1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Set'siz Gelin Olur Mu?

'Alyans ve Takı' forumunda aksoyirem tarafından 7 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. melodika

melodika Uzman Üye+

Merhaba arkadaşım soruyu sorduğun arkadaş aktif değil muhtemelen. Ben 1 buçuk yıllık evliyim düğün hazırlık zamanında herşeyi kendime dert etmiş biri olarak söylüyorum hiç takılma böyle şeylere ben set istemedim ki sete verilen paraya bozdurmayi planliyorsan acırım çok değeri düşüyor onun yerine eşimin annesi beşi bir yerde yapmayı teklif etti olur dedim ilerde bozdurmak gerekirse yatırım olsun amaçlı düğünden beri altınmıs paraymis esyaymis takı toka vs hiç biriyle ilgilenmedim çünkü gerekli şeyler değil önce önemli olan huzur bu huzuru da bunları dert edinip yakınarak elde edemezsin maalesef bırak güçleri neye ne kadar yetiyorsa yapsınlar sonrasında setin olsa ne eşin sana hediye bir kolye alsa ne mesela tek taşımı bile gezmeye gidersek aklıma gelirse takıyorum inan biliyorum düğün arifesi zor bir süreç ama geçecek sen maddi açıdan kendini yada karşı tarafı sıkıntıya sokma

2. gizogizo

gizogizo Yeni Üye

Biz evlenirken ailelerden hiç destek istemedik. Eşim de ben de çalışan insanlarız, yeni emekli olmuş daha yıllarca bize bakmış insanlara yük olmaya gerek görmedik. Ben düğünde set takmadım zaten tarzım da değil, hele alamayacak durumdaki insanlardan istemek bana çok ayıp geliyor. Bütün ev eşyalarını gelinlik damatligi eşimle aldık, evimizi tuttuk taşındık balayini ödedik ettik. Sadece düğünü eşimin ailesi yaptı çünkü ben düğün istemiyordum ve masraf etmek istememiştim ki zaten çok uyguna geldi o da. Onlar ısrar ettiği için onlar karşıladı. Düğünde ikimizin de ailesi bilezik taktı o da yatırım olsun diye kendileri istedi biz de hayır demedik haliyle;):cokkomik
    zaten set olmasindansa altın daha mantıklı ilerde değer kaybı olmuyor. Mesela şimdi o para ile yakında Almanya'ya taşınacağız ama set olsaydı şimdi istediğimiz değerde olmayacaktı. Bence imkanı olan kendi istediğini kendi almalı. Karşı taraf kendisi bir şeyi teklif ederse ve zorlanmacaksa kabul edilir jesttir bu ama bunun dışında kimseyi maddi manevi zorlamamak gerekir.

cikolatalikek bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş