1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Mutfak Tezgahı Ve Evye Nasıl Temizlenir?

'Temizlik - Düzen' forumunda türkan tarafından 16 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. türkan

türkan Süper Üye+

Benim sihay granit sürekli kireç görüntüsü var :( kireç sökücü döktüm matlaştı

2. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

granit için kireç sökücü cif kullanılmıyor diye duymuştum.Benim açık renk gerçi.
    Marc mutfak için olan spreyi kullanıyorum ben.Dene istersen :)

türkan bunu beğendi.
  3. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

aynen kuzum marc iyi ben seviyorum pırıl pırıl yapıyor.Mavi şişesini de banyo da kullanıyorum :)

Sebnem bunu beğendi.
  4. türkan

türkan Süper Üye+

denedim etki etmeyince direk kireç sökücü döktüm :aptal:aptal

kimyasalarpa bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

Güldal mı ne bimdeki :D

6. türkan

türkan Süper Üye+

ya cling bang, marc vs bir çok ürün denedim. burada su aşırı kireçli ve geçmedi beklettim falan yine olmadı güldal aldım sadece bir yer mat diğer yerler iyi :D

7. gulakinn

gulakinn . YASAKLI

Mutfak tezgahı için cif yağ çöz ve cif heryeri kullanıyorum.
    Evyeyi de iki günde bir çamaşır suyuyla yıkıyorum 5 dk bekletip duruluyorum pırıl pırıl oluyoor :)

8. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Bende cif her yer ve çamaşır suyuyla yıkıyorum bolca oh mis gibi kokuyor :*

gulakinn bunu beğendi.
  9. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Tezgaha sıkıyorum yağ çözüyü sıkıyorum yağ çözücüyü vuruyorum kırbacı :) ovma teliyle kendimi kaybediyorum sonra, çılgınlar gibi ovuyorum :) yağ çözücü olarak bir çok markayı kullandım en hızlı sonucu bimden alınandan aldım. Bim e her zaman gitmediğim için cif inkini alıyorum bazen. Önemli olan yağ sökücüyü sıktıktan sonra hemen ovmaya başlamamak. Çünkü kendimizi boşa yormuş oluruz. Biraz etkisini göstermesine izin vermemiz gerekiyor..

Kireç ; Bizim sular çook kireçlii. 1 damla su gelsin çıkarmak için uğraşırım. Biminkini veya bime uğrayamamışsam yine cif inkini kullanıyorum. Bazen çıkmıyor beni deli ediyor vuruyorum porçözü saniyesinde ben kazanıyorum. :zipla:ucuyorum

çiçek böcek bunu beğendi.
  10. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Yaaa kiyamam :eek: niye telle ovuyosun kuzum ya? Ben bulasik sungeriyle ve cogu zaman bulasik deterjaniyla foş foşur temizliyorum. Gunluk temizligi oyle yapiyorum onun disinda buyuk temizlikte az sonra paylasacagim urunleri kullaniyorum:

Littlelady ve Aylin bunu beğendi.
  11. Seda

Bizde kirec derdi yok cok sukur :) tezgahim beyaz oldugu icin cok cok kullanisli kirpik bile dusse goruyorsun :asik temizledigin belli oluyor (eski evimde kizilimsi bir seydi bana hic hijyenik gelmiyor koyu renk tezgahlar) neyse simdi tezgahta gunluk temizlikte bulasik sungeri ve bulasik deterjani ile silip temizliyorum.

Lavabo icine bu cif kremi kullaniyorum biraz bekleyince bembeyaz yapiyor her yeri cok memnunum normal ciften daha etkili:
    image.jpeg
    Ayrica Tezgah icin su domestos spreyi kullaniyorum, hatta bu spreyden bir bir tane daha aldim evin diger kisimlarinda da kullaniliyor:
    image.jpeg

Bu ise memnun kalmadigim urun, bitsin diye kullaniyorum ama hicbir etkisi yok maasallah:hih
    image.jpeg

Littlelady ve çiçek böcek bunu beğendi.
  12. Betül

Betül Süper Üye+

Cif tüm yüzeyler için olan nasıl güzel bir temizleyici öyle :) Her yere kullanıyorum neredeyse tencereleri bile nasıl parlak yapıyor anlatamam. Tezgaha sıkıyorum lavabo içinede biraz bekleyip Bulaşık süngeri ile bir yıkıyorum zaten çok köpürüyo mis gibi oluyo tezgah :)
    20160805_001549.jpg Eğer yoksa da bu maviyi kullanıyorum yine cif in ama favorim ilki..
    20160805_001603.jpg

Littlelady, aysunbalkis ve lülü bunu beğendi.
  13. lülü

lülü Uzman Üye+

görümcem geçen markete gittiğinde almış cif çok güzel temizliyor gercekten :)

Betül bunu beğendi.
  14. Aylin

Ya ne şanslısın kiraç olmaması süper bişeyy. Bulaşıklık da evyenin üstğnde akan her damla benim için savaş sebebi. Tezgah da desenli renkli ve koyu görmediğim için içime sinmiyo kendimi kaybediyorum :)

Seda bunu beğendi.
  15. Seda

Tezgahın bordomsu granit diye hatırlıyorum gerçekten çok sinir bi durum eski evimden biliyorum :( Yaa sizin oraların suları çok kireçli, teyzemde kaldığım her yaz eve geline kadar yıkanmıyormuşum gibi geliyordu :D

16. Aylin

Aynen ya çok dertliyim bu konudann :( ama evlenmeden önce Karşıyaka'dayken asla bu kadar değildi. Bezdim vallaha :(

17. Seda

Aylin su mesajini gordum ve bundan seni sorumlu tutuyorum :sinirli burada sular cok kirecli omrumde boyle sey gormedim gozunu sevdigim ankara, neyse birazdan paylasacagim kullandiklarimi :)

18. Aylin

Ahahaghahah maşallah dediği 3 gün yaşamayanlarda bugün:cokkomik :cokkomik ya 2 gün önce babam tutturdu diş macunu parlatıyor kireç tutmuyor diye. Aldı aloe veralı macunu pamukla sürdü akşamına yine ayn tabi... Ne hallere düştük umarım çözümünü bulmuşsundur :(

19. Seda

Bunu yeni aldim hamilelerin ve bebekli evlerin kullanima uygun, doga dostu, temiz icerikli oldugu icin tercih ettim. ilk izlenimde memnun kaldim; Tezgah, ocak, lavabo, davlumbaz, yemek masasi gibi mutfakta bulunan her yeri bununla silip duruladim. Bakalim ilerleyen zamanlarda daha net yorumlarim. Migros’ta bu veya bunun benzeri greyfurtlusu satiliyormus. Kirec icin de lavaboya limon tuzu dokup sungerle ovuyorum sonra kaynar suyla durulayip kuruluyorum bir sure rahat ediyorum.
    74C3D25F-A1A2-42C1-8424-D9DF7A1486F9.jpeg

Littlelady bunu beğendi.
  20. Seda

Hahaha aynen aklima gelmedi o bak durumu cok iyi ozetledi :D dismacununu bend e duymustum denememistim bak goruyor musun :agzimkapali ben limon tuzuyla ovup tekrar limon tuzlu kaynamis suyla duruluyorum, cok kalaci olmasa da idare ediyor birkac gun:bekliyorum

Bu Sayfayı Paylaş