1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Temiz Içerikli Deterjanlar

'Temizlik - Düzen' forumunda Seda tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bu konuya dikkat eden güzel gelinler bu başlıktan genel paylaşımları yapalım:begendim:arabeni
    Karbonat, sirke gibi doğal yöntemler ayrı başlıkta konuşuyoruz burada marketlerde bulabileceğimiz insana, hayvana, doğaya dost temizlik ürünlerini paylaşalım ;) @mldfyz meldacım kullandıklarını burada da yorumlar mısın tekrardan,

-ben Frosch’un bulaşık deterjanını, bulaşık makine deterjanını, lavabo tezgah vs temizleyicisini, tuvalet temizleyicisini, yumaşıtıcını kullanıyorum ve çok memnunum. Parke için arap sabunu kullanıyorum rossman’dan. Bildiğim kadarıyla migroslarda frosch’un bazi urunleri satiliyor. Bir de yine migros ve macro centre’da bazi markalar vardi diye hatirliyorum giden paylassin ne var ne yok bu baslikta gorelim ;)

Yeliz, Nerec_90, Deniz Medine ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. mmlke

mmlke Uzman Üye+

ben temizlik için bilindik markaları kullanıyodum ama uzun zamandır değişim yapmayı düşünüyorum çünkü rahatsız olmaya başladım kokusundan vs. migrosta gördüm bu markayı da baya bakınmıştım ama karar verip alamamıştım.frosch ve diğer konuda bahsettiğim moms green arasında kaldım ben de hangisini alsam diye bilemedim. ama en kısa zamanda birini alıp denicem içimiz dışımız kimyasal oldu artık kurtulmak istiyorum klasik ürünlerden

3. Seda

O zaman kesinlikle frosch ile basla derim digerini kullanan duymadim cevremde. Markete gittiginde hangi urunler var cekip paylasir misin? Ben de yarin kullandiklarimi paylasirim ;) kesinlikle dogru dusunuyorsun sadece kendimizi veya cocugumuzu dusunmekle olmuyor dogayi da korumak icin bir seyler yapmak gerekiyor.

mmlke bunu beğendi.
  4. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Tabi paylasirim ablacim bu dedigin markayi duymamistim daha once bakayim cunku green clean markasini almistim trendyoldan evet bitkisel urunler icinde lavanta yagi ve portakal yagi var kokulari guzel olsun diye fakat ben tuvalet temizleyicisi ve camasir suyundan memnun kalmadim mesela esim kombiyi temizletmisti siyah cikan suyu klozete bosaltmis doktum beklettim fircaladim ama cikmadi yine gittik hadi camasir suyu olmasin diye cokta farki yoktur eminim ama cilit bang aldik onunla cikardik bulasim deterjanini begendim(elde yikama) elimi tahris etmiyor ama oyle kopurmuyorda yani biraz fazla kullaniliyor bu sebeple yumusaticisini da almistim lavanta kokulu diyor ama kiyafetlerimiz hic kokmuyordu daha camasirlari asarken bile kokmuyordu esimde kokusuz sevmez hic oyle ben idare ediyordum ama dayanamadi aldi yumos:( dedigin markayi deneyeyim memnun kalirsam onunla devam ederim bende tesekkurler:*

Seda bunu beğendi.
  5. Seda

Yaa nedir bu erkeklerin koku sevdasi :) benim esim de yumasticisiz 4 ay yasadi, en son ben Turkiyedeki camasir kokumuzu ozledim deyince kiyamadim frosch un yumusaticisini alalim bari dedim onu kullaniyoruz 2 aydir :) frosch alman markasi, turkiyede de bir denemistim burada da cok gorunce alayim dedim cok sevdim. Bulasik deterjani guzel kopuruyor ve dedigin gibi ellerimi kurutmuyor. Hatta hayatimda ilk kez el kremine ihtiyac duymadim su soguk havalara ragmen ve bence sebebi bulasik deterjani. Yarin bendekilerin icerigine bakip yazacagim portakal ozu falan var ama sirke ve karbonat tarzi seyler de var diye hatirliyorum, ocaktaki yag dahil her seyi onunla siliyorum cikaramadigi bir sey olmadi henuz.

mldfyz bunu beğendi.
  6. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Frosh markayı migros ve macro da gördüm ama kullanmadım green cleen markasını da gördü macro da yanlış hatırlamıyorsam ama melikenin bahsettiği markayi duymadim. Ben galiba zararlı olanı seviyorum kullanmadım hiç bu markaları:D

Seda ve mmlke bunu beğendi.
  7. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Peki frosch yumusaticisinin kokusunu begendiniz mi ablacim en istedigim o olur guzel kokuluysa cunku baska turlu yumostan vazgecmiyor esimde:( kiri ve yagi da kolay arindiriyormus deneyeyim bende yorumlarimi yazarim umarim begenir devam ederim tamamen birakiriz kimyasal urunleri

Seda bunu beğendi.
  8. Seda

Yazik ama ya dogayi hayvanlari cok etkiliyor deterjanlar, hem kendiniz icin hem de gelecek icin ne bileyim bir yerden basla bence :D ben de komple yesil urun kullanmiyorum ama her yil farketmeden artiyor tercihlerim :asik

9. Seda

Begendik kuzum ya oyle rahatsiz edici agir kokmuyor, bir deneyin begenmezseniz de bebekler icin olan yumusaticilari deneyebilirsin, ben turkiyedeyken onlari kullaniyordum cok alternatif yok ama yumosun diger kokularina oranla daha masum.

mldfyz bunu beğendi.
  10. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Aa olabilir ablacim deneyelim olmazsa bebekler icin olan yumusaticidan aliriz dedigin gibi hic aklima gelmemisti tesekkur ederim:*

Seda bunu beğendi.
  11. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Hiç duymadım bu markaları desem :) ben Arap sabunu beyaz sabun, beyaz sirke her yerde bunları kullanıyorum. Beyazlarımda yumuşatıcı kullanmıyorum ama normal çamaşırlarda malaesf kullanıyorum yaşadığım yerde büyük market yok :( en yakın il yada ilçeye gittiğimde bakıcam bu markalara. Teşekkür ediyorum bilgler için :)

Seda bunu beğendi.
  12. Seda

Rossmann’dan bildiriyorum;
    -tuvalet temizleyici (ben bundan memnunum)
    8AC01BF1-C6C1-459A-9041-11CE01F1AE44.jpeg
    -Bio alkol tuvalet temizleyici (bunu denemedim ama bundan sonra ilk deneyecegim bu olacak)
    BA8714AC-A6E3-48B5-9A29-485B7DE66207.jpeg
    -sirkeli temizleyici (kireci de onliyor)
    C6AAF0A1-758E-4C54-821C-4B7C4501311F.jpeg
    -mutfakta kullandigim frosch tezgah masa lavabo
    3FA98B52-CEFB-47E4-84F2-F7C637CA3525.jpeg
    - bulasik deterjani
    F378B35A-1A2A-4A50-8DA8-9991C4A9FFA9.jpeg
    - yumusatici
    13F8A678-54FE-47EF-B782-9EF8003B1F04.jpeg
    - bu da domol’un genel temizleyicisi
    0D705E22-9365-40DC-87A7-2541DDAF8F01.jpeg
    - domol sirkeli banyo temizleyici
    DB43ED3A-4066-4D68-8759-73F837B6A1FB.jpeg

Yeliz, tuğbabenli, mrvchn ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Super rossmannda varsa ilk gittigimde bakacagim domolun urunlerini kullandin mi hic ablacim ben sadece firin ici temizleyicisini kullandim bu tarz urunlerini bilmiyorum

14. Heyecanlıkişilik

Heyecanlıkişilik İnci Üye+

biz bu konuda ailece kesinlikle doğaya ve kendi sağlığımıza zararlı şeyleri kullanmamaya çalışıyoruz.bi tek beyaz çamaşırlarda hala toz deterjan kullanıyoruz onda da ek 2 durulama yapıyorum mutlaka.yumuşatıcı olarak bende frosch kullanıyoruz aynı zamanda sıvı deterjan olarak ta yine frosch kullanıyoruz çok memnunuz biz hiç sıkıntımız yok kızlar özellikle yumuşatıcıya çok dikkat edin evet çok güzel kokabilir ama yumuşatıcıyı makineler (benim bildiğim) en son aldığı için çok daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.bulaşık içinde aynı markayı kullanıyoruz çok memnunuz bu arada frosch markası migroslarda satılıyor biz migrostan alıyoruz.
    bide ben friendly markasını merak ediyorum aslında bilen duyan ya da kullanan var mı acaba bu markayı ?

Seda bunu beğendi.
  15. Seda

Canim daha once kullandigim ve memnun kalip kalmadiklarimi su baslikta paylasmistim simdi guncelleme de yaparim; https://www.sosyalgelinler.com/threads/kullandigimiz-domol-ueruenleri.7106/

Onun disinda Turkiye’de temiz icerikli urun cesitliligi zaten az, olaninda da niceligi ve fiyati cok tatmin edici olmayabiliyor o yuzden domolun eco urunleri hem uygun fiyatli hem de islevsel diye dusunuyorum denemeye deger ;)

Heyecanlıkişilik ve mldfyz bunu beğendi.
  16. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:*tamam ablacim tesekkur ederim

17. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Friendly markasını ben tek kızım Alya için kullanmıştım. Biberon temizleyicisi ama başka ürünleri olduğunu duymamıştım şuan baktım netten senin yazdığını görünce. E bebek ten alıyordum o ürün için memnundum. Anne adaylarına da duyurulur. Tavsiye ederim. Mutlaka alsınlar :) yani bebekler için bu ürünü varsa markanın diğer ürünlerininde iyi olacağını düşünüyorum. Bir o kadar cahil gördüm kendimi şuan diğer ürünleri ve markaları bilmiyormuşum :D

Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  18. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Seda abla ya resmen domol ve frosch krizine soktun beni yaaa. Çikolata krizine girmişim gibi hissettim. :D burada yok roosman ve olduğu yere de gitmemiz kim bilir ne zaman off gidince bakıcam ne varsa toplucam hemen :D

Seda bunu beğendi.
  19. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

12038756_1687214911511634_4917343280268839679_o.jpg
    bende a101'den annemin alıpta banada kullanmam için bir poşet verdiği çamaşır ilacını buraya eklemek istiyorum.
    son zamanlarda çok duyuyordum bu ilacı.bizde nasıl olduğunu birde kullanıp görelim dedik.internette de biraz araştırdım sanırım daha masum bir deterjan :)
    • Piyasadaki çoğu deterjanda bulunan beyazlatıcı, yumuşatıcı, parlaklık verici ya da antiseptik özellik sağlayan katkı maddeleri kullanıcılarda olumsuz etkilere neden olabilmektedirler. Sürekli maruziyet ile birlikte akciğer tahribatı, akciğer iltihabı, alerjik reaksiyonlar, çocuklarda sık hastalanma ve bademcik iltihapları, kalp, böbrek ve kan damar rahatsızlıkları, endokrin ve bağışıklık sistemi bozuklukları gibi önemli rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.
    -Borlu temizlik ürünü, içeriğindeki doğal hammaddeler sayesinde insan sağlığı ve çevreye duyarlıdır. Bileşiminde fosfat, petrol türevleri, sülfatlı dolgu maddeleri ve kanserojen maddeler içermemesi sebebiyle çevreye ve canlılara dost bir bileşime sahiptir.

Seda ve tuğbabenli bunu beğendi.
  20. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

aklımda olsun rossmana gittiğimde bende bakayım bu ilaçlara teşekkürler seda ablacım :*

Bu Sayfayı Paylaş