1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nikah Işlemleri Nasıl Yapılır?

'Nikah' forumunda Seda tarafından 9 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. nurayunlu

nurayunlu Yeni Üye

evet aile hekimliğinden alınca ücret ödemiyorsun ama bazı verem savaşlar yanı röntgen çektirdiğin yerler ücret alıyormuş ben güngörende oturuyorum röntgen için para vermedim nişanlım kartalda oturuyor o röntgen parası olarak 20 tl ödedi

2. nurayunlu

nurayunlu Yeni Üye

bir de şey yazmayı unuttum canım tüm gün izin almana gerek yok 10 dakikalık işlem hepsi doktor beni 9da aldı 5dk kan verdim sonra verem savaşa inip 5 dk röntgen çekildim ve bitti işlemler ertesi günde raporu alıyorsun

3. elif.tlçk

elif.tlçk İnci Üye+

teşekkür ederim canım ebnde tarihi aldım geçen hafta :)

nurayunlu bunu beğendi.
  4. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

@melodika canım sen nikah için ne zaman başvuru yapacaksın yada yaptın mı? ben muratpaşa belediyesine gittim 1 ay önceden gel dediler. ama çevremdekilerde önceden git yer kalmıyor diyor tam ortada kaldım. evraklarında 6 ay geçerliliği var :soru:soru:soru

DAMLA01 ve melodika bunu beğendi.
  5. Mgulay74

Mgulay74 Aktif Üye+

Kızlar bende nikah başvurusunu 15 gün önceden yaptım haftaiçi icin :) @yeni_gelin canim eğer haftaiçi dusunuyorsan sıkıntı olmuyor ama yok eğer haftasonu salonda nikah yapcaksan şimdiden almada fayda var evet haftasonu için yer çabuk bitiyor mesela ben istanbulda oturuyorum bizim belediyede ağustosa bile haftasonu için gün yok bazı haftasonları o derece yani :)

DAMLA01 ve yeni_gelin bunu beğendi.
  6. melodika

melodika Uzman Üye+

Canım biz Antalya büyükşehir belediyesine gittik bize de aynı seyi soyledi ama ben gün yazdırdım yani şu gün benim nikahım düğünümde kiyilacak dedim bide benim ki 9.9.18 e denk gelince biri 20.30 a yazdırmış bile 21.30 a yazabilirim dedi kadın ona yazdırdık sende tarihini opsiyonlamak amaçlı dersen yazarlar yoksa yer kalmayabilir

yeni_gelin bunu beğendi.
  7. DAMLA01

DAMLA01 Aktif Üye+

Benimde salonda kıyıldı nikahım aylar önceden başvurmamıza rağmen zor bulduk nikah memuru aramadığımız belediye kalmadı :)

yeni_gelin bunu beğendi.
  8. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

aaa bu tarih ve saat opsiyonlamayı ilk defa duyuyorum gerçekten mantıklı benimde düğün mekanında olcak. peki opsiyon yaptırırken bütün evrakları teslim ettiniz mi canım :arzulao_O

melodika bunu beğendi.
  9. yeni_gelin

yeni_gelin İnci Üye+

hayırlı olsun canım şimdiden :) benim hafta sonuu birde düğün mekanına gelmesi gerek :) galiba acele etmenin vakti gelmiş :sok:sozumsoz

10. melodika

melodika Uzman Üye+

Yok canım evrak vesaire işlemleri için bir ay önce gelirsiniz dedi kadın sadece tarihi ve isimleri not aldı :)

yeni_gelin bunu beğendi.
  11. yasemin talip

yasemin talip Uzman Üye+

Bizde nikah işlemlerine yarın başlayacağız kısmetse Kasım da olacak nikahımız Tayin isteyeceğimiz için şimdiden yapacaz nikahımızı hayırlısıyla bunu da bir atlatsaydık :) belediyeye sorduğumuz da vesikalık fotoğraf nüfus cüzdanı Aslı ve nüfus kayıt örneği istediler onları tamamlayıp yarın başvurumuzu yapacaz

NeslihanM, melodika ve mldfyz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş