1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişan-düğün Ayrı Set Mi Takılır?

'Alyans ve Takı' forumunda cerensever tarafından 21 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. cerensever

cerensever Uzman Üye+

vallah ben anlamadım şimdi nişanda bir set takılıyor düğünde takılmıyor yada isteyen düğünde mi takıyor seti konuşulana göre kafamda deli sorular :komik:komik

Maşuk, melodika, asltrk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Bizim nisanda takildi setim düğünde takılmadi bu nedenle :) ailelerin bu konuda anlasmasina bagli birazda mesela benim nisanda set dugunde ise cerceveli tugrali kolye takmisti eşim.

cerensever bunu beğendi.
  3. cerensever

cerensever Uzman Üye+

hmm anladımmmm teşekkürler canımcım yani evet ama nişanım evde olucağından set ne biliyim onun yerine belki zarif bir kolye olabilir :sevimli

Gzde23 bunu beğendi.
  4. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Bence evde en iyisi zarif bişi kolye bileklik falan düğünde set daha iyi sanki heleki nişan evde oluyosa

cerensever bunu beğendi.
  5. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

nişanda küpe alındı canım set düğünde alındı ve takıldı. İster nişanda alın ister düğünde bişi fark etmiyor bence :D

sedaozer ve cerensever bunu beğendi.
  6. cerensever

cerensever Uzman Üye+

yani değilmi ya nişanda gönlüm başka birşeyde ahahaha ben öyle çok set sevmem küçük zarif şeyler kimseyide öyle fazla zorlamak istemem :komik:komik

Özlem bunu beğendi.
  7. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aynen değilmi bende öyle düşündüm hani evde olucak bişeye set falan ne gerek zarif bir kolye küpe yada bileklik gayet hoş yaa :sevimli:sevimli

Gzde23 bunu beğendi.
  8. Gzde23

Gzde23 Uzman Üye+

Bencede canım hem daha çok takılabilcek bişi daha iyi olur bana kalsa sete gerek bile yok ama iki tarafta alınmasını ister tabi:)arada düğnlerde takarız artık:)

cerensever bunu beğendi.
  9. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Benimde evde olmustu nisanim degisen birsey yok sonucta :p ister nisanda takılsin ister dugunde ayni sey esasen :)

cerensever bunu beğendi.
  10. asltrk

asltrk İnci Üye+

Canımcım bence nişan evde olduğu zaman set takmanın bi anlamı yok salonda olsa hani insanlar merak eder takmıyor mu falan diye ama bu aile arasında olduğu zaman tamamen karşılıklı anlaşmaya bağlı. Benimde söz nişan bir arada evde oldu nişanlımdan set istemedim zaten takmıcam ne gerek var seni zora sokmaya düğünde alırız dedim. Arkadaşlarım bana kolye aldığı için başka bişey isteme gereği de duymadım. Bence set aldırıp aldırmamak tamamen sana kalmış :gulumse:gulumse

cerensever bunu beğendi.
  11. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

bende senin gibi düşündüm küçük bir küpe aldırdım canım sadece düğünde takıldı setim

cerensever bunu beğendi.
  12. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Buna biraz çiftler karar veriyor aslında. Kimisi nişanda taktığı takı setini düğünde tekrar takar, kimi 2 farklı set takar. Genelde nişan için zincirli hatıralık setler tercih edilir kolye-yüzük-küpe şeklinde. Düğün için olanlar kolye-küpe- bileklik setlinde gerdanlıklar şeklinde oluyor.

cerensever bunu beğendi.
  13. melodika

melodika Uzman Üye+

Nişanda mini set oluyormuş yani kolye küpe olarak bende kuzucukum @yaseminbolukbass tan öğrendim bende :) düğünde de normal set takılıyormus. Tabi bu tamamen sizin istek ve durumunuza bakar :)

cerensever ve yaseminbolukbass bunu beğendi.
  14. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

Tabi bu isteğe bağlı kuzum biz seti düğünde istediğimiz için nişanda boynum boş kalmasın diye kolye küpe yüzükten oluşan mini set takıldı düğünde set takılacak :) @cerensever

cerensever ve melodika bunu beğendi.
  15. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

benim setim nişanda alınıp takıldı, düğünde ise sadece bilezik takıldı. zaten ben salona nişanda takılan takı setimi takarak girdim.

cerensever ve mrvchn bunu beğendi.
  16. Betül

Betül Süper Üye+

Konuşmaya bağlı kızların dediği gibi .. Evde yapılacaksa belki set düğüne bırakılabilir bence de salonda takmak için :) benim nişanım salonda olmuştu set takılmışti düğünde eşim ayrıca Tuğralı çerçeve kolye takmışti ayrıca öyle birşey olabilir :)

cerensever bunu beğendi.
  17. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Bizim de ayni @bride-to-be 'nin dedigi gibi oldu. Nisanda set takilmisti, dugunde bilezik. Dugun gunu saloña gitmeden once setimi takmistim. Belli bir kural yok yani, kim nasil isterse :)

cerensever bunu beğendi.
  18. cerensever

cerensever Uzman Üye+

evet işte oda var ben gelinliğin üstüne boşmu gidicem gerçi nişanda küçük zarif bişeyler takarlarsa onu takarım aman çokta önemli değil herkesin gönlüne göre :sevimli:sevimli

19. cerensever

cerensever Uzman Üye+

aynen evde olucak ondan abartılı birşey olmasına gerek yok diye düşündüm düğünde takarlar daha iyi olur takmak isterlerse eğer :sevimli:sevimli

20. cerensever

cerensever Uzman Üye+

hmm o zaman onlarda düğünde takmak isterlerse takarlar canımcım bende salona öyle girerim nişan evde olucağı için sete gerek duymuyorum gönüllerinden gelen bir hediye ne olursa olur yani :sevimli:sevimli

Bu Sayfayı Paylaş