1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişan Tepsisi (=

'Diğer' forumunda yildiz tarafından 20 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. yildiz

yildiz Süper Üye+

Konuyu doğru yerdemi açtım bilmiyorum ama ben nişan tepsisi konusunda çok zorlanmıştım. İnternet, Magazalar. Tuhafiyeler . Begendiğim tepsilerin bir çogunun fiyatı yüksekti .Bir aksam kullanılacak bir tepsi hem güzel olsun hem maliyeti yüksek olmasın istedim. Hazır almak yerine evdekileri degerlendirdim sizinle paylaşmak istedim :) İşte tepsimin ilk ve son halleri

Ekli dosyalar:

2. Benay

Benay Üye+

doğru yerde açmışsın canım :) çok güzel olmuş canım ellerine sağlık :)

yildiz bunu beğendi.
  3. yildiz

yildiz Süper Üye+

(= eskiyi degerlendirmek işe yaradı diyelim o zaman teşekkür ederim :);)

4. sevim

sevim Uzman Üye+

ellerine sağlık canım güzel iş çıkartmışsın.

Kübra, yildiz ve Benay bunu beğendi.
  5. Kübra

Kübra Aday Üye

Çok güzel olmus gercekten :) benimki alindi ve rengini tahmin edin :D

yildiz bunu beğendi.
  6. yildiz

yildiz Süper Üye+

pembe (=

sevim ve Kübra bunu beğendi.
  7. Kübra

Kübra Aday Üye

Hihihihi aynen :D ama bilseydim bende seninki gibi yapardim çok hoş bişey :) nası yaptın nisanlanacak olanlara.fikir olur :)

TuğçeK ve yildiz bunu beğendi.
  8. yildiz

yildiz Süper Üye+

Evdeki kabarmış eski ahsap tepsiyi kullandım atılacaktı degerlendi.
    Silikon tabancası,birkaç silikon( ben 3 tane kullandım)
    tepsinin ortasına uyumlu bir ayna kestirdim.
    Pamuk,saten kumaş ( 1,50cm kullandım)
    bunun dışında mukavva ve tuhafiyelerde yada Süsleme Ve Sarf Malzemeleri satan yerlerde bulunabilecek kurdela ve sıralı taşlardan aldım .
    Satenı tepsının üzerine örtüp sadece orta kısmını sılıkonla yapıstırık ,üzerine aynayı yerlestırdık. Saten ve tepsı arasında kalan kenar kısmı pamukla doldurup satenı tepsının alt kısmına yapıstırdık. ((tabı bu sekılde yapınca tepsının altı pek hos gorunmuyor onuda mukavvayı tepsıyle aynı sekılde kesıp aynı renk satene sarıp tepsının altına yapıstırarak hallettık )) geride sadece süsleme kısmı kalıyor aynanın kenarlarına denk gelecek sekılde sıralı tasları yapıstırıp en sonra kenarına bir çiçek koyup yapıstırınca tepsım hazır oldu :)

Ekli dosyalar:

9. Zehirli Zakkum

Zehirli Zakkum İnci Üye+

IMG-20141018-WA0100.jpg IMG-20141020-WA0014.jpg
    Benim soz tepsim hazirdi makasini ben hazirladim evdeki malzemelerle baska ne yapabilirim derken aklima bir fikir geldi cocuklugumdan hatirladigim gelin ciceklerine takilan teller vardi. Gelin ciceginden bir tel koparip bekarlara dagitirdi. Ben de bunu makasa uygulamak istedim arkadaslarim cok begendi soz boyunca her bekar kizin parmaginda teller sallaniyordu :)

nrcn, seyymanur, suzan ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  10. Benay

Benay Üye+

tel fikri çok iyiymiş ;)

Zehirli Zakkum ve Kübra bunu beğendi.
  11. Kübra

Kübra Aday Üye

Çok güzel fikirler bilseydim bende nisanimda yapardim 2 sini de bosuna para harcamis olmazdik :( :D

Zehirli Zakkum bunu beğendi.
  12. Zehirli Zakkum

Zehirli Zakkum İnci Üye+

insan bazı şeylere kendi emek edince onun yeri daha bir ayrı oluyo söz günümün belli olmamasından dolayı vaktim olmadı ama nişanımda dağıtacağım hediyeleri kendim hazırlamak istiyorum. maliyeti az ama manevi değeri fazla olan birşey.
    önerilerinize açığım kızlar :)

Frrhg ve Kübra bunu beğendi.
  13. Kübra

Kübra Aday Üye

Bende öyle bisey istiyorum bekarliga veda gecem icin :)

14. yildiz

yildiz Süper Üye+

ben bu konuda internetten yararlanmada fayda görüyorum :) süsleme ve sarf malzemeleri satan sitelere bak harika şeyler var kendi zevkinle birleştirince eminim çok güzel hediyelikler hazırlarsın :)
    birde mum üzerine peçete desenlerini yada yazıları transfer ediyorlar deneme fırsatım olmadı daha ama onlarda çok güzel duruyo hediyelik olarakda güzel olabılır belki :)

Benay ve Zehirli Zakkum bunu beğendi.
  15. sevim

sevim Uzman Üye+

fevkaladenin fevkinde, gold rengi harikaa bir tepsi. Tellerde harikaa bende duvağıma takmak için gümüş tel düşünüyorum. Nostalji :)

Zehirli Zakkum ve yildiz bunu beğendi.
  16. gamze

gamze Aktif Üye+

Uzun arayışlarım sonucu internet üzerinden istiridye şeklindeki tepside karar kılmıştım Yumuşacık dokusu vardi :) Özellikle tepsimizin resmini çekmemişiz Yüzük takılırken çekilen resimlerde gözüküyor ama yan profilden internetten resme tekrar ulastim İste nişan tepsimiz :) 19816090_202861301.jpg bu da yan profilden :) IMG_20141020_234137.jpg

Son düzenleme: 20 Ekim 2014
  17. 27ddm27

27ddm27 Yeni Üye

süpermiş bende de var böyle bir tepsi bende ayna ile süsleyip duvara asabilirim ;) bana da ilham oldu teşekkür ederim . Bu arada gerçekten çok güzel olmuş ellerine sağlık

nadide ve yildiz bunu beğendi.
  18. yildiz

yildiz Süper Üye+

işe yaradıgına sevindim :D:D

27ddm27 bunu beğendi.
  19. 27ddm27

27ddm27 Yeni Üye

Bayıldım vallahi ;)

nadide ve yildiz bunu beğendi.
  20. Kübra

Kübra Aday Üye

Bu da benim tepsim ve tabii ki pembis :) aslında düşününce kendinizde yapabilirsiniz bunu gayet.sık olur :)
    IMG_20141020_235256-compressed.jpg

nrcn, suzan, Nazmiyee ve 3 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş