1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Tayinci Eşi Olmak Ve Çeyiz

'Çeyiz' forumunda özlemmm tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Arkadaşlar tayinci eşi olcak olan varmı çeyiz alırken bu durumu göz önünde bulunduruyormusunuz.

2. Ezgi

Ezgi Aday Üye

@Sahra canım bu konuda en iyi sen yardımcı olursun gibi geldi :)
    Benim fikrim böyle bir durumum olsa kesinlikle bulundururum canım :)

özlemmm ve Sahra bunu beğendi.
  3. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

canım ben şuan aydında yaşıyorum. Nişanlım balıkesirde görev yapıyor. 2015 temmuzda düğünümüz var. 2016 haziranda doğuya tayinimiz cıkıcak oyüzden pek eşya almak istemiyorum temel ihtiyaçlar haricinde ama çevremdekiler artık çok bunalttı neden şu takımı almıyosun neden bunu almıyosun diyorum taine gitcez bunları sizmi benle yerleştirmeye gelceksiniz diye anlatamıyorum kimseye

FATMA SİNAN ve Sahra bunu beğendi.
  4. melahat şeker

melahat şeker İnci Üye+

ben mutfak eşya konusunda düşünmeden alıyorum çünkü biliyorum ki lazım ihtiyaç :) diğer konularda kısıtlıyorum salon takımı almamak mesela

elçinnali, Sahra ve özlemmm bunu beğendi.
  5. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

evet nereye gitceğimizi bilmemekte çok zor bi durum :(

emosh bunu beğendi.
  6. emosh

emosh İnci Üye+

Canım sen kimselere bakma sonrasında çok perişan oluyor çok eşyalı tayinciler az olsun öz olsun şuan tayin gündemde bile yok bizde ben ona rağmen az alıyorum

Sahra bunu beğendi.
  7. emosh

emosh İnci Üye+

Aynen canım gitmemek için çabalayacağız bakalım hayırlısı olur inş :)

8. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

içimi rahatlattınız valla kızlar :) çok tsk ederim :)

Sahra ve emosh bunu beğendi.
  9. emosh

emosh İnci Üye+

ne demek canım benim sen sadece düğüne gelinliğine odaklan insanlar çok konuşur takılma bile ;)

10. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

öle valla canım ayrı şehirlerde yaşıyoruz çalıştığımız için izin günlerimizde denk gitmiyor görüşemiyoruz bile bu işler nasıl olcak çok merak ediyorum :)

emosh bunu beğendi.
  11. emosh

emosh İnci Üye+

Sonrasında bir ömür yanında olacak ama :)

12. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

evet canım düşüncesi bile güzel :)

13. Dilekali

Dilekali Aktif Üye+

Bizde tayinciyiz, acikcasi ilk basta Bende fazla birsey Almama taraftariydim, Sonra Nisanlimla arkadaslariyla ve esleriyle tanistim. Onlar az esya aldiklari icin pismanlar. Cünkü ceyiz aliverislerinde aileler yardimci oluyor Ama Sonra dan Alinan eksikleri Sadece siz karsiliyacaksiniz, beni uyardilar, yani bitakabilecegin bi yer varsa (kayinvalide veya kendi Anne Babanin evi) gereken herseyi al bence. Ben öyle yapacagim, cünkü insan özeniyor sonucta..:)

14. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Nisanlimin 1ay once doguya tayini çikti. Dogudan snra artk eşya alicz rhtca artk istdgmi alblcm :)

15. snglyldrk

snglyldrk Üye+

Canım polisler 30 yıl tayinciler diye biliyorum yani sen 30 sene sonra ev alıp kalıcı bir şehirde olacaksin bu durumda yani 30 sene sonra eşyayi güzel almanın ne önemi var ki

16. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Cnim yanlş anlaşlma olmus sanrim. Sneye dogu gorewi biticek we biz istgmz shre tain istme hakkmz war. Snye hngi shre gdrsk ordan ew we eşya alicz o shrde 10 yda 15 yl kalma hakkmz wr en az.

snglyldrk bunu beğendi.
  17. snglyldrk

snglyldrk Üye+

öyleyse gayet iyiymiş canım doğru yanlış anlamışım o detay gözümden kaçmış ;)

özlemmm bunu beğendi.
  18. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Olsun cnim anlaştk :)

snglyldrk bunu beğendi.
  19. FATMA SİNAN

FATMA SİNAN İnci Üye+

biz de tayinciyiz.bu yaz temmuzda tayin olcaz bakalım ben de eşimin modalife paket mobilyaları vardı onları kullanıyoruz zamanla değiştircez artık.taşınırken çok zor oluyo dediler.biz de sadece beyaz eşya halı perde mutfak yönüne ilerledik.şu an için sadece taşındıktan sonra koltuk almayı istiyoruz bakalım durumlar neyi gösterir:asker:asker:asker:terledim:*

AdeMüşerref ve Tansuuu bunu beğendi.
  20. esraali

esraali Aday Üye

Kzlar ben erzurumda calisiorum ailem hatayda oturuo. Nsanlmda sakaryada oturuyo oraya gelin gidecegm ama ceyiz hazrlamaya burdami baslamaliyim szce yani burda mi bseler almaliyim yoksa tainim sakaryaya ckinca ordami almaliyim sz nasl yaptniz ?

Bu Sayfayı Paylaş