1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişan Nerede Olmalı

'Diğer' forumunda gelindamlaa tarafından 19 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Rica ederim canım :)inşallah herşey istediğin gibi olur:)

Myldz21 bunu beğendi.
  2. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Hayırlı olsun canım inşallah çok güzel geçer kalbinden nasıl geçiyorsa öyle olsun :) bende evde tıklım tıklım olmaktan korkuyorum ama bir yandan da bir yer tutup uğraşmak da içimden gelmiyor aynı anda okuduğum için zorlanmaktan korkuyorum ayıp olmazsa birşey sorucam canım :) nişan masrafı ne kadar tutuyor ortalama

3. cerensever

cerensever Uzman Üye+

bence ayıp olmaz ben sınırlı tutucam yoksa çağırmaya kalksam 200 kişi onlardan 150 kişi bizden bi salon dolduruyoruz ama ben belirli kişileri çağırıcam bir de kuzenimin nişanı oldu geçen bahar da çoğu çağırdığı gelmedi aman düğününe gideriz ya diyip çokta kalabalık olmadı yani çok sakindi biraz iki tarafında kontrolüne bakıyor salon olursa çok peşinde koşmak zorundasın nişanlığa bak yok salona bak davetiye ayarla sen bir düğün yapıyormuş gibi düşünüceksin ama evde olsa hoş şık bir masa hazırla hediyeliğini yaptır yemeklerinizi yaparsınız sayılı kişiler çağırılır nişan yani yüzükler takılıcak amaç yüzükleri takmak sade sessiz sakin yoksa diğer türlü fazla yorulucaksın okulunda varsa :)

Dilan62 bunu beğendi.
  4. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Haklısın canım evde yapmak daha mantıklı geliyor evde yaparsam bende daveti sınırlı tutmaya çalışıcam galiba :)

Gzde23 ve cerensever bunu beğendi.
  5. cerensever

cerensever Uzman Üye+

yani okul var dedin yoksa düğün salonu olabilirdi ama okul varken hani bir de salon elbise peşinde koşturma derim:)

6. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Sizin nişan ne zaman canım

7. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Ben sözümü dernekte yaptım sadece halam amcam dayımlar bide çok yakın arkadaşlarım vardı sözlümün tarafıda o şekildeydi çok da güzel geçti herkes oturduğundan konuştuğundan anladı isteme anımı duydum arkadaşlarımda herşeyin videosunu çektiler sağolsunlar benim sana tavsiyem evde isteme söz yapıp sadece ennn yakınlarını çağırıp aileye açılmaman inan ailede çağırsan çok kalabalık oluyor abimde ben hiçbirşey anlamamıştım çünkü çok kalabalıktı nişanı da büyük nişan şeklinde yapıcam kısmetse kasım ayında ve bütün akrabalarımı komşularımı çevremi çağırıcam salon işi gözünde büyümesin evde de yapsan masa hazırlıyorsun kıyafet telaşın evdeki nişanda da oluyor ve ikram vs bişeyler yapmak gerekiyor ama salon nişanında zaten garsonlar servis ediyor sana oynaması ve tadını çıkarması kalıyor. Lafı uzattım kusura bakma canım :D @Dilan62

Dilan62, mrvchn, Özlem ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Benim evde olmuştu nişanım ve o kadar çok kalabalıktı ki tıklım tıklım bir an nefes alacak yer falan kalmamıştı...
    1 ay sonra kardeşimin nişanı var kapının önünde yapılacak

Dilan62, cerensever ve bsyl bunu beğendi.
  9. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Kalabalik olmayan aileler icin evde nisan mantikli olabilir ama kalabalik olunca belirli kisileri cagirdiginda illa kirginliklar oluyor. Bizim nisanimiz şık bir restaurantta yemekli olmustu. (Bir nevi tanisma yemegi, eglence vs gibi) Sadece 1. dereceden akrabalari ve aileden sayilabilecek birkac kisiyi cagirmamiza ragmen 130 kisiyi bulmustu. Bu kadar insani asla eve sigdiramazdim, sigsa da o nisandan hicbir sey anlamazdim :)
    Sozumde bile evde 50 kisiydik ve cay kahve pasta borek ikrami olunca cok telaseli olmustu. Imkanlar dogrultusunda bir salon, cafe, restaurant vs gibi biryerde yapilmasi taraftariyim.

Dilan62, cerensever ve melodika bunu beğendi.
  10. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Canım ben msjını yeni gördüm asıl sen kusura bakma :) aile tanışmasında bile anneme Kazan’lar oldu beni niye çağırmasınız diye ben bunu da diye komsumuzdu yani normalde nişanı sınırlı kişiyle evde yapmaya karar vermiştik fakat Suan işler gene karıştı persembe günü nişan tarihi için gelip konuşacaklar galiba yer içinde birlikte karar veririz ben kafe tarzı bir yer buldum 150-200 kişilik yanı yakın çevremize yeter nişan için garsonlar falan da olacak fakat öyle bir kararsızlığın içine düştüm ki suan ne iştedigimi bilmiyorum evde olursa çok karışık olacak diye korkuyorum dışarda olursa da biraz geniş çaplı olacağı için herseye yetişebilir miyim diye korkuyorum

bsyl bunu beğendi.
  11. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Kızlar bu hafta aileler nişan tarihini konuşacak ama tarih zaten belli Nisanın 29 da olacak fakat ben aynı zamanda 2 üniversite okuyorum dışarıda yapsam sizce hazırlıkları yetiştirebilir miyim henüz elbise falan almadım nişan bohçasını falan da annemler dügünden önce iştiyor ev de tozlanmasınlar diye dışarda yapamasa nişan masası hazırlamayı düşünüyorum zor olur mu ve 200 kişilik bir nişan olacak davetiye olmalı mı ? Nişan hediyelikleri sizce olmalı mı ve evde olsaydı pasta yaptıracaktım sizce 200 kişiye pasta maliyetli mi olur yaptırması kesmek için gene küçül bir pasta yaptırsam davetliler için dügün salonlarındaki pasta gibi pasta mı kullansam :) fikirleriniz nedir kuzular :)

cerensever bunu beğendi.
  12. cerensever

cerensever Uzman Üye+

öncelikle 200 kişi olucaksa canısı bir cafe güzel olur cafede hoş bir masa organizasyonu yaparsın 2 katlı pastalar aslında yetiyor 200 kişiye olmadı yanına bir pasta daha ekle oda normal bir pasta olsun biri nişan pastası biride yedeği olsun :D zor olmaz bence ya çok keyifli şeyler bunlar ne kadar zor olucak biraz stresli tabi davetiye olmasına gerek yok bence çok yakınlar olacaksa ama tabi komşu falan varsa davetiye olsun hediyelikte kesinlikle olsun o gününüze dair hoş bir anı oluyor :):)

Dilan62 bunu beğendi.
  13. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Canım evde olursa asıl büyük karmaşa o zaman olur nişanımda salonda olduğu halde gelenim çok oldu sağolsunlar salona sığmadık duyan gelmiş bence mekan tutman daha mantıklı endişelenme yetişirsin herşeye evde olması daha zor önce temizlik koşuşturma sonrası temizlik koşuşturma olucak evde ama salonda çoğu şey ayarlı oluyor sen müziklerini seçiyorsun atıyorsun usbye programın akışında onlar yardımcı oluyorlar zaten :*

Dilan62 bunu beğendi.
  14. Aylin

Aylin Süper Üye+

Asıl evde olursa yetişebilir misin? Dışarıda olduğu zaman giyinip süslenip salona gidiyorsun. Asıl iş evde olursa. Ben bildiğin düğün salonunda yapmıştım çok rahat etmiştim tadını çıkarabilmiştim.

Dilan62 bunu beğendi.
  15. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Pastayı artık öyle yapıcam kuzum :) kendime özel misafirlere de uygun olacak şekilde yaptırırım :D davetiye daha hoş olur diye düşündüm bu nişan süsleri herkese birer birer mi veriyor yoksa her aileye birtane mi veriliyor kuzum aklım çok karıştı bu konuda çünkü herkes farklı birşey diyor :(

cerensever bunu beğendi.
  16. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Benim annem zaten çok inçe düşünen bir kadın evde hem o çok yıpranır birşey anlayamaz hemde ben çok yıpranırım evde yaparsa yemekli yapacakmış zaten deşiğin gibi kuzum duyan geliyor birde çocukları getirenler de oluyor illaki evin içinde hem Nisan hem yemek birde temizlik beni iyice strese koyar galiba en iyisi dışarıda bir yer tutmak :) teşekkür ederim yardımcı olduğun için :)

bsyl bunu beğendi.
  17. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Ben dışarıyı gözümde çok büyüttüm galiba haklısınız ev daha büyük problem :) bir cafeyle konuştuk fiyat aldık şimdi birde dügün salonu var ama hani gene fazla büyük falan değil birde orayla konuşacağız Zaten yarında karar verilecek aileler konuşacak :) teşekkürler canım fikirlerin için :)

Aylin bunu beğendi.
  18. Dilan62

Dilan62 İnci Üye+

Kızlar fikirleriniz için hepinize çok teşekkür ederim sayenizde mantıklı bir karar verdim :) insan böyle zamanlarda bazen mantıklı olanı göremiyor :)

bsyl ve cerensever bunu beğendi.
  19. cerensever

cerensever Uzman Üye+

Herkese bakma sen kendin nasıl içinden geliyorsa pasta okey :) davetiye hoş olursa içinde kalmasın bencede yaptır :) süsleride isteyen zaten alıyor sen yaptırırsın isteyen aile olarak alır isteyen tek alır saklayacak kişilere göre :)

Dilan62 bunu beğendi.
  20. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Rica ederim canım ne demek :* yardımcı olabildiyysemm ne mutlu bana :D :*

Dilan62 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş