1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Reşat Altın Yatırımlık Olur Mu ?

'Alyans ve Takı' forumunda Fzhr tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

Kızlar altın konusunda sizden yardım istiyorum :sevimli:sevimli düğünde takılan ve misafirlerin hediyesi altındı çeyrekti vs. fazla oluyor ya örneğin 50 tane çeyrek takıldı diyelim bu kadar çok küçük parça altını ve diğer takılan bilezikleri evlenince muhafaza etmek zor oluyor malum sürekli kolumuzda da taşıyamıyoruz. Bu tarz altınları bozdurup reşat altın yaptırılsa altınların değeri düşer mi yani reşat altından yatırım olur mu yoksa zarar mı edilir ?? @Aylin @Seda @Betül @EceG @lülü @meryem01 @sedaozer @mldfyz @bride-to-be @GulGrnc @Bihter @bersel ve diğer gelinler

shqiptare, EceG, meryem01 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Aylin

Aylin Süper Üye+

Oo tam benlik konular :)
    Valla ben hic anlamam anacim biseyleri bozdurunca degeri dusuyodu buraya kadar biliyorum :)

Fzhr bunu beğendi.
  3. Bihter

Bihter Uzman Üye+

Bankaların kasaları oluyor direkt orada da saklayabilirsin

Fzhr ve Aylin bunu beğendi.
  4. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

:D:D işte ordan sonrası bende de yok yaa :D

5. Aylin

Aylin Süper Üye+

O konuya gelmemisiz biz daha :)

Fzhr bunu beğendi.
  6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Uzmanlık alanım :tokalasReşat altın yatırımlık değildir aslında hatıra olarak saklamalıktır bir nevi. Çok bulunmaz, bana da anneannem vermişti yani biraz elden ele geçer kıymetlidir özellikle eski basımlar. İsteyen onu kolye falan yapıyor. Çeyreklikleri külçe altına çevirmek daha mantıklı bir çözüm. Tam altından da kolay olur saklaması. Bozdururken zarar etmezsin. Külçe bulamıyorsan en mantıklısı tam altına çevirmektir. Birde zaten altınlar bana göre evde saklanmamalı :) Bankaların kasaları var, yıllık kiralıyorsun, koyuyorsun. Bir anahtar eşinde, diğer anahtar sende oluyor. Aynı anda gidip banka müdürü ile inip ihtiyaç halinde kasayı açıp alabilir sonra geri koyabilirsin.

bsyl, lülü, bersel ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. sıla çamcı

sıla çamcı Uzman Üye+

Tam benlik konu :D saka bi yana Reşat yerine bilezik yaptırmak daha mantıklı gelio bana sonuçta onuda takmak istesen takmayacaksın bu yüzden bilezik yaptır onu sakla ben öyle derim :D

Fzhr bunu beğendi.
  8. Betül

Betül Süper Üye+

Reşat altın için yorum yapayım önce ; Reşat eski zamanlardan günümüze gelen bir altın ben çok seviyorum parası için değil değerli ve anlamlı olduğu için :) Çeyrek gibi sürekli inip çıkan bir altın değil kâr elde etmek için çeyrekleri değerlendirmek daha dogru aslında :begendim
    Bilezikleri bozdurupta reşat yapmani tavsiye etmem çünkü en çok değer kaybı bilezikte yaşanır zararına bozdurup reşat yapıp kar etmiş olmazsın , tavsiyeM bankaya kiralık kasa ile muhafaza edebilirsiniz :)

Fzhr bunu beğendi.
  9. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

Ay abla altın konusunda zaten hiç bilgim yokta :kocamangul bizim alamancı akrabalar :D türkiyeden hep reşat alıyolar bayada pahalıymış niye bundan alıyosunuz dedim tam altına göre daha kalın agır oluyormus o yüzden bozdurunca daha çok ediyo dediler zaten piyasadaki tüm reşatlar gerçek degilmiş kuyumcuda bilezik bozdurup reşat yaparsanız gramı azalır zarar edilir gibi bişey dedi aslında benim fikrim takılanları reşat yapıp kolyeye dizdirmek oda şu yüzden hem o kadar parça altın muhafaza etmeye çalışmaktansa tek kolyeyi edersin hemde bi çok bilezik takmayı sevmiyoruz malum :D şehir dışına çıkacak zaman bileziklerde kolunda gidiyo mecbur onun yerine bunun gibi 12552326_684318218338109_1561345749_n.jpg kolyeye dizdirip bi yere gidecek zaman takar kazagımın içine atarım görünmez gibi düşündüm ama yatırımsal kar zarar durumunu hiç bilmiyorum :komik:komik @sıla çamcı @Betül

sıla çamcı ve sedaozer bunu beğendi.
  10. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:Den anlamadigim konulardir bozdurup araba aldik kar mi ettik bence ettik ise rahat gidip geliyorum:D ama bildigim kadariyla bozdurup tekrar almak pek karli bir is olmuyor direk bankaya kasaya koymak daha karli galiba:)

Fzhr bunu beğendi.
  11. meryem01

meryem01 Uzman Üye+

Canim onu bilemiycm ama sana kuyumcumn tavsiyesini aktarim yatirim amaçli dusunuyorsaniz duz bilezik yapin diyordu zaten grmajina gore istedign sekilde yapiyorlar işcilik olmadigi icin alisla satis arasinda pek fark olmazmiş ;) umarim azcikta olsa bir fikir olmustur ;)

Fzhr bunu beğendi.
  12. lülü

lülü Uzman Üye+

Eğerki bozdurulduğunda değeri çok fazla düşmüyorsa Reşat altın yapmak yerine gram altın yapmak bence daha iyi yer kaplamama ve saklayabilme açısından :)

Fzhr bunu beğendi.
  13. lülü

lülü Uzman Üye+

Takmadiktan sonra en iyisi bence :)

mldfyz bunu beğendi.
  14. lülü

lülü Uzman Üye+

Takipta kazağın içine falan girmez bu kolye :) baksana resmen ben burdayım diyor içerde seni rahatsız eder :)

Fzhr ve mldfyz bunu beğendi.
  15. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

bozdurunca değer kaybı olur mu olmaz mı benim de bilgim ve fikrim yok açıkçası. saklama açısından, biz araba alacağımız için, hiç kasa ile falan uğraşmadık, annemler muhafaza ettiler bir süre. zaten düğünden 3 ay sonra da hemen bozdurduk, arabayı alırken. Sanırım sizin için en mantıklısı banka kasası kiralamak olur. ;)

16. sıla çamcı

sıla çamcı Uzman Üye+

Bunu günlük kullanamaSzsin ama canım @lülü dediği gibi rahatsız eder seni bende kolyenin ucunda bi tane olmasına rağmen kullanamıyorum :)

17. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

tesekkur ederim canım

meryem01 bunu beğendi.
  18. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

Evet canım saklayabilme açısından soruyorum
    zaten günlük takmıycam canım hiç takmıycam takmam :D sadece evde olmayacagımız zaman üzerimde taşımak bilezikten daha kolay olur gibi düşündüm

sıla çamcı bunu beğendi.
  19. Fzhr

Fzhr Aktif Üye+

evet galiba en iyisi bozdurma kar zarar işleriyle ugrasmadan degerlendirmek :komik ev peşinatı için kullanabiliriz

mldfyz bunu beğendi.
  20. EceG

EceG Uzman Üye+

valla bilezikler pek para etmiyor eğer iscilikliyse zaten 2000 tl ye alındıysa, kuyumcular 1000 tl geri aliyor :/ Aslında altında kaybın hic olmaz diyorlar ama yaptığın ve sattigin zamana gore değişiyor bence. Bana kalırsa her şey olduğu gibi kalsın :)

Fzhr bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş