etti" dedi. Suna Topuz (67) ise "Sonunda birbirimize kavuşup, mutlu olduk" diye konuştu.
  BBsd0PI.jpg
   
  mldfyz, ertekin, Mpamuk ve 8 kişi daha bunu beğendi.
 2. Glsrnysf

  Glsrnysf Süper Üye+

  Puan:
  39,202
  Aşka bak yahu bunları gördükçe 'aşk' daha da farklılaşıyor gözümde :) Maşallah çok şey atlatmışlar ama sonunda kavuşmuşlar :)
   
  Betül bunu beğendi.
 3. Betül

  Betül Süper Üye+

  Puan:
  30,252
  Dimi hem de köy gibi yaşamı zor olan bir yer de :) 41 kere maşallah olmuşlar resmen :asik
   
  Glsrnysf bunu beğendi.
 4. gozdekoc

  gozdekoc İnci Üye+

  Puan:
  6,180
  Maşallah kavuşmuşlar şükür ki :) @Betül
   
  Betül bunu beğendi.
 5. Betül

  Betül Süper Üye+

  Puan:
  30,252
  Evettt :) 'en güzel aşk zor olandır' onlara yazılmış sankii :rolleyes:
   
  gozdekoc bunu beğendi.
 6. pnrr

  pnrr İnci Üye+

  Puan:
  6,480
  çok güzel bir aşk Maşallah..
   

Bu Sayfayı Paylaş