1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Mevlutlu Dugunde Acik Gelinlik Olur Mu?

'Gelinlik' forumunda musnur tarafından 6 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. musnur

musnur İnci Üye+

kızlarr nasılsınız :) benim durum biraz karışık iki farklı şehirde düğün ve iki farklı konsept yani işin aslı benim memleketimde çalgı çengi olcak nişanlımın tarafında mevlüt tarzı bir düğün salonunda .. ben açık biriyim haliyle gelinlik de açık olcak burda olcak düğün için hiç bir sorun yok fakat orda ki düğünde ben nasıl yapcam gelinliği nasıl kapatcam saçımı vs. :( çok düşünüyorum açıkçası işin içinden de çıkamyırm başımı tesettür gelinlik tarzında yaptırmak istemyrm fikir verir misiniz siz olsanız ne yapardınız mesela

2. cigdem15

cigdem15 Aday Üye

Nasl bi gelinlik secmeyi dusunuyorsun canim mesela cok acik bi gelinlik tercih etmemen dahaiyi olabilur bence

3. aşksınsen

aşksınsen Uzman Üye+

Ben aynı durumda olsam straplez vb gibi açık gelinlik giymezdim uzun dantel kollu gelinliklerden giyerdim.;)Mevlut okunurken de başıma örtü alırdım günah olmaması açısından.Illa açık gelinlik diktirecksen de bolero da diktirip mevlüt okunacak olan dugunde kullanabilirsin.:rolleyes:

4. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Nasil bir gelinlik istiyorsan oyle yaptir ama istersen kuran okunurken bir ortuyle ortunebilirsin(basini ve kollarini)

5. gkcn

gkcn Aktif Üye+

Mesela kraliyet dugunlerindeki gelinliklerden ilham alabilirsin. Genelde kollar dantelle kapalidir. Hem cok sik ve sade hem de kapali olabilir. Duvagin eger Ispanyol duvak ya da Rahibe duvak tarzinda olabilir.

Ekli dosyalar:

6. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Cnim ayni dertten bende muzdaribim bu knuyuda burda açmıstm. Admin seda bna gelinlgn ustne pelern önerdi gelnlgme uyck bi pelerin yaptrmyi dusunuyrm scmi we kollarmi kaptck tarzda.aynsni snde dusuneblrsn

7. musnur

musnur İnci Üye+

kızlar benim istediğim gelinlik bu fakat modelinin hiç bir anlamı kalmıycak bolero giyersem eğer başımı tesettür gibi kapatmam mı gerekir sizce ben öyle yapamam sonuçta bana da saygı duyulması gerekiyor bana sorulmadı ben açık biriyim karşı çıkmıyorum ama bu şekilde olması da beni strese soktu nasıl yapcamı bilmiyorum :( daha önce dantel kol bir gelinlik denemiştim burda ki gelinkçide hoşuma gitmedi kendime yakıştıramadım belki modelden ama içime sinmedi fazla da imkanım yok yaşadığım şehir küçük o yüzden kara kara düşünüyorum

Ekli dosyalar:

8. musnur

musnur İnci Üye+

gerçekten mi canım bu konuda kader arkadaşıyız desene . Seda abla nasıl bir bolero önerdi bende görsem sakıncası yoksa eğer
    1

9. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Cnm şuan telfndn gryrm bulamadim modeli seda bna sole dym kirmzi bslikli kiz pelerni gbi bi model gstrmşti :)

10. musnur

musnur İnci Üye+

kollarımızı kapatır mı o tarzda birşey :) şimdi görmediğim için hayal de edemiyorum sen en iyisi yakın bir zaman da fırsatın olursa at olur mu canım benim de merakım gitmiş olur :)

11. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

12. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Cnim bu kislik bşi gelinlgne uygn bi tüldn yaptrblsn mantk bole yaptrmzsm bu tarz bşi ustme tul bolero gycm scmda tüldn bsi takicm kuran btnce cikrblrz snrm nsl bse olck blmyrm :)

13. musnur

musnur İnci Üye+

aaa çok farklı canım rahibe duvakta olabilir hem tesettür gelin başını da yaptırmamış oluruz senin düğün ne zaman

14. Kubis

Kubis Uzman Üye+

Canım sen istediğin tarzda gelinlik al bence, bir de ona uyun bolero, veya pelerin diktirirsin mevlütlü olanda giyersin hiç sorun kalmaz :) Farklı konseptlere uyması için hayalinden vazgeçmemiş olursun en azından

musnur bunu beğendi.
  15. musnur

musnur İnci Üye+

canım bende çok düşünüyorum nasıl bir bolero gider ki buna istediğim gelinlik modelini paylaştım bakıp biraz örnek verirsen çok mutlu edersin beni mesela saçımı tamamen mi kapatmam gerek rahibe duvak tercih edersem birazda olsun görünür saçım tam kapanmaz tesettür deki gibi nasıl olcak anlamış değilim

16. Kubis

Kubis Uzman Üye+

Rahibe duvak yapsan yeterli olur bence, tam kapatmana gerek olduğunu düşünmüyorum. Yalnız mevlütlü derken ilahili mi olacak yoksa sadece Kuran mı okunacak? Eğer Kuran okunacaksa saçının çok görünmemesi saygı açısından daha güzel tabi tercih yine senindir. Gelinliğine baktım, bolero modellerine de hemen bakıp sana uygun olanları paylaşırım :sevimli

17. mltmdgkn

mltmdgkn İnci Üye+

Canım bence tesettur başı yaptırma sen tesettürlü değilsin ki. Oradaki amaç okunan dualara saygı açısından mahrem yerlerini örtmek. Sen yine giy gelinligini saçını yaptir başına güzel incili boncuklu örtü ortersin kollarına da ful dantel bolero giyersin gelinligine gore:)

18. Kubis

Kubis Uzman Üye+

[​IMG] [​IMG] [​IMG] mesela bu son model senin gelinliğine uyar ve arkasını daha kısa yaptırabilirsin sırt modelinin kapanmaması için.
    Bu tarz pelerinleri de tercih edebilirsin:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

mltmdgkn bunu beğendi.
  19. mltmdgkn

mltmdgkn İnci Üye+

7d6c75d37f7d126bf5cd6da798042574_282373-290x.jpeg
    Bu tarz bişey olabilir. Tamamen kumaşla kapatmaktansa tül veya dantelle kapatmak daha iyi. Hem.gelinligin havasını bozmaz hem de tenin tam belli olmaz. Sıkıntı yapma sen açık birisin düğünün Mevlüt olacağı için tesettur gelinlik giyemezsin, amaç saygı bence.

musnur ve NurŞen bunu beğendi.
  20. özlemmm

özlemmm Aktif Üye+

Benim dugunum 26temmuzda cnim

Bu Sayfayı Paylaş