1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Straplez Gelinlikler

'Gelinlik' forumunda Seda tarafından 11 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

@yildiz dahil birçok gelin adayının kafasını kurcalayan bir konudur straplez gelinlikler :) Düğünde düşer mi, üstten çok açık görünür mü, kilolu mu görünürüm, omuzlarım çok mu geniş durur gibi birçok soru insanın kafasını kurcalıyor ;) ben düğünümde straplez giyen biri olarak aklıma gelen soruları yanıtlıyorum; siz de katkıda bulunur veya sorularınızı sorarsanız bu konuda minik bir rehber hazırlamış oluruz ;)
    • straplez gelinlikler tam bedeninize göre hazırlanırsa düşmez. Eğer ki bir endişeniz varsa çift taraflı bantları sırt kısmına veya kol altı hizanıza yapıştırın ;)
    • Yine kesimine bağlı olarak üstten bakılınca memişleriniz görünebilir :) Bedeninize cuk diye oturmalı, hatta başta sıkışmadan dolayı nefes alamayabilirsiniz :p ama zamanla vücut alışıyor rahatlıyor ;)
    • Straplez gelinlikler düz kesim, hafif kalp kesim ve oyuk kalp kesim olabilir.
    • Sütyen kullanılmaz. Gelinliğin içine kap konur, sütyen giydiğinizde yandan veya biraz üstten bakıldığında kabartı şeklinde görünür, hoş olmaz ;)
    • Omuz ve sırtınız çok genişse yakışmayabilir, gene de deneyip görmek en güzeli ;)
    Benim ilk aklıma gelenler böyle, @archbn sen de ekle düşüncelerini, kızlar siz de sorun veya paylaşın yorumlayalım ;)

kolera9, sevim, Benay ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. yildiz

yildiz Süper Üye+

bu sekılde straplezde ben kendime çok yakıştırmadım burda 51 52 kıloydum suan 49-48 arasıyım :)

Ekli dosyalar:

• df.jpg
      df.jpg
      Dosya Boyutu:
      53.3 KB
      Gösterim:
      63
    Kubis ve Benay bunu beğendi.
  3. Seda

bayıldıııım :) Sana da çok yakışıyormuş straplez :) 50-51 kilo olmaya çalış o zaman, düğün zamanı zaten çok zayıflıyor insan :) Kıymalı makarna favorim :D Elbise de çok şık ;)

Benay ve yildiz bunu beğendi.
  4. yildiz

yildiz Süper Üye+

teşekkür ederim abla :) ama sanki böyle üstü tül yada kapalı olunca daha güzel duruyor gibi geliyor stresten zayıfladım zaten :D

Ekli dosyalar:

5. Seda

Benim nişan elbisemi görmüş müydün? Onun da üstü organzeydi, nişanda öyle tercih ettim düğünde straplez. Sen nişanda nasıl bir şey giydin? Ona göre düğünde farklı olsun bence ;)
    CIMG6252.JPG

6. yildiz

yildiz Süper Üye+

üstte paylaştım abla incili ve balık model olan nişan elbisem

7. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

tam da karnımı ağrıtan konu :) herşeyden çok istiyorum straplez giymeyi ama annem dahil tutturmuşlar minik de olsa bi askı taktır. bu sefer ablam askı ince olursa omuzlarını keser gelinliğin ağırlığından mutlaka aşağıya doğru çekiyo gelinlik diyo. yahu ben fil mi giyecem gelinlikmi anlamadım :/ bir de içinden sütyen giyilmiyor evet tamam ama benim ölçülerim seninle birebir aynı sadece benim göğüslerim küçük hatta baya küçük hatta yok denecek kadar az :D napsam ne önersen ne desen :)

kübra06, Benay ve yildiz bunu beğendi.
  8. yildiz

yildiz Süper Üye+

sanırım destekli jartiyer takımı falan oluyormuş fazla fikrim yok gögüs konusunda o_O

9. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

anlaşılan senin tuzun kuru gğüs konusunda :D sıkıntı ya napcam bilmiyorum ama tek bildiği straplez olacak o gelinlik şart yani içimde kalır yoksa :D

yildiz bunu beğendi.
  10. yildiz

yildiz Süper Üye+

benim destege ihtiyacım hiç olmadı bu konuda :D desteksiz 80 kullanıyorum hatta taşıyorlar desem yeridir :D straplezde omuzlarımdan dolayı çekingenim giydigim elbıseler beden olarak 36 oluyor üst kısma çıkınca omuzlarıma dar gelıyor 38 giymek zorunda oluyorum :D istersen http://gelinolmak.com/forum/threads/gelinlik-camasiri.438/#post-18373 buraya bak belki daha dolgun gösterecek bir yöntem vardır ;)

SAFİNAZ bunu beğendi.
  11. Seda

Bence o zaman straplezleri de dene bi ;) Zaten nişanda yakalı giymişsin, straplez de yakışıyor sana dene beğenmezsen diğer modellere bakarsın yine ;)

yildiz bunu beğendi.
  12. yildiz

yildiz Süper Üye+

tavsiyene uyup deneyecegim abla aslında begendıgım model bu kollu olan :) straplez olarakda bu belindeki kuşak hariç :)

Ekli dosyalar:

SAFİNAZ bunu beğendi.
  13. Seda

Kuzuuum üzülme olsun :D Benim gelinliğim çok ağırdı (üstü gepyerli altı da tülle kabartıldığı için) hatta gelinliği üzerimde çok rahat taşıyordum, ama elimde taşıyamıyordum :) Arabadan eve çıkaramadım eşim çıkarttı hatta sen bunu nasıl giydin dedi :) Neyse konuya dönelim :p 1 kere bile çekmedim üstümü, zaten öyle olsa eşim o gelinliği giymeme izin vermez düğün günü gider başka alırdı o derece takıktır o konuya :) Ben çift taraflı bandımı hazırlamıştım, eğer çekiştirmem gerekirse hemen operasyon yapacaktım ama ihtiyaç kalmadı. Gelinlikçim çok iyiydi o şansım oldu galiba benim. Çok tanıdığım var göğüsleri büyük ama yine de düğünde çekiştirip durdular. Sen yine de emin olamıyorsan askılı gelinliklere bak, ama sakın strapleze askı ekletme hiç hoş oluyor. Ben örnek fotoğraf yollicam sana ;)

kolera9, Kubis ve yildiz bunu beğendi.
  14. Seda

2si de çoook güzel ;) Ve straplez tercih etmeyeceksen ilki olsun kesinlikle çok yakışır sana ;)

yildiz bunu beğendi.
  15. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

ya içinden dolgulu sütyenlere takılan o şeyden taksalar gelinliğe taşırım aslında boyum
    da çok kısa diil ama zaten yok bi de straplez giyince dümdüz oluyormuş :( A kesim gelinlik tarzını zorlicam yapıştıracam gerekirse üzerime koli bandıyla:D bekliyorum resimlerinide :) ama asla askı taktırmak gibi bi hata yapmam çok emanet duruyor o zaman da.

Seda ve yildiz bunu beğendi.
  16. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

kız eğer göğüslerin izin veriyorsa straplez giy kollu mollu giyme bak çok güzelmiş o straplez gelinlik bak 2.resimdeki :D ama evet kuşağını görme bir iki düzeltme tamamdır valla süper

17. yildiz

yildiz Süper Üye+

inşallah abla içimi rahatlattın gönül rahatıgıyla deneyecegim straplezleride :)

Seda bunu beğendi.
  18. yildiz

yildiz Süper Üye+

valla elbiselerimde hiç sütyen kullanmadım bu konuda rahatım ama izin verirlermi strapleze bilmiyorum :D aşagı çekerler belki diye korkada bilirim :D:D

Seda bunu beğendi.
  19. SAFİNAZ

SAFİNAZ Aktif Üye+

annemmm elbisede bile sütyen kullanmamışsın daha ne olsun maşalahh :D çok iyi üzerine oturtulduğunda hiç sorun olmaz canım @Seda öyle diyo resim atacak bakalım farklı modellere :D bi de bana çare bulun ya küçük göğüslü gelin adayları diye konu mu açiym illa :D

20. yildiz

yildiz Süper Üye+

deneyeyimde hangisi güzel olursa burda bakıyorum ama gıyınce hangısı olursa artık :)

Seda bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş