1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Profil Mesajını Amacı Dışında Kullanmak

'Forum Duyuruları' forumunda Seda tarafından 5 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Madde madde anlatayım ki daha kolay olsun;
    1- Profil mesajı soru sorma yeri değildir.
    2- Profil mesajı konu olabilecek veya halihazırda olan bir konuyu konuşma yeri değildir. Siz o amaçla profilinize mesaj yazmamış olabilirsiniz ama altına eylemin anlamını sorgulamak için sorulan soru zarfları ( "neden?" "ne oldu" "nasıl" vb ) geliyorsa "o zaman konuda konuşalım arkadaşım" demek profil mesaj sahibinin sorumluluğundadır.
    3- Profil mesajınızda normal bir ileti yazdınız ama altında çok sayıda yorum ve sohbet dönmeye başladı (3 mesaj sonrası bir durup düşünün diye sınır da koyduk hatta), "kızlar o zaman şu konuya gelin diye link verilmesi yalnızca 1 mesajınızı alır.

Madem @Gzde23 "gerekli hassasiyet" noktasını tam anlamamış bir kez daha anlatıp bu kez anlaşılmasını umarım. Yönetime önünü geleni bildirmek olmuyor maalesef, profil mesajı adı üzerinde kişinin modunu, o anki duygularını, tarihe notunu düştüğü bir enstantenesini paylaştığı bir alandır.
    @aytenengin bu mesajında gayet net modunu paylaşmış. Altında muhabbet edilmemiş, farklı konulardan bahsedilmemiş, kız modunu paylaşmış başka bir üye o an ki ruh haline yorum yapmış ve bitmiş.
    Screen Shot 2017-12-05 at 19.00.04.png

Olay tamamen anlaşılsın diye yönetime bildirdiğin her mesajı tek tek anlatıyorum Gözde; Profil mesajı kişinin modunu paylaştığı yerdir, shbet alanı değildir, burada 4 üye toplanıp kızın şafağı hakkında mı konuşmuş? Asker yolu beklemenin zorluğu mu tartışılmış? Altında tek yorum bile yok çünkü kişisel geçmişine not düşmüş. Altında bahsettiğim durumlar olsaydı ve ayten burada durdurup konudan devam etmeliyiz demeseydi o zaman mesajı silinirdi evet.
    Screen Shot 2017-12-05 at 19.02.19.png
    Üyemiz @asltrk kitap ismi önermiş mi? biri ona hangi kitap demiş mi? Diğer üye ben de okudum süper demiş mi? Sadece modunu paylaşmış profilini güncellemiş, Kitap başlığında paylaşıp paylaşmamak detay vermek kendi bileceği iş. Paylaşsa güzel olur, paylaşmak istemezse o mesaj yazılmış ve geçmişte kalmıştır.
    Screen Shot 2017-12-05 at 19.07.50.png
    Taa 15 gün öncesinin mesajlarını yönetime bildirmek cadı avı oluyor biraz. 15 gün önce yazılmış bir profil mesajı için bildirim yapmak vakit kaybından başka bir şey değildir. Kişi ruh halini paylaşmış, profiline not düşmüş altında birkaç kişi hayırlamış.
    Screen Shot 2017-12-05 at 19.11.10.png

bersel, sedaozer, EceG ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Şimdi böyle yorumlamışsınız benim daha önce bi durumum silindiğinde bana bu mesaj atılmıştı ama ben burda bi soru cümlesi kurmadım ben mi Türkçe bilmiyorum bilemedim evet böyle bi konu varmış ama bu mesajımın altında bi muhabbet dönmemişti arkadaşların mesajlarındaki konularda konu başlıklarında olduğu için sizin dediğiniz gibi yönetime bildirdim ben olayı yanlış anladım galiba neyse çokta önemli değil benim için arkadaşlarımın durumunun silinip silinilmesi ben de ona göre dueum paylaşırım artık açıklamanız yeterli oldu
    Screenshot_20171205-214642.png

3. Seda

Kendi görmek istediğin şekilde görüyorsun hala. Senin silinen mesajlarının ekran görüntüsünü bile alamadım o kadar "koyu" muhabbet dönüyor ki sığmıyor ekrana, ilgili konunun olmaması yeni bir başlık açmadan profilden konuşma hakkını vermiyor. Konu açılsın orada konuşulsun diye silinenler hakkında konu da açtığını da göremiyorum, bunu daha ne kadar detaylı anlatabilirim bilemiyorum yeterince açık oluyor görseller:
    Screen Shot 2017-12-05 at 21.43.58.png Screen Shot 2017-12-05 at 21.44.35.png Screen Shot 2017-12-05 at 21.44.58.png Screen Shot 2017-12-05 at 21.45.09.png

4. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Kendinizi savunmak için işinize yarayan görüntüleri yansıtıyosunuz ee tabi sizin kadar egoist birinede ancak bu yakışırdı daha sonra bu konu konuşuldu ilgili başlıkta ayrıca böyle muhabbetlerin döndüğü o kadar çok duruö varki ama ben sizin gibi bunları araştırıp burda görsel eklemicem inceleyip kendiniz görebilirsiniz forumda herşeyi kusursuz gibi yansıtarak olmuyo bu iş herşeyi dikkatli inceleyip sonra daha doğru ve adeletli yorumlar yapmanızı tavsiye ederim tabi siz şimdi bu yorumlarımı görünce bi de engellersiniz şimdi her zamanki gibi ama bunu yapmanıza gerek bile yok ben böyle bi forumda daha fazla durmıcam zaten size burda laf yetiştirerek sizin seviyenize indiremicem kendimi

5. Seda

Bu kadar onem atfetme, ben seni neden engelleyeyim ki su seviyesiz mesajin ardindan daha fazla yuzsuzluk yapip girmezsin diye dusunuyorum. Forum kurallarina uymadigi icin sikinti cikaran ilk kisi degilsin son da olmayacaksin. Silinen tum mesajlarini yayinlayinca kendi istedigim sekilde yansitiyor olmuyorum iddia ettigin seyin sacmaligini gor diye kibarca anlatiyorum.. Cadi avina cikip arkadaslarinin yorumlarinda hicbir sikinti olmadigi halde sikayet etmen ile seviyeni gosterdin laf yetistirmemen daha hayirli olur.

tuğbabenli, EceG, aytenengin ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  6. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Yorum yazmayayım araya girmeyeyim dedim ama bu yorumun fazlasıyla yanlış ifadeler içeriyor bunu da yaşına bağlıyorum. Egoist tavırlar demissin ama bugüne kadar egoist bir insanın (sana göre tabi) yönettiği sayfada derdini tasanı mutluluğunu yani hayatını paylaştın her ne olursa olsun bu tavır hoş olmadı. Seviye muhabbetine de hiç girmeyelim o da doğru bi noktaya gitmez. Burda yönetimde kaç kişiyiz günde kaç mesaj atılıyor kaç yorum yapılıyor kaç yeni üye geliyor hepsini denetlemek ve yetişmek tabi ki zor. Çünkü bizlerin de bir hayatı koşturmacası var. Ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ki sedanın ne kadar özverili olduğunu biliyorum kendi adıma. O sebeple aşırı hassasiyet gereksiz alınganlık göstermemeliyiz diye düsünüyorum forum kuralları açık ve net kişisellik aramaya gerek yok

tuğbabenli, bersel, Seda ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Hastasiyim bu davranislarin... Forumdaki evrim:
    1. Merhaba, ben geldim, ay burasi cok guzel, istedigimi soruyorum cevap aliyorum ne kadar guzel (gokten indi cunku bu sekilde, biz hic ugrasmiyoruz)
    2. Ayyyy uye+ oldum, ne kadar guzel bundan sonraki hedefim daha cok puan toplamak (ne guzel)
    Bu noktada duzgun olan uyelerle, kendini bir sey sanan uye farki ortaya cikar. Burayi babasinin mali zannedip, kural mural tanimayanlar, cevrem var, yazdiklarim begeniliyor, ben en buyugum diye dusunenler ikinci gruptandir. Ve sonra curcuna baslar. Bize satasmalar, bizi ukalalikla suclamalar, kendimizi yuksek zumre gordugumuzu sananlar vs vs. Halbuki bilmezler ki, biz boylelerini cooooooooook gorduk; hem uye olarak hem de moderator olarak. Su anda hicbiri yok mesela.

Haddini bilmek onemlidir. Bizimle tartismak seni ne ileri goturur, ne de bu forumu sana devretmemizi saglar. Kurallar aciktir ve iltimas yoktur. Isine gelince "ama o da yapiyor ortmenim" diye camur atmaya calismak ilkokul zihniyetidir. Buyumek, olgunlasmak, gerektiginde de yanlisin sorumlulugunu almaktir onemli olan. Su muhabbeti "hmmm tamam bundan sonra daha dikkatli olacagim, peki bana ornek gonderir misin, yanlisimi ogreneyim" demek cok farkli noktalara goturecekken, soylenen sozler karsiliginda bize bir sey oldugunu sanmak da bir o kadar komiktir. Biz bu kurallari koydugumuzda 10 uye vardi, simdi 35bin uye var. Kurallari sevmeyerek yine 10 uyeye de dussek bu kurallar gecerli olacak, 60 bine ciksak da bu kurallar ayni olacak. Ne derler: begenmediysen kapinin yerini biliyorsun...

Son olarak... Kaprisinizi kocaniza/sevgilinize/nisanliniza yapin, biz cekmek zorunda degiliz.

tuğbabenli, Aylin, bersel ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  8. Seda

Evrimin son basamagini yazmamissin eser gurler girmiyorum sitenize der, 1 haftaya kalmaz farkli bir uye ismiyle gelir yeniden forumdan faydalanir gece gunduz, bu duzen hic sasmaz :D

9. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Sonra biz yakalariz, Facebook’tan mesaj atarlar giremiyorum diye. Biz de nedenini soyleriz, yine tripler hakaretler :D

bersel, asltrk ve Heyecanlıkişilik bunu beğendi.
  10. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

"Ben sizin gibi uğraşıp araştırıp görsel eklemicem" diyen zât -uğraşıp- moderasyon kutusunu üyelerin profil mesajlarını şikayet ederek doldurmuş biri.

Anlayabilmesini umarak kanıtlı konuşan admini "kendini savunmak için işine yarayan görüntüleri yansıtıyorsun" cümlesiyle egoistlikle suçlaması foruma yakışmayan çiğlikte.

"forumda herşeyi kusursuz gibi yansıtmak" gibi bir gayemiz hiç bir zaman olmadı aksine yönetime bildirerek yardımcı olmanızı istedik hep. Tavsiye istenecek biri olduğunu düşünmen üzdü.

Cevap verip seviyemize inmek istemiyormuşmuş. Bu kadar drama yaratıp, "ben kendim gidiyorum hıh" dan daha fazla inilecek bir seviye göremiyorum. Zirvedeyim aşağısı görünmüyor mazur gör. (bkz. egoistlik)

Favorim. :)

Yeliz, tuğbabenli, Gizem ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. ozlem392

ozlem392 Süper Üye+

Böyle egolu insanları direk engellemek gerek aslında forumun huzuru için

Aylin, Yeliz ve Gizem bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş