1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişanlılık Döneminde Iki Tarafın Davranış Değişikliği!

'Diğer' forumunda elaedadnz tarafından 2 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

yüz yüze konuştuk canım çözdük gibi ama inan karısmayınca daha cok rahat oluyorum oda söylemiyor bana herşeyi sırf dugun stresınden oluyor bunlar farkındayım :)

FATMA AHMET bunu beğendi.
  2. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

biz henüz nişanlı sözlü bile değiliz ailelerimiz ağustosta tanışıcak ama aynı durum bizde de var durmadan bir gerginlik oluyor sanırım stresten kaynaklanıyor yetişicek mi herşey güzel olucak mı derken en yakımızdakini kırıyoruz tartışıyoruz merak etme herşey düzelicek öyle kestirip atmayı düşünme tabi saygıyı aşmıycak kavgalarsa

elaedadnz bunu beğendi.
  3. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

yok canım saygıyı aşmıyor kavgalarımız ama biri bitiyor biri başlıyor hazırlıklar başlamadan önce sevgiliyken hiç tartışmazdık hatta şimdide bunlara kavga demiyor nişanlım tartışma orta yol bulma diyor o_O herkesin böyle ya yakınlarımda nişanlı olanlar bile bu tür kavgaları yapıyor doğal olması gereken tartışmalar bile diyen var :)

4. korkmazgamze

korkmazgamze Uzman Üye+

evet canım kesinlikle çok doğal tartışmaların olmasın sen hiç başka bişeyler düşünme

elaedadnz bunu beğendi.
  5. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

tşkler canım :)

6. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

aynen canım bizdede olduğu için anlıyorum :) hep bu stresten bi düşmedi gitti yakamızdan :alkis

7. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

aynen ya :(

FATMA AHMET bunu beğendi.
  8. Peri34

Peri34 Yeni Üye

Arkadaşlar benimde fikrinize ihtiyacım var gercekten cok bunalimdayim ne yapacagimi sasirsimis durumdayim. aydir nisanliyim nisanlimin annesi galiba beni istemiyor ben oyle hisssediyorum biz severek nisanlandik 3 senelik bi beraberligimiz var nisanlim beni cok seviyor herkesden herseyden cok deger veriyor ama bunu kiz kardesi ve annesi cekemiyor gorumcemde görücü usulü nisanlandi o nisanlisi benimki gibi degil sert biri hep bize ozeniyor nisanlima gidip nisanlin herseyine karisiyor sen erkeksin yaparsin edersin diye doldurmaya calisiyorlar ama cok şükür onlara uymuyor takmiyor onlari mayista dugun yapmak istiyorduk kaynanm gorumceme gitti mayisin ortasina tarih verdi biz yapmayalim diye 8 aydan yapin diyor surekli erteliyorlar suanda evin butun sorumlugu nisamlida surekli masraf cikariyorlar birakmiyorlar esyalarimizi almaya baslayim tarih alicaz deyince bahane bulup konuyu degistiryorlar 9 aydir nisanliyim ailesi bana hic bisey yapmamis nisanlim yaparsa yapar gormeye gelirler nisanlim 2 kiyafet almissa onlari alip gelirler gorumceme kaynanasi surekli biseyler yapiyor gonderiyor ceyizinin yarisini kaynanasi yapmis bide gorumcem bunlari gözüme sokarak anlatir resimlerini cekip atar. Ne yapmaya calisiyorlar anlamiyorum lafa gelince beni cok seviyor gibi goruntu verirler nisanlima anlatinca bunlari gercek yüzünü görmüyor herseyin detayini anlatinca bana hak veriyor ama onlarin icinde kotu niyet yok seni seviyorlar diyor ona oyle goruntu sagliyorlar. Ne yapicam nasil davranacagimi sasirdim

9. lülü

lülü Uzman Üye+

Bu durumu sen öyle algılıyor olabilir misin acaba ? Neden seni sevmesinler ki sevmemeleri için bir sebep mi var ? Hem bunlar diye hitap ettiğin kisiler nişanlının annesi ve kız kardeşi bu şekilde hitap etmen bence yanlış ;) aile büyükleriyle düğün tarihini oturup konusmayı denediniz mi belki o zaman ortak bir noktada karar verebilirsiniz sadece sen programlamaya calışırsan biseyleri bu farklı algılanabilir karşı taraftan.sanki biraz inatlasma gibi bi durum olmuş görümcenle senin aranda neden senin istediğin tarihte düğün yapmak istiyor?bunları nisanlinla ikiniz değilde hep beraber oturup konuşmak daha mantıklı gibi geldi bana ;)

Peri34 bunu beğendi.
  10. Peri34

Peri34 Yeni Üye

Ne demk istediginizi anladim nisanlimin annesi nisanlima bi akrabasini istiyordu nisanlimda kabil etmedi sonra biz tanistik yabanciyiz memleket ayri adetler ayri kayinvalimde ilk basta karsi çıktı sonra nisanlim ve babasi israr edince onlari karsisina almak istemedi kabul etti nisanlim tarih almak icin ailesiyle konusmaya calisiyor once nisanlimin ailesi onay verecek sonra babasi benim babami ariyayip tarih netlestirecek ayri sehirlerde yasiyoruz senede 2 kere birbirimizi gorebiliyoruz kayinvalidem surekli benim bi açığimi bulmaya calisiyor sonra bunu nisanlima anlatiyor. Gecen nisanlima senin nisanlin sinirli biri surekli tartisiyorsunuz ondan kadin felan olmaz demis dogru mu sizce bu beni fazla tanimiyorlar nisanlim ailesine mayista dugun yapmayi dusunuyoruz babamla konus biz kesinlestirelim kayinpederimi arayip netlessim sonra gideriz salon tutariz 2 gun sonra kayinvalidem geldi nisanlima kiz kardesinin nisanlisi tarih vermemizi istediler mayisa tarih verdik sizin aceleniz yok bayramdan sonra yapin dedi

11. lülü

lülü Uzman Üye+

Sonuçta evlenecek olan kişi nisanlın annesinin istemediğini kabul etmedi diye bu sekilde davranması tabiki doğru birşey degil...nişanlın zaten annesinin doldurusuna gelmez heralde sonuçta seni de tanıyor...sizin sürekli tartiştiğinizi neden kayınvalidene anlatiyor ki nisanlin ?o zaman laf veriyor annesine.nişanlına iş düşüyor bence agırlığını koyması gerekiyor ;)

Peri34 bunu beğendi.
  12. Peri34

Peri34 Yeni Üye

Tesekkur ederim bilginiz icin

13. Dilano

Dilano İnci Üye+

Evli yazdıgına göre problemlerınız cozulmus cok sevındım önemli olanda problemlerı cozebılmek sanırım nısanlılık suresınce evlılık stresınden çevremde gordugum kadarıyla bu tıp problemler yasanıyor canım :)

Bu Sayfayı Paylaş