1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Sütlü Kereviz Çorbası

'Çorbalar' forumunda sedaozer tarafından 30 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Çorba kayınvalidemin tarifidir :) Ama bende çok severek yapıyorum ve gerçekten bir şifa kaynağı :asik Herkese tavsiye ederim mutlaka deneyin arkadaşlar kereviz sevmeyenleri bile sevdiriyor :)
    Malzemeler
    - 1 Adet kereviz
    -1 Adet orta boy patates
    - 1 Ad havuç
    - 2 yemek kaşığı un
    - sıvıyağ
    - 1 su bardağı süt
    - soğuk su
    - Tuz
    - karabiber
    Hazırlanışı
    Öncelikle kerevizi, patatesi ve havucu minik küpler halinde doğrayalım. Doğradığımız kerevizi limonlu suda kararmaması için bekletelim. Bir tencereye yağı alalım. Ardından unu koyup kokusu çıkana kadar kavuralım. Çok kavurmayalım yoksa çorba kararır. Unu kavurduktan sonra soğuk sütü ilave edelim ardından suyu koyalım. bir iki dk karıştırdıktan sonra minik minik doğradığımız sebzeleri ilave edelim. Çorbamızı kaynayana kadar karıştırdıktan sonra tuzunu baharatını ilave edelim. Sebzeler yumuşayana kadar kısık ateşte pişirelim. İsterseniz çorbanızı ateşten almadan önce kereviz yaprağı da doğrayıp koyabilirsiniz içine. İŞte bu kadar çorbanız hazır :) Ben blenderdan geçirmiyorum ama arzuya göre blender da kullanabilirsiniz. Afiyet olsun:asik

@Aylin @Seda @Yeliz @Betül

2. bircanburak

bircanburak İnci Üye+

3. bircanburak

bircanburak İnci Üye+

88685_e377cac9387ef3379e753e560f8a7fa6.jpg

mrvchn, ozlem392 ve sedaozer bunu beğendi.
  4. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Afiyet olsun canim ellerine saglik cok guzel görünüyor bende bayadir yapmıyorum bu corbadan yapayim:)

bircanburak bunu beğendi.
  5. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Sümeyye için tamda kereviz çorbası yapsam diye düşünürken çıktı karşıma tarifin :) hemen koydum ocağa malzemeleri ekstradan portakal sıktım içine birazda pişmesini bekliyorum sabırsızlıkla :) inşallah minik lokumum sever hasta halinede şifa olur :) tarif için teşekkürler güzel anne:)

sedaozer bunu beğendi.
  6. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Afiyet olsun canimm benim. Sifa olsun kuzuya.Nasil oldu corba begendiniz mi :) portakalli havuclu kereviz de yapiyorum ben ayriyetten onunda tarifini bir ara veririm. Ama bu corbaya hic portakal sikmamistim:)

shqiptare bunu beğendi.
  7. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Bayıldı Sümeyye tarhanadan sonra ilk defa bi çorbada 2.kaseyi de içti ard arda. Babam bile kereviz sevmez ama tarif istedi ;) Portakallı kerevizi duydum ama denemedim Sümeyyenin hastalığını da bahane ederek çorbayada katıverdim :D Güzelde oldu :) teşekkür ederiz tekrardan tarif için

Bu Sayfayı Paylaş