1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Sezeryanda Genel Anestezi Mi Epidural Mi?

'Hamilelik' forumunda imrenn tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. imrenn

imrenn İnci Üye+

Merhabalar bu konu açıldı mi göremedim ama doğum yapmış annelere sormak istedim.Ben 37. Haftamdayım şuan için normal doğum gözüküyo ama belimden 4 sene önce lazer ameliyatı oldum yani beyin sinir cerrahi normal doğum yapamazsin derse sezeryan olacak ama ben 3 kere epidural anesteziye maruz kaldım ve inanılmaz ağrılar çektim bu yüzden çok korkuyorum ama genel anestezininde nasıl olacağını bilmiyorum çok korkuyorum :( siz neler yaşadınız acaba güzel anneler?

tuğbabenli bunu beğendi.
  2. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Canim ikiniz icinde sagliklisi olsun insallah epidural her insanda ayni olmuyor evet ben normal dogumda 2 saat epidural aldim bana hic dokunmadi eger dokunuyorsa genel anestezi iyi olur senin icin ama epiduraldede bebisini dogdugu gibi gorme yanak yanaga pozlar verme:psansiniz oluyor tabi sagliktan onemli degil bunlar o yuzden eminim doktorun senin icin en iyisini dusunup onerecektir hayirli dogumlar olsun kolaylikla insallah:*

imrenn bunu beğendi.
  3. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Canim ben belimden ameliyat olmustum doktor normal dogumda zorlanabilirsin sezaryen senin icin daha iyi olur dedi oyle kararlastirmistik tabi masal hanim erken gelince degisen bisey olmadi acil doguma aldilar belden uyusturdular

imrenn bunu beğendi.
  4. imrenn

imrenn İnci Üye+

Çok geçmiş olsun canım evet bende ameliyatlı olunca korkuyorum ama belden uyusturmalarinida istemiyorum 1 bel ameliyatım 2 enjeksiyonumda epidural yaptılar mahvoldum ağrıdan sanırım ben genel anestezide karar kıldım ins belin şimdi iyidir Allah yardımcımız olsun

5. imrenn

imrenn İnci Üye+

Evet canım bebeğimi ilk ben görmek istiyorum ama heralde vücudumda dayanıklı uyussada o acıyı hissediyorum ameliyatım çığlık çığlığa geçmişti hatırlamak bile istemiyorum.Doktorda babayı bile sokmuyo sezeryan a o yüzden foto cektirmez diye düşünüyorum.Cok teşekkür ederim yarın 37. Hafta bitiyo cuma kontrol var bakalim ne dicek doktor

6. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Hayirlisi olsun insallah hakkinizda canim tabiki oyle bi durum varsa hic dusunme bile doktorun karar verir tabi ama onemli olan saglikla kurtulmaniz sonra bol bol gorup koklarsin bebisini guzel haberlerini bekliyoruz insallah<3

7. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Cnm ben de normal doğum esnasinda acil sezeryana alındım spinal anestezi oldum sıkıntı yaşamadım. Uzun süre ayakta kalınca bel ağrısı yaşıyorum ondan mı yoksa 9 ay taşınan yükten mi bilmiyorum. Bebeğimin doğduğu anı görmek sesini ilk duymak harika bir şey.

imrenn ve mrvchn bunu beğendi.
  8. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Fotoğrafi ameliyat esnasında personel çekiyor muhakkak ama neden öyle ağrı hissettin ki spinal anestezi de dokunuşlari hissettim ama ağrı olmadı şükür.

imrenn bunu beğendi.
  9. imrenn

imrenn İnci Üye+

Hiç bilmiyorum ki canim acaba agrım bana belim için yaptıkları tedavi edici iğneden miydi acaba.bugun de beyin sınır cerrahi ve kadın doğum normal doğum yapmamda bi sakınca olmadığını söyledi bakalim 10 gün kaldı beklicem bende normal doğumu hayirlisiyla

tuğbabenli bunu beğendi.
  10. imrenn

imrenn İnci Üye+

Kızlar ben doğum yaptım normal doğum oldu 12 saat sanci çektim valla son artık dayanamadım epidural yaptırdım belden ama oda tam uyusmadi öyle bağıra bağıra sabaha karşı normal dogum oldu cok sukur biraz sikis harici bi problem yok korktugum simdilik basima gelmedi cok sukur

Songül5555, mldfyz ve tuğbabenli bunu beğendi.
  11. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Gözün aydın cnm Allah bağışlasın evladını maşallah

imrenn bunu beğendi.
  12. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Masallah canim gozun aydin allah bagislasin saglikla kavusmussunuz cok sukur darisi diger hamislerin basina insallah♡

imrenn bunu beğendi.
  13. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

12 Saat Mi Wawww Çokmuş Yaaa :bekliyorum:confused: :asikAma Size Maşallah Gözünüz Aydın Allah Bağışlasın Canım Benim <3 Herşey Onu Kucağına Aldı mı Bitiyormuş Ne Güzel Bir Duygu Rabbim Tüm İsteyenlere Nasip Etsin:alkis<3

imrenn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş