1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Temiz Içerikli Şampuan Seçimi

'Saç Bakımı' forumunda türkan tarafından 29 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. türkan

türkan Süper Üye+

Bu aralar kafamı kurcalar oldu nedeni ise sık sık duş alma isteğim :) Malum göbüş büyüyor ağır hissediyorum kendimi ve sık sık duş alıp rahatlamak istiyorum. Saçlarım boyamadığımdan çok kötüleşti.. üzerine çok dökülmeye ve matlaşmaya başladı.. prozinc gibi saç çıkaran dökülmeyi azaltan şampuanların zarar verebileceğini okudum etkili ürünler olduğundan... Sizlerden bilgi almak istedim..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Mart 2018
  2. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Benim saçlarım hep dökülüyordu öncesinde zaten şuan da da dökülüyor. Prozinc kullanıyorum ben herhangi bir yan etkisini görmedim bilmiyordum da etkili olduğunu öyleyse değiştireyim hemen ya. Ben çok uzun zamandır boyatmıyorum o konuda sıkıntım yok ama kırıklarım var malum kestiremiyorumda elseve bakım yağı kullanıyorum onun içinde. Çok uzadı saçlarım maşallah ı var:D şampuan hakkında araştırmamıştım hiç biilgilenelim hep beraber :)

türkan bunu beğendi.
  3. rbaer

rbaer İnci Üye+

Hamile olduğumu öğrendiğim an ilk yaptiklarimin basinda kozmetigi birakmak şampuan ve duş jelimi degistirmek oldu yves rocher un deodorant sampuan ve duş jellerini aldım içerikleri temiz olduğu için

türkan bunu beğendi.
  4. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Ben normalde de paraben icermeyen sampuan kullanirim hamile olsam da aynen devam ederim :) parabensiz markalara bakmani oneririm ben su ara Loccitane'in onarici sampuanini kullaniyorum cok cok memnunum. Ipek gibi oluyor saclarim :asik Bebe sampuani kullanabilirsin ama onun da icerigine bak, market urunlerinde genellikle toksik kimyasallar oluyor ben firsat bulursam paylasayim ayrica :*

Son düzenleme: 2 Mart 2018
    Bihter ve türkan bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

ya yine de doktoruna sor canım. ben sadece sağlıkçı bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullanmadım.. kanıtlanmış bir şey olmasa de içim rahat etmedi benim. bir kaç blogda da okuyunca biraz rahatsız etti..

6. türkan

türkan Süper Üye+

evet market ürünlerinin bebek olanları da gizliden sülfatı parapeni içeriyor.. bir de saç boyalı olunca yıkanan barbie bebek saçına dönüyor :D hemen loccitane şampuana bakıyorum :asik:asik:asik çok teşekkürler valla hep bilgili tam bilgili :*:*:*:*

7. türkan

türkan Süper Üye+

yves rocher alacaktım ki boyalı saçları zorladığını öğrendim :( ama diğer roll on vs kullanıyorum

8. Seda

Kuzum sadece hamileyken degil kendimiz icin de yasamaliyiz gorusundeyim ben biraz :D o yuzden market urunu rollon, sampuan, kozmetik ve diger bakim urunleri konusunda cok hassasim. Icerigi temiz degilse kullanma daha iyi. Saf defne sabunu bul onunla yika daha iyi inan. Loccitane'a bir bak, ben kendi saclarima asik geziyorum son 1 aydir :p icerigi temiz markalari toparlayip yazacagim en kisa zamanda :*

türkan bunu beğendi.
  9. türkan

türkan Süper Üye+

Ekran Alıntısı.JPG
    bu mu ki acaba ?

10. türkan

türkan Süper Üye+

şu an defne , zeytin yağı ve yves ürünlerini vücutta kullanıyorum. saç karışır diye cesaret edemedim. aynen ya aslında kendimiz için de çok önemli

11. Seda

Evet, bu eko paket ama :) bunun basmalisini aliyorsun once o bittikce eko paketini aliyorsun. Ya da farkli bir kaba koyarim diyorsan direkt bunu da alabilirsin ;) boyali saclar ocin olani da var pembe etiketli, bende boya olmadigi icin bu turuncu etiketli onarici seti kullaniyorum.

12. bersel

bersel Uzman Üye+

Kuzum ben bebek şampuanı dalin kullanıyorum uzun zamandır :) memnunum ben

türkan bunu beğendi.
  13. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Hamileliğim öncesinde prozinc kullanıyordum hamileliğimde eyüp sabri tuncer zeytinyağlı şampuan aldım bebek mağazasında saçlarım ciddi anlamda dökülmesinde azalma oldu. Ama ilk olarak defne sabunu ile yıkıyorum sonra şampuan. Aklıma gelmezdi bu şampuan. Ama işte kimyasal değil diye öyle almıştım iyiki almışım kepek yok dökülme azaldı üstelik zeytinyağlı yumuşacık oluyor saçlarım. Tavsiye ederim :D

Glsrnysf bunu beğendi.
  14. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Tam bana göre bir şampuanmış o saçlarım çok uzun ve ince olduğundan sürekli dökülüyor. Defne sabununun da etkisi var mı yoksa sadece o şampuan mı iyi geliyor :)

15. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Benim saçlarım da çok ince ve kestirmediğim için kalçama ulaştılar. Döküle döküle çok azaldılar ama ciddi anlamda azalma var dökülmede ya çok mutlu oluyorum :D eşimde kullanıyor oda çok memnun. Sabunu bikaç kere kullanmadım sadece şampuan yaptım yani onunda etkisi olabilir, 2 si bir araya gelincede olabilir tek şampuan da etkili olabilir bilemedim ama şampuan güzel yani yumuşacık yapıyor yağlanma yapmadı bende güzel yani tavsiye ederim :)

Glsrnysf bunu beğendi.
  16. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

E süper o zaman tam benlikmiş saçım kanepeye bi oturuyorum kalkınca hep saç dökülmüş sinir oluyorum her yerde saç görmeye. Hemen alayım bende sağol canım :)

17. mmlke

mmlke Uzman Üye+

temizlik malzemelerinde oldıuğu gibi şampuanda da temiz içerikli şampuan arayışım sürüyor. hala tam olarak içime sineni bulamamış olsam da bunu yeni aldım rossmandan bakalım deneyeceğim. içeriğinde içime sinmeyem bir iki madde var malesef ama tam anlamıyla kimyasalsız istediğim gibi bir şampuan bulamadım ki :-(
    20190314_234808.jpg 20190314_234754.jpg

mrvchn, Maşuk ve mldfyz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş