1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Temiz Içerikli Deterjanlar

'Temizlik - Düzen' forumunda Seda tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Aylin

Aylin Süper Üye+

Kireci azaltmaya değil mii? Ben beyaz sirke koyuyorum caiz mi hocam?

2. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi

Yesss, en basta koyuyorsun ama makine en son aliyor ciciiiim :) En basta ya da ikinci suda deterjan gozune koyarsan makine direkt alir.

Aylin bunu beğendi.
  3. Aylin

Aylin Süper Üye+

Oo yee bak bu güzel taktik bencee hemyuhuşatıcı kullanmış olacağım hem de kullanmamışım gibi hihohohh :cak:kikirda

Yeliz bunu beğendi.
  4. Yeliz

I ihhh tuz, kireci azaltmaz :( Bu algi ozellikle yaratildi cunku tuzun maliyeti ile satisi arasinda 80 katlik bir fark var, bulasik makinelerindeki en karli urunlerden biri. Kirec cozmek icin:
    1. Limon tuzu (kaya tuzu gibi buyuk olanlari) yine tuz bolmesine konulabilir.
    2. Ekstra kirec cozmek gerekiyorsa 1. Madde arti spreyle sirke sikabilirsiniz makineyi baslatmadan once.
    3. Ozel filtre sistemleri var, su borusuna takiliyor. Maliyetli bir cozum, ama tum makineyi korur, 1 ve 2. cozumler sadece bulasiklari korur.

1 ve 2’yi yaparsaniz, balik vb. bulasik kokusu da azalir. Makine ici celik duvarlar da temiz ve parlak kalir. En sonda parlatici yerine sirke koyuyorsaniz zaten gayet iyi bir sey yapiyorsunuz :)

Özlem bunu beğendi.
  5. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Temiz icerikli deterjan kullananlar hadi denediginiz urunleri paylasin:)
    Gecenlerde Sodasan’in deterjanini denemek icin almistim cok memnun kaldim. Evlendigimden beri ilk kez ariel disinda bir deterjan “guzel temizliyor” dedim. Tabii ki aman aman lekeli bir seyimiz olmuyor, olursa çıkarır mı bilmiyorum onu ayrıca yazarım. Olmazsa ariel sivi dokmeyi dusunuyorum. Sodasan’in bu deterjani turkiyede de satiliyormus. kokusuz, icinde renklendirici ve parfum yok, icerisinde sls ve sles yok, petrol ürünü kimyasallar yok, dermatolojik olarak test edilmis, dogal icerikli ve organik sertfikali.
    8F778EF8-69AC-4675-AF62-750D9C1CD357.jpeg

mmlke, asltrk ve Maşuk bunu beğendi.
  6. mmlke

mmlke Uzman Üye+

20190106_232136.jpg 20190106_232157.jpg 20190106_232209.jpg 20190106_232442.jpg
    benim kullandığım ürünler de bunlar. bulaşık deterjanının yeşil limonlusunu kullanıyordum daha önce bitince bunu denemek istedim. ikisi de güzel ama badem özlü olan biraz daha yoğun kıvamlı. greyfurtlu olanı yağ çöz olarak kullanıyorum. ocakta yağlı bulaşıklarda vs çok iyi hemen çözüyor ve hoş bir kokusu var. sirke özlü olan çok amaçlı temizleyici hem mutfakta hem de banyo tuvalette kullanıyorum. mutfakta musluk ve tezgah temizliğinde banyoda olanı fayans lavabo tuvalet temizliğinde kullanıyorum memnunum. eti matik çamaşır deterjanım. içeriği konusunda gönlüm çok rahat ama kir çıkarma konusunda çok güçlü değil yada ben yıkama ölçüsünü falan bilemedim bilmiyorum. kıyafetlerde tmm yoğun lekemiz yok ama mesela mutfak eşyalarında tutacak falan gibi yemek lekesi olursa çıkmıyo. ekstra leke çıkarıcı kullanmak da istemiyorum. bu konuya henüz bir çözüm bulamadım açıkcası. çamaşır sodası aldım yeni bakalım onu bir denicem.

Seda, melodika ve mldfyz bunu beğendi.
  7. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

biz evlendiğimizde beyaz eşyalarımızın kurulumu yapılırken taktırdık ama hala tuzu kullanıyorum sirke sıkıyorum :D tuza gerek yok mu şu an

8. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Her zaman kullandığım sodalı kireç sökücü özelliği olan frosch kalmamış ben de greyfurtlu yağ sökücü özelliği olan mutfak temizleyicisinden aldım bakalım bu nasıl :)
    Yağ ve kir temizleyici. Özellikle Ocak, fırın temizliği diyor ben diğerini masa fayans da siliyordum bakalım bu nasıl olacak :)
    IMG_5301.JPG

Yeliz, Özlem, Maşuk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. Yeliz

Eger hepsi bir arada tabletlerden kullaniyorsan, hic gerek yok. Sehir suyu cok kirecliyse evet tuz bir noktaya kadar fayda saglar ama saglikli bir sey degil. Icinde topaklanmayi onleyici, bazilarinda da sentetik renklendirici var.

Benim butun urunlere (temizleyiciler de dahil) yaklasimim su: Tadina bakmaya cekindigim seyi evimde, makinemde kullanmam. Saf sabun mesela... Evet tadi pek hos degil, ama tadina bakinca sana bir zarari yok. Makine tuzu da oyle... Yemegine makineye koydugun tuzu koyar misin? Hayirsa, neden bulasiklarini onunla yikiyorsun? O tuzlu sudan gecmis bardakta onun icindeki maddeler kaliyor.

En guzeli, eger tuz kullanmak istiyorsan, Himalaya tuzu var, hafif pembemsi renkte. Bunun farkli cesitleri var, en ince ogutulmus olanini alirsan erir gider. Kalin ogutulmus ya da kucuk tas parcasi buyuklugunde olanlari var, bunlari kullanabilirsin. Icinde iyot yok, iyotlu tuzu makinede kullanmamak lazim. Tabii bu biraz daha pahali bir cozum.

Ama ozetle, eger hepsi dahil tablet urunler kullaniyorsan, bunlarin icinde zaten yeterince kimyasal ve tuz var, ekstra tuza gerek yok. Tabii bu benim dusuncem, yillarca da bu sekilde kullandim ve hicbir sorunum olmadi makineyle ve bulasiklarla ilgili. Asiri kirecli sulu yerlerde de yasadim.

Özlem bunu beğendi.
  10. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Yaşadığımız yerin suyu aşırı kireçli ama herşey dahil tablet kullanıyorum o zaman tuzu artık kullanmayayım biterse şu himalaya tuzunu deneyebilirm

Bu Sayfayı Paylaş