1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Pilates Topu Egzersizleri

'Spor' forumunda Kubis tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Betül

Betül Süper Üye+

Düzenli devam edemesem de ara ara spora gittim hep.En son 3 ay kadar platese gitmiştim,oldukça faydalı da olmuştu.Çalışma saatlerim uymayınca bıraktım ama eve plates topu aldım.Biraz esnek vücut yapısına sahibim bu yüzden top üzerinde rahat hareket edebiliyorum.Evde vakit ayırınca yapılabilir biraz şartlamak lazım kendimizi ;)
    Bana göre en faydalı gelen ve tüm vücudu ciddi anlamda sıkılaştıran hareketlerden bazıları bunlar ;
    Kalçayı ciddi olarak yakıyor ve toparlayıp sıkılaşmasını sağlıyor.
    Topun üstünde dengede durmak çoğu için güç olsada odaklanma yöntemi ile bir süre sonra yapıyorsunuz ;)
    Bu hareketler ile karın kasları çok iyi çalışıyor.
    Bu hareketi çok seviyorum :) top bir süre sonra size o kadar ağır geliyor ki tonlarca ağırlığı kaldırıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz :)
    Toptan destek alıp bacaklar ve yan yağlar bu pozisyonda çok iyi çalıştırılıyor.Topu burada sıkıştırmak çok önemli yoksa kayıyor.Kısa sürede bel oyuntusundaki fark ortaya çıkıyor ;)

sumeyyesinan ve sedaozer bunu beğendi.
  2. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bende pilatese başlıyorumm haftaya :) Evde kendi kendime yapcam :p Pilates malzemeleri sipariş ettim; pilates topu, pilates lastiği ve yer minderi :p Haftaya gelecek siparişlerim hemen başlıycam. İnşallah yapabilirim ,2 gündür squat yapıyorum çok hamlamışım :oops: Her yerim acıyor yani :dusunuyorum

Glsrnysf ve Betül bunu beğendi.
  3. Betül

Betül Süper Üye+

Evde benim de var kuzum ama yapacak yok :D işi bırakınca düğüne kadar bende yapacağım artık :)

sedaozer bunu beğendi.
  4. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Benimde pilates topum var çok seviyorum topumla spor yapmayı :p

sedaozer bunu beğendi.
  5. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bende dugune kadar yapcam cok hirs yaptim hahaha:D
    Hahaha:))) forumca yaşasın spor diyoruz ne guzel :p

Glsrnysf bunu beğendi.
  6. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Sporsever bir forumuz formumuzu da korumamız lazım tabi kiii :p

sedaozer bunu beğendi.
  7. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Kesinlikle kuzum:))

Glsrnysf bunu beğendi.
  8. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Bebek doğdu ama biraz kilolar kaldı o yüzden pilates topumu aldım artık sporla kilo vereceğim burda ki hareketler baya iyi umarım sonuçta başarılı olur :)

9. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

ay benim de alalı 2 ay olmuştur. Hazır şişirdi eşim ama boş odada duruyo :ayipettin başlamam gerek. Kol bacak sarkık benim sinir oluyorum. İnşallah sıkılaşır. Spora gitmiştim bu yüzden. Pazularım çıkmıştı resmen bırakmıştım :cokkomik beni ancak pilates paklar:duygusuz

Glsrnysf bunu beğendi.
  10. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Boş boş durmasın odada yap sık sık pilates çok eğlenceli hem de zaman geçer:)

Bride16 bunu beğendi.
  11. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

60 kiloya yaklaşınca pilatese adeta dalış yöntemiyle başladım :D bugün ebru şallının videolarıyla başladım. Ama normalde 1 gün sonra etlerim acırdı. Bugün şuan bile acıyor her yerim o_O daha pilates topuna geçmedik tabi, geçtikten sonra nasıl olur bilmem

cerensever ve mrvchn bunu beğendi.
  12. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Pilatesin yanında telefonuna 7 Dakika diye bir uygulama var indir ordan 1 aylik programlar var uygulayinca ise yarıyor bende 11. Günündeyim çaylak programın:D

13. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

hemen bakayım :p

14. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Kuzum benim de pilateste 7. haftam ilk hafta gercekten heryerim agriyordu cok hamlamisim. Ikinci hafta hicbirseyim kalmadi. Bel oyuntum tekrardan ortaya cikmaya basladi. Ciddi anlamda popo ve basende skilasma oldu. Bunu basta esim farketti :p Kendim de hissetmemin disinda, hocamiz ve cevremdeki insanlarda soyluyorlar. Tuzluklar da nerdeyse hic kalmadi diyebilirim. 1 ayin sonunda sen de kendindeki degisimi farketmeye baslarsin :begendim

Bride16 bunu beğendi.
  15. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

yaa ne güzel. Benim de bacaklarım ve kollarım çok sarkık gibi yani sıkı değil. E kilo da alınca tabi daha tombik duruyor özellikle bacaklarım. Bu 4 5 gün düzenli yapamıycam maalesef misafir ağırlama misafirliğe gitme yüzünden. İnşallah ptesiden itibaren devam edicem.
    Ama gün içinde hep göbeğimi içime çekiyorum aklıma geldikçe :p

mrvchn bunu beğendi.
  16. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Olsun birkac gun alisma sureci olur senin icin ne kadar yapabilirsen. Sonra hem ruhen hem fiziken kendini iyi hissettikce daha cok yapasin gelecektir :alkis Hersey bir yana terapi gibi geliyor insana. O bende de eskiden beri aliskanlik, hep icime cekiyorum gobegimi :D

Bride16 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş