1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Stor Perde Temizliği

'Temizlik - Düzen' forumunda GulGrnc tarafından 9 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Merhaba kızlar,
    Başlıkta da belirttiğim gibi bu konuda dertliyim :confused: Evli gelinlerimiz başta olmak üzere bilgilerinizi buraya dökerseniz hem beni, hem de yeni evlenecekleri bilgilendirmiş olursunuz :*
    Haydi bakalım kızlar dökelim bilgileri :)
    @Seda @Yeliz @esrahakan @Ezgi @türkan @Mrstpc @atlgnesra @mldfyz @Ebru @Sebnem ve diğer tüm güzeller :)

sedaozer, esrahakan, EceG ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Benim de salon güneşliklerim stor :) Yengem banyoda fırçayla yıkayarak temizliyor ve asıyor bildiğim kadarıyla, Ama ben daha henüz bişey yapmadım :)

GulGrnc bunu beğendi.
  3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Aynen bu sebeple ben de stor almadım, temizliği çok zor :confused: Korniş perde kullanıyorum fışt fışt makineye atıyorum. Bildiğim kadarıyla @gulakinn in dediği ibi çıkarıp küvette fırçayla yıkaman gerekiyor, ve çok bekletir yıkamazsan kalorifer isi gibi sebeplerle kararma olabilir o yüzden özellikle kışın daha sık yıkamanı öneririm.

GulGrnc ve gulakinn bunu beğendi.
  4. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Bende henüz yapmadım malum bahara gireceğiz bahar temizliğinde yapmayı düşünüyorum ama üşeniyorum yea :D @Seda kışın çok zor benim için çünkü balkonda yıkamam gerek, banyom biraz küçük @Sebnem in taktiği ile yapılabilir :D Bir arkadaşım da tam detaylı konuşmamıştım ama kullanmadığı bir lif ve beyaz sabun ile sildiğini söylemişti ben en temiz olanını uygulayacağım araştırıyorum :dusunuyorum @Mrstpc denediğinizde yorumları bekliyorum kızlar :oops: benim yatak odamın ve salonun güneşliği stor mutfak ve çocuk odam da zebra :terledim:terledim

gulakinn bunu beğendi.
  5. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Tülleri ve fonları çok rahat yıkıyorum makinede perde ayarında yıkanıyor kırışmadan asıyorum rahatım ama storlar'dan yana gel de rahat ol :(

6. Seda

O zaman baharda balkonda yap tabii kuzum simdi usutme perde yikayacagim diye. O lif cok mucize bir sey ya bana temizlige gelen abla halilari ve koltuklari lifle siliyor bende stor yok ama kesin o da guzel temizleniyordur lifle. Bir de el orgusu lif farsa o da guzel oluyor diyordu bende olmadigi icin banyo lifi vermistim ama sizde varsa aklinizda olsun ;)

GulGrnc bunu beğendi.
  7. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Benimde neredeyse hepsi stor ve zebra tulcuye sormustum alirken bir lifi kopurtup uzerinden silebilirsin sonra su ile tekrar sil kopugunu al ve kurumaya birak hatta suyuna yumusatici ekleyerek durulayabilirsin demisti hic denemedim ama:D yaza artik yapmak gerekecek:p

GulGrnc bunu beğendi.
  8. hilalozer

hilalozer . YASAKLI

kayınvalidem teraslarında boruya asıyormuş hortum ve fırça yardımıyla yıkıyormuş :D Ben hepsini stor aldım güneşliklerimin ona yıkatıcam beni ilgilendirmez :p :D :D

Glsrnysf, sedaozer, aksoyirem ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Olmamıı :D annem sağ olsun :asik:asik Aslında denemekte fayda var abla olmazsa eğer balkonda yıkayabilirim :) bahar temizliğinde deneyip burada mutlaka paylaşırım :)

Seda bunu beğendi.
  10. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Sonuçları bekliyoruz :) Bende öyle birşey duydum arkadaşımdan ama denemek lazım :p

mldfyz bunu beğendi.
  11. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Ohh mis :D kayın validemin uzakta oturmasının zararları :p

hilalozer bunu beğendi.
  12. EceG

EceG Uzman Üye+

Benim güneşliklerimin hepsi de stor. üstelik bir odam da ve mutfakta da zebra var :D
    10 günde bir süpürge ile tozlarını çektiriyorum, ayda bir sabunlu bezle siliyorum, sonrada nemli bezle sildiriyorum en son da buhar makinam var onunla buhar basıyorumm. Simdilik güzel temizleniyor. Yazın bende balkonda yıkarım :D Banyom küçük çünkü :D

mldfyz bunu beğendi.
  13. türkan

türkan Süper Üye+

Kuzum balkon ve ya banyoda kızların dediği gibi yıkayacaksızn bende eziyetli diye almadım sadece mutfak stor gerisi tül :)

GulGrnc bunu beğendi.
  14. Seda

Bana da yolla o el orgusunden :D abla her gelisinde bulamadin mi hala diyor, nereden bulayim yahu satilan bir sey degil or de getir diyorum ben de :cokkomik dene bakalim guzel kopuruyormus iyi temizliyormus hali koltuk gibi yerleri ;)

Sebnem bunu beğendi.
  15. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

En iyisini yapmışsın almamakla çok zorluyor :dayanilmaz bakalım bahar ayı gelsin ilk lifle silmeyi deneyeceğim olmazsa eğer yıkamaya geçeceğim :) benim de bütün güneşliklerim stor ve mutfakla çocuk odam zebra inşallah benimkiler temizlenir :) @EceG

EceG bunu beğendi.
  16. AylinY

AylinY İnci Üye+

Biz stor kullanmıyoruz ama abimin eşi internetten stor perdeleri temizlemek için sprey temizleyiciler varmış onlardan aldı.Çok memnun olduğunu söyledi.çıkarmadan temizlemiş.Bi bak istersen sende :)

didemgöksun ve GulGrnc bunu beğendi.
  17. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Ben de kendimi temiz diye avutuyorum en azından yaz gelene kadar :dilcikar:cokkomik Sonra yazın ilk lifle silmeyi deneyeceğim baktım olmuyor çıkarıp yıkamaya koyulacağım :terledim

18. gamzeeazd

gamzeeazd İnci Üye+

Annem de balkonda yıkar fırçayla sonra katlayıp Stor perdeyi suyu suzulunceye kadar balkonda bekletir. Sonra asar yıkamasi rahat ama çıkarıp takması biraz uğraştırıyor. :) silmekle pek temiz olmuyor. En iyi çözüm fırçayla yıkamak.

GulGrnc bunu beğendi.
  19. aytenengin

aytenengin Uzman Üye+

Bizimde yaz temizliğine baslamamız lazım beni de en çok storlar düşündürüyor komşumuz da fırçayla yıkayın cok guzel oluyor dedı ama bilemedim fırça sert olmaz mı ya :D hunharca yıkarım ben :D :p

gamzeeazd bunu beğendi.
  20. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Takıp çıkarma konusunda pek tecrübesizim yine anneciğimden yardım istemekle kurtarabilirim :D :p

gamzeeazd bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş