1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Roma-floransa-pisa-venedik-milan Gezimiz :)

'Balayı - Seyahat' forumunda sezinogün tarafından 31 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. sezinogün

sezinogün İnci Üye+

Herkese selam kızlar ne zamandır oturup yazacaktım ama işlerden fırsat olmadı. 2 haftalığına italyaya gitmiştik eşimle, hem evlilik yıldönümü hem tatil olsun diye :) baya bir fazla gezdiğimiz için çok fazla ayrıntıya girmeden anlatmaya çalışcam :) öncelikle romadan başladık ve 4 gece kaldık bana sorarsanız tam ideali 5 gün, roma mükemmel bir yer her yer tarih. Biz roma pass kullandık 72 saatlik kişi başı 38,5 euro 3 gün tüm ulaşım ve 2 müze bedava tabi bedava olmasının yanında sıra beklemiyosun ki bu en zoru kolezyumda herkes min 2 saat sıra beklerken biz 5 dkda içerdeydik ancak vatikanda geçerli değil söyleyim. İtalyada en önemli şey kesinlikle yemekleri take away dedikleri restauranta oturmadan paket alıp dışarda yemeniz çünkü her yerde servis ücreti diye bazen 1.5 bazen 2.5 euro kişi başı para alıyolar. Romanın gezilmesi gereken yerleri her yerde yazıyor ama akşam üstü nehrin kenarında hoş bir mekanda aperol spritz içmeden ,piazza de spagnadaki pompiden fıstıklı muzlu tiramisu yemeden ve kolezyuma yakın her tarafı tamamen buzdan yapılmış ice bara gitmeden ( kişi başı giriş 15 euro) dönmeyin derim :) Floransa için herkes daha güzel olduğunu söylese de romadan sonra sönüktü bence ordada her sokak tarih ve merkeze yakın konaklıyosanız her yeri yürüyerek gezebilirsiniz. Pisaya floransadan günübirlik gidiliyor (8,25 euro trenle) tabiki meshur pozları vermeden ve vay bee gerçekten de baya eğikmiş bu kule demeden dönmek ayıp olur :D Venedik hepimizin hayalindeki şehirdir, gerçekten de öyle çok farklı bir atmosfer ama 2 günden fazlası sıkıyor, heryerde gondollar ve bol bol su var tabiki bolca da romantizm :) ancak italya genel olarak pahalı olmasına rağmen venedik diğer şehirleri katlar söyleyim :) gondola biz binmedik çünkü pek bir esprisi yoktu ve gündüz 80 gece 100 euro tarifesi var, normal vaporetta bile 7.5 euro malum tl ye cevirince yazık bize :) milan da diğer 4 şehre göre daha modern, kesin deneyin diyebileceğim venchi dondurması :) o meşhur markalara falan da gelirsek türkiyeden hiçbir farkı yok guccid n çanta alma hayaliniz varsa min 3000 euroyu gözden çıkarmanız gerek :) @mysterious88 canım sen yakın zamanda gitceksin diye biliyorum merak ettiğin başka bişey olursa dilediğin gibi sorabilirsin ve tabiki diğer kızlar da :)

kızkulesi, Maşuk ve cikolatalikek bunu beğendi.
  2. Burcu_006

Burcu_006 Yeni Üye

Hangi turla gittiniz toplam kaç lira ödediniz bilgi verirseniz sevinirim.

Gizem bunu beğendi.
  3. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Biz 19 ağustos-26 ağustos döneminde 1 hafta ets turla floransa-roma-venedik turuna katıldık euro değeri ne kadarsa onu ödüyorsun yani erken aldim avantaj durumu olmuyor euro düsebilir de yükselebilir de:) biz toplamda 6.200 uçak ulaşım ve konaklama için verdik ets'ye. Bunun haricinde gittiğin yerlerde ekstra turlar oluyor onlarin ücretini italya da veriyorsun tur rehberine. Ortalama 11 bin tuttu bizim harcamalarimızla beraber ;)

EceG ve Burcu_006 bunu beğendi.
  4. Burcu_006

Burcu_006 Yeni Üye

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için araştırayım ben biraz daha:)

Gizem bunu beğendi.
  5. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Eğer yanıtla tuşunu kullanarak cevap yazarsan o kişi mesajını direkt görür;) rica ederim bu arada :)

Bu Sayfayı Paylaş