1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Naylon Poşet Paralı Oluyor! Karar Resmi Gazete'de!

'Haberler' forumunda Seda tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Evet plansız olunca büyük keten çantalar evde kalıyor hep bizde de durum aynı :( Katlanır poşeti anahtarlığıma taktım diğerini mont cebine koydum ekmektir, bir iki parça bir şey almada o katlanan poşet yetiyor. Bana da muhakkak 50 kuruş verir 1-2 poşet alır caydırıcı olmaz gibi geliyor ya hayırlısı :D Sebze meyve için file çok mantıklı ve çok nostaljik geliyor bana :arzula şöyle keten keselerim var arabayla gidiyorsam bunları götürüyorum sebzeler için;
    IMG_5241.JPG

tuğbabenli, mmlke, Özlem ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Tabiki paylaşırım youtubedan videodan bakarak örüyorum bitirince videoyla birlikte yazılı halde ekleyeyim foruma :)

Seda bunu beğendi.
  3. Seda

Süpersin bekliyoruz hamarat gelinler ve ben :p:arabeni

Maşuk bunu beğendi.
  4. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Kesinlikle bitirince paylaş kuzum :) Bende denerim belki kolaysa eğer:D

Maşuk bunu beğendi.
  5. pnrr

pnrr İnci Üye+

Hazırlığımı yapmıştım. Bez torba almıştım çok işe yaradı :)

6. melodika

melodika Uzman Üye+

Evimizin en alt katında sok market var oradan alırsam sıkıntı olmuyor her halükarda bir şekilde çıkartıyorum :) eşim geçen gün aldıklarını motorumuzun cantasinda olan şapkamin içinde taşıyıp getirmiş çok güldüm :D poşete para vermezmis file ve bez çanta alicakmisiz :D

tuğbabenli bunu beğendi.
  7. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Çok kolay canım 1 2 güne bitiririm sürekli oturup öremiyorum bitince paylaşıcam :)

8. mmlke

mmlke Uzman Üye+

biz de alışveriş çantası aldık onu kullanıyoruz. bir tanede bez çanta almayı düşünüyorum. bu konuda özellikle sosyal medyada gördüğüm şey bu duruma alışmamız baya zaman alacak diye düşündürtüyor beni. çünkü insanlar neden böyle bir uygulama yapıldı diye sorgulamak yerine poşet üzerinde reklam var bizde üstüne para isterizin peşine düşmüş durumda. yapılan uygulama güzel ama önce insanları bilinçlendirmek için daha çok çalışma yapılsaydı keşke. çünkü uygulamanın ne olduğunu anlamayan insanın bilinçlenmesi zor gibi geliyor bana.

Seda, melodika ve EvinCadısı bunu beğendi.
  9. Özlem

Dün pazara gittik hala poşet kullanımı var ücrette almadılar.. bence kese kağıdı uygulaması gelse onlara da güzel olur

Seda ve EvinCadısı bunu beğendi.
  10. melodika

melodika Uzman Üye+

Hışır poşet denilen poşetlerde ücret alınmıyor normal marketler de öyle ekmek konular poşetlerden ücret talep etmiyorlar. Kesinlikle kese kağıdı daha güzel daha sağlıklı ama işte bizim insanımız onu da hoyratça kullanır onu da amacı dışında kullanacak bir yer bulur bence önce insanlar bilinçlendirilmeli

EvinCadısı, Özlem ve mmlke bunu beğendi.
  11. mmlke

mmlke Uzman Üye+

bu keselerden nerede bulabiliriz acaba?

12. Seda

Bu kucuk keten keseler kaft diye bir marka var turkiyede tasarimcilar %100 pamuklu modern t-shirt tasarimi yapiyor, oradan alinan tshirtler bu keselerde geliyor o tshirtlerin kilifi aslinda burada kullanirim diye getirdim :) Bir de burada markette 3 boy setler satiliyor, belki yakinda english home’da falan da satilmaya baslar.

EvinCadısı ve mmlke bunu beğendi.
  13. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Dün şokta gördüm epey büyük alışveriş poşeti yapmışlar 2.5 tl den satıyorlar. Hemencik 1 tane alıverdim bir kaç tane daha alırsam market alışverişmde diğer alışverişlerimde sıkıntısız oolur :) tabii evde unutmazsam :D gerçi bir de alternatifim var Sümeyyenin bebek arabasının sepeti aralık ayından beri onu poşet niyetine kullanıyordum poşetsizliğe alışmak için :D

14. mmlke

mmlke Uzman Üye+

aa biliyorum o markayı ama hiç alışveriş yapmamıştım. aslında evdeki eski kıyafet vs den dekilebilir ana dikiş bilmek lazım tabi :D

15. Gizem

Gizem Moderatör Site Yetkilisi

Ganimetlerim :D Allahtan her gittiğim yerden bez çantalar almıştım yazları bu çantalarımla her yere giderdim şimdi de alışverişlerime eslik edecekler. Bir de marketten aldım büyük çantalardan hazırım ;)
    20190108_145216.jpg

Maşuk, mmlke ve mldfyz bunu beğendi.
  16. Özlem

20190226_212342.jpg 20190226_212406.jpg yeni alışveriş çantam:)

Maşuk, mmlke, melodika ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş