1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nohutlu Yoğurtlu Makarna

'Makarnalar - Pilavlar' forumunda türkan tarafından 9 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. türkan

türkan Süper Üye+

Malzemeler:
    * 1 paket yüzük makarna
    * 1 su bardağı haşlanmış nohut..(haşlanmış yoksa geceden ıslayın eti ve nohutu düdüklüye atın 20-25 dakika haşlayın )
    *4 su bardağı yoğurt
    *1 tavuk göğsü (haşlanınca sudan alıp didikleyeceğiz) veya yarım kilo yağsız kuşbaşı ( etsizde tabi olur)
    *1 yumurta
    *1 yemek kaşığı un
    *nane
    *sıvı yağ
    etimizi düdüklüye alalım..eğer haşlanmış nohut yoksa onu da etle koyup üzerine daha sonra makarnamızın suyu olacağını düşünerek su ekleyip yarım saat haşlayalım.. etimiz veya tavuğumuz haşlanınca bu suyla makarnamızı biraz daha tuz ekleyerek pişirelim.. makarna pişerken biz yoğurdumuzu bir tencereye alalım ve bir yumurta ile bir kaşık unu katıp iyice karıştıralım.. Daha sonra yoğurdu ocağa alıp karıştırarak kaynatalım.. (bu sırada makarna da haşlanmıştır) makarnalı etli nohutlu suyu yoğurda yavaşça ekleyip karıştıralım.. ocaktan almayalım ki karışım özdeşleşip bir tık kaynasın.. üzerine yağı ısıtıp nane kavurup dökelimmm.. oh mis :)
    İşte böyle olacak :)
    images (1).jpg images (2).jpg

Ebru, nelug, sedaozer ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Eline sağlık canım bu bizim yörenin hamurlu yanaş çorbamızın makarnalı haline benziyor :) bu arada ne kadar da marifetliymişsin kuzum ya :))

türkan bunu beğendi.
  3. türkan

türkan Süper Üye+

Evlendim evleneli hiç yapmadım yemek doğru dürüst .D hepsini bilirim annemlerde yapardım ama kendi evimde olmadı :D bi kez makarna birde sote yaptım 1 aydır :)

4. nelug

nelug İnci Üye+

sabah sabah yemin ediyorum canım çekti. Ben bayılırım böyle yemekleree :aglamakli :p Gidip kahvaltımı yapayım en iyisi :acim :komik

türkan bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

Bende çok severim normalde nohutu sevmesem de :D

Bu Sayfayı Paylaş