1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişanlı Kıza Bayramlık Götürme Adeti

'Diğer' forumunda sedaozer tarafından 2 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

:)
    aynen canım olur zamanla :) sonucta siz iyi anlasıyorsunuzz

bsyl bunu beğendi.
  2. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bizdede var bu adet.kayınvalidem sağolsun bir kaç hafta önceden '' hadi gidin bayramlık bir şeyler alın '' diye söylenir bize.:sevimlibenim aklıma gelmeden onun aklına gelir :kazandim bizde nişanlıma alırız

3. busrabc

busrabc İnci Üye+

Bende bu konuda şöyle düşünüyorm sadece nişanlı kiza degildr damadada alinmali baslik sadece kiza diye açılmış ve cogu kisi boyle yapiyor, bence haksizlik oluyor kiza erkek tarafi aliyorsa erkegede kiz tarafi almali ama yukarda dedigim gibi gerkesiz bi olay bu bayramlik alma kendi fikrimce :D:D

yeni_gelin bunu beğendi.
  4. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

:D :D bende olmazsa neden almadılar demezdim :D zaten ama oluncada yok demedimm :D

busrabc bunu beğendi.
  5. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Aynen canım inşallah böyle gider :)

yeni_gelin bunu beğendi.
  6. busrabc

busrabc İnci Üye+

Olunca yok denmez tabi ki bende ayni seyi yapardim bak ne guzel sende gomlek almissin karşılıklı olunca guzel böyle şeyler:)

yeni_gelin bunu beğendi.
  7. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

Aynen öyle canım katılıyorum sana :)

busrabc bunu beğendi.
  8. Mervik

Mervik Yeni Üye

9. Mervik

Mervik Yeni Üye

Sözünde tabiki kendin alacaksin daha nosanlanmamossin sen kendin soyluyosun

10. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Fikrimizi daha kibar bir üslupla söylersek daha iyi olur bence, azarlar gibi konuşmuşsun sanki :confused:

sedaozer, shqiptare ve Büşra yağmur bunu beğendi.
  11. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Kendin alacaksın diye bir kural yok sanırım. Adetlere göre değişiyor senin bu dediğin. Bizde erkek tarafı alır onu süslü püslü bi bohça gibi getirir kız evine.başta gelin adayı kendi kıyafetiyle karşılar. Sonra erkek tarafının aldığı kıyafeti giyer geceye devam eder.

sedaozer bunu beğendi.
  12. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bana mi dedin bilmiyorum ama ben evlendim bile :)

13. gmzksertrk

gmzksertrk Yeni Üye

Aslında bayram geliyo diye yaşadığım streslerden biridir buda normalde alınması gerek bende sözüm dahil kıyafetimi kendim aldım geçen bayram alışveriş filan yapılmadı babamdanda güzelce laf işittim bayram gezmesine götüren kıyafette alır dedi haklı olarak bu bayram nikahımızda kıyıldı ne olacak bilmiyorumm.

Deniz Medine ve sedaozer bunu beğendi.
  14. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Canim her zaman söylediğim bir soz vardir; yarim elma gönül alma diye :) almazlarsa da hic üzülme sakın :*

15. Umutsarra

Umutsarra Yeni Üye

valla bizde kıyafet konusu geçmedi ama altın alınacak bayram için ama almasalarsa sorun etmezdim bence sizde çok takılmayın

16. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bunu bence kendine stres edinme canım. söz kıyafetimi bende kendim aldım ama bu bi problem değil. ben onların alması gerek gibi bir düşünce içine bile girmedim :) şöyle düşün belkide onların adetinde böyle bir şey yoktur.zaten artık o senin eşin olmuş ayrı gayrı olmazki aranızda :)

17. Bestemrah2906

Bestemrah2906 Yeni Üye

Arkadaşlar bende yeni nişanlandim kayınvalidem bayram kıyafeti almak için carsıya cıkartıcakmıs neler aldırmamız gerekiyo yardımcı olur musunuzz

18. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Kapaliysan etek gömlek esarp alabilirsin. Ya da kumaş güzel bi pantolon üzerine şık bir gömlek olabilir. Bi elbise olabilir bu tamamen senin tercihine kalmış birşey:)

19. Bestemrah2906

Bestemrah2906 Yeni Üye

Evet kapaliyım.Peki ayakkabı çanta felan aliyo muyuz tavsiyeniz için tşk ederim bu arada:sevimli

20. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Geçtiğimiz bayram bana almışlardı ama biz nişanlımla ikimiz almıştık aldığım kıyafete uygun ayakkabı çantam var diye istemedim ben sana bağlı o da istersen alınır :)

Bu Sayfayı Paylaş