1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Mikrofiber Yer Temizleyici Kullanan Var Mi?

'Temizlik - Düzen' forumunda Seda tarafından 5 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Kac zamandir aklimda size de bir sorayim dedim bu tip bir urun kullananiniz var mi acaba? Haftaici dikey supurgeyle evi supurdukten bununla tozunu da alirim haftasonuna kadar yeter oyle haftasonu zaten buyuk makineyle supurup viledayla siliniyor diyorum ama emin olamadim kullanisli mi bosa yer mi kaplar yoksa?
    image.jpeg
    Ben parex'ten baktim ozellikleri su sekildeymis:
    • Mikrofiber yapısı sayesinde kirleri hapseder, daha emici ve pratik temizlik sağlar.
    • Yumuşak dokusu sayesinde kolayca sıkılır ve hassas zeminler için idealdir.
    • Fiber yapısı sayesinde zemindeki en ufak parçacıkları, kiri ve tozu toplamada son derece etkilidir.
    • İnatçı lekeleri zemin yüzeyini çizmeden hızlı ve güvenli şekilde çıkarabilir.
    • Özel şekli ile geniş yüzeyleri ve köşeleri kolayca temizler.
    • Islak ve kuru zemin temizliği için idealdir.
    • Yedek mikrofiber paspas ayrıca satılmaktadır.

2. lülü

lülü Uzman Üye+

ben kullaniyorum annem kullanirken görmüştüm vileda yerine bundan aldim :)viledanin çabuk yiprandiğini görüyorum kayinvalidemden ama ben alali 1 sene oldu ne soldu ne yiprandi tavsiye ederim :)

3. Seda

Aaaa nasıl bunu kovaya mı batırıyorsun? Hem kuru hem ıslak mı kullanılıyor?

lülü bunu beğendi.
  4. lülü

lülü Uzman Üye+

ben kullaniyorum annem kullanirken görmüştüm vileda yerine bundan aldim :)viledanin çabuk yiprandiğini görüyorum kayinvalidemden ama ben alali 1 sene oldu ne soldu ne yiprandi tavsiye ederim :)
    evet kuru da kullanabiliyorsun seda abla annem bazen süpürge açmazdı tozu bununla toplardı.zaten katlanir başi var bezi çikiyor kovada güzelce yıkayabiliyorsun.özelliklerinde aynen anlatildiği gibi herşeyi.sopasi uzayabilip kısalabiliyor ayrica :) ben işim bittikten sonra banyo peteğinin arasina geçiriyorum o şekilde yer kaplamadan duruyor.

5. Betül

Betül Süper Üye+

Anne evinden bundan kullanıyorduk evet dip köşe çok güzel temizlik oluyo hem daha geniş alanı silmiş oluyorsun büyük salon yada boş Zeminler için çok ideal. Ama kovaya batmıyo yada ben mi yapamadım onca zaman olaki :oops: vileda gibi sıkıp batircak bir kovası yok yer kullanımı zor geldi kendi evime normal vileda aldım o yüzden ben :) her kullanımdan sonra makineye at yıka filan zor anam :p

6. Seda

hahaha çok soru sorucam ama doğru mu anladım; kovaya suyu koyuyorsun bu bez kısmını kovada ıslatıp sıkıp başlığa takıyorsun ve öyle siliyorsun doğru mu? ben onu yapana kadar vileda yaparım ama :( Gerçi bu mikrofiber olduğundan daha iyi temizliyordur dediğin gibi. Markete gidince bi bakayım o zaman alırım sanırım:sagdankucak

lülü bunu beğendi.
  7. Seda

HeH işte ben bezi bile elimde sıkmam bunu nasıl sıkıp takıp yıkayıp edicem diye düşündüm şimdi. Rengi mengi mikrofiber oluşu hoşuma gitti kararsızım vallahi :oops:

8. lülü

lülü Uzman Üye+

evet seda abla tek sıkıntısı bezi çıkarıp elinde yıkamak ve sıkmak :D

9. Seda

Uf ya :( Ben de bi heves pembe yer sileceğim olursa daha zevkle silerim dedim :p Bunun viledasına bakayım bi de o zaman ;)

lülü bunu beğendi.
  10. Betül

Betül Süper Üye+

Iyk işte el işi burda mecburi o yüzden sana gelmez asla :karisik bunun viledasi da var olmasi lazim yani dikdörtgen değil de yuvarlak kullanırsin en azından kovadan miss :)

11. lülü

lülü Uzman Üye+

bu tarzda vileda çikmamismiydi hani suyunu sıkarken başliği dönüyorya
    merdiven silen kadinda görmüştümm :)
    tam olarak adi ne bilmiyorum.güzel ve
    pratik görünüyordu o da ama ...

12. lülü

lülü Uzman Üye+

seda abla bak sanirimmm bunlarr benim anlatmak istediimm :) Screenshot_2016-08-05-00-41-56.png Screenshot_2016-08-05-00-41-46.png

13. Seda

Twix gibi bir ismi var asansör mekanizmalı annemde vardı aslında güzel ama o da yuvarlak olduğu için annem beğenmemişti köşeler temizlenmiyor diyordu. ayrıca koltuk, dolap altı vs girmiyordu çok kalındı oraları temizlemek için yine normal vileda kullanmak zorunda kalıyordu. Bir de onun sopası çok ağırdı bence, o da gelmiyor bana :D

suziii bunu beğendi.
  14. Seda

Aaaa yeşil olanı ilk kez görüyorum bak @Betül buna el değmeden temizlik yaapılır, markete gidince bakıcam hatta fotoğrafları paylaşacağım ne var ne yok canlı yayın :p pembe olan twix dediğim işte ı ıh o hiç kullanışlı değil :(

Deniz Medine ve lülü bunu beğendi.
  15. lülü

lülü Uzman Üye+

en iyisimiii markete gittiğinde hepsiniii karşılaştırrr bu şekilde çok kafa karışıyorr :) ben anneden gördüm ve başka birşeye bakmadan bundan aldimm :) memnunummm

Seda bunu beğendi.
  16. lülü

lülü Uzman Üye+

yeşil olani şimdi bende netten bakinca gördümm belki bulursunnn :) diğerini o zaman eleyelim direkkkk

Seda bunu beğendi.
  17. Bihter

Bihter Uzman Üye+

Bende de var ama senin dediğin nedenden ötürü bende kullanmadım henüz pratik yolunu bulursanız haber edin :D aslında fıt fıt hemencecik siler bu her yeri büyük ya :)

Seda bunu beğendi.
  18. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Ben mikrofiber vileda kullanıyorum bu model denemedim ama ben kullandığımdan çok memnunum :) Denersen görüşlerini bekliyorum abla bende alabilirim :)
    Resimde belirttiğim ucu dönen viledalar var ya aman uzak dur abla berbat ötesi hep su izi bırakıyor aparatı zaten başlı başına bela :(
    209634116_tn30_0.jpg

19. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

seda ablacım bizim evde twister dediğimiz dönen viledadan var kullanıyoruz ama biz çok memnunuz çok güzel temizliyor ve her yere de kolayca giriyor.diğer normal viledayı sıkıyorsun sıkarken avucunun içi acıyor belli bir zamandan sonra orası nasır gibi sertleşiyor. birde bu twister dediğimiz kovaalarının altında tekerlek olanlarıda var kaldırmana hiç gerek kalmadan suruyorsun :D şahsen ben bunu tavsiye ediyorumm kendi evimede kesinlikle bundan alıcamm :begendim

Taris_10721275.jpg

Mpamuk ve Glsrnysf bunu beğendi.
  20. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

ben hiç kullanmadım vileda kullanıyorum onu da sevmiyorum aslında :p Ama çok büyük değil mi ? İş yerinde kullanılan bir şey gibi geliyor bana hep :p

Deniz Medine bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş