1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Takıların Düğünden Sonra Muhafazası

'Alyans ve Takı' forumunda Seda tarafından 24 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

biz dugun gecesi altinlarla eve geldik, sabahina da kalkip bankaya gittik kiraladigimiz kasaya koyduk. Kimseyi strese sokmaya gerek yok, en guzeli kesinlikle kasa ;) sizler nasıl muhafaza ediyorsunuz?

Son düzenleme: 19 Şubat 2017
  2. Ezgi

Ezgi Aday Üye

en güzeli en temizi :p
    Biz de kasa kiralayacağız en güvenli en lafsızı bu olucaktır sanırım :)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  3. YONCA AKIN

YONCA AKIN Üye+

canım bencede çok güzel bir konu olmuş.. benim yakın zaman da şahit olduğum bir konu nişanlımın kardeşi yani görümcem bu sebebden dolayı ayrılıyor maalesef çok ciddi bir konu haline gelebiliyor çiftler arasında

SAFİNAZ bunu beğendi.
  4. ea9187

ea9187 İnci Üye+

bence de en mantıklısı kasa hem güvenli hemde kimseye vermeye gerek yok ;)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  5. Sahra

Sahra Süper Üye+

Aynı konuyu bende düşünüyorum. Bizim düğün Cuma günü ertesi gün bankalar kapalı. Ve balayına gidiyoruz. Sanırım birimizin ailesinde kalıcak şekilde bırakıp dönünce hesaplaşıcaz kasaya kaldırıcaz.Ama gerçekten zor ve ürkütücü durum Allah göstermesin.

SAFİNAZ bunu beğendi.
  6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Kimin evi daha ust katta, daha guvenlikli? Onu secin bebis vallahi Allah korusun altinciklarin sana kalsin insallah ;)

Sahra ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  7. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

offf evet ya senin ailende mi kalacak benim ailem de mi gerçekten sıkıntı ediliyor bazı çiftlerce.. banka kasası evet güvenli ama balayıydı şuydu buydu hemen götürülemiyor .. . hır gür çıkarmadan en güvenli yer neresiyse orda olmalı bankaya gidene kadar. kaldı ki bizim için ikimizin de ailesi böyle bir riske girmek istemiyor biz sizde kalsın dedikçe onlar hayır bana diyorlar :) ailelerin de bu konuda anlayış göstermesi şart

8. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

en güvenli kimin eviyse orda kalsın siz dönene kadar :)

Sahra bunu beğendi.
  9. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

katılıyorum sana bu konu da aileler de zaten bu stresin riskin altına girmek istemiyorlar haklı olarak :)

10. Sahra

Sahra Süper Üye+

hahah :D Ben hırsızlardan ziyade bizden almaya kalkarsa diye korkuyorum :D :p Ama kayınvalidemin evi en üstte orada kalır :p :D

SAFİNAZ bunu beğendi.
  11. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

evi güvenliyse sorun yok :) ama tabi bir de halan bu riski almak ister mi bakalım :)

betildedeoglu35 bunu beğendi.
  12. betildedeoglu35

betildedeoglu35 Aktif Üye+

ya ara katta aslında guvenlı bı yerde kuzenlerımde sabah aksam uyumuyolar zaten :) bakıcaz bı caresıne en kotu yanımızda gotururz balayında :)

13. Ezgi

Ezgi Aday Üye

balayın da çoğu otelde kilitli kasalar oluyor bu da bir seçenek @Sahra

Sahra bunu beğendi.
  14. emosh

emosh İnci Üye+

kuzucum çok şanslısın kuyumcu baba konusunda ;) bizde kasa kiralayacağız düğün sonrası hooop bankaya ortalık çok tehlikeli maalesef

SAFİNAZ bunu beğendi.
  15. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

en temizi düğün akşamı hemen kasaya götüremeyeceksiniz ama di mi o esnada da sağlam bir yerde dursun :)

emosh bunu beğendi.
  16. emosh

emosh İnci Üye+

Canım benim 2 düğün olacak Ankara ve Aksaray ankara düğünü sonrası geri baba evine gelecem ve ev çok kalabalık hırsız cesaret edemez eminim :) ertesi sabah aksaraya gideceğiz orda da sanmıyorum bu tarz bir şey olacağını yani bizim altınlar bir kaç gün aileler tarafından muhafaza edilecek sonra kasaya inşallah :)

betulturan_ ve SAFİNAZ bunu beğendi.
  17. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

ovvv o zaman sıkıntı yok gelsin altınlarrrrr :asik

emosh bunu beğendi.
  18. minininap

minininap Uzman Üye+

Çok güzel bir konuya değinilmiş :) Valla siz siz olun altınlarınızı üzerinizden çıkartırken kendi ailenizden birisini yada bir arkadaşınızı falan alın gelin odanıza. Biz amcalarımdan birisine mersinden gelin aldık 2 düğün oldu. Babaannem Mersindeki düğünde taktıklarını Bursa'daki düğünde de taktı. takı töreninden sonra halamlar gelin odasına kimseyi sokmadı ve tüm takıları aldılar yengemden.. Hiç hoş değil.

19. aşksınsen

aşksınsen Uzman Üye+

Biz de düğünden sonra balayına gideceğiz kendi evimiz zaten memlekete uzak olacak evde kalamaz yani altınlar.Anneme bırakmayı düşünüyorum ben bir süreliğine en güvenecegim kişi o çünkü.Sonra da ondan alıp bozdurup para olarak bankada saklayacagiz :)

20. Sahra

Sahra Süper Üye+

aaa :O Bilmiyordum baka beybi ama yinede riske atılmaz. :D ııh ıı vermicem demiyim kayınvalideme :D :p

21. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

nasıl aldılar :/ altınları gelinden mi aldılar yani

Bu Sayfayı Paylaş