1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Mevlütlü Düğün

'Diğer' forumunda özlemmm tarafından 19 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. SMHCNR

SMHCNR İnci Üye+

arkadasımda bu şekilde evlendi canım erkekler bir tarafta bayanlar bi taraftaydı ilahi okundu sonra yemek olayı oldu takı takıldı sonra semazenler cıktı bende hiç sıkılmamıstım.

carpe_diem bunu beğendi.
  2. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Anladım canım misafirler gelirken ne çaldı peki? Fon müziği mi yoksa ilahiler mi yine başka dikkat ettiğin ayrıntı varsa paylasabilir misin :)

3. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

canım haremlik selamlık olmasına gerek yok erkek ve kadınlar karısık istediği yere oturabilir benim öyle oldu çünkü ilahi grubu cıktı arada bi semazen oldu tanıdık biri ney caldı ve efeler cıkıp gösteri yaptı arada ilahiler oldu en son duadan çnce kısacık kuran okundu ama ben cıkışta ilahiyle cıkmadım ve ilk dansımız da oldu :) biraz ortaya karısık gibi oldu:D:D

carpe_diem bunu beğendi.
  4. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Eğlenceli olmuş canım sizinkide :) evet canım haremlik selamlik belki olmaz bizimkide her gelene tek tek açıklamak çok yorucu olabilir eşiyle oturmak isteyenler olabilir bilemiyorum :)

FATMA AHMET bunu beğendi.
  5. lülü

lülü Uzman Üye+

Camide yapılan düğünler genelde mevlüt gibi oluyooo...eger iki tarafta buna uygunsa yaniiii görüşleri ortaksa güzel bi düğün oluyooo sohbetli ,kuranlı, yemekli...camideki düğünlerde haremlik selamlık
    oluyooo kadın erkek ayrı oluyooo ama takida ayni ortamda herkes takisini takinca sacma oluyooo haremlik selamlik bianda kalkiyooo....bazı yerler var mesela kadınlar baska yerde erkekler başka yerdeler kuran okunuyooo taki esnasinda da biraraya gelmiyolar erkekler damada bayanlar geline takiyooo....bide yeni gördüğüm ve en cok hoşuma gidenn düğün salonunda yapılan mevlütlü düğün oldu.semazen gösterisi kurandan ayetler evlilikle ilgili kısa bi sohbet yani insanları sıkmadan bunaltmadan güzel bi düğün oldu.çünkü diger düğünlerde insanlar hep dedikodu yapıyo kimse sohbet dinlemiyo birbirleriyle konuşuyo ben buna karşıyım.

carpe_diem bunu beğendi.
  6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Cok ilginc gercekten gelin ve damat dugunde ayri ayri duracaksa dugunun ne anlami var? Bir arada yapilan mevlutlu dugunu duydum da bu cok anlamsiz geldi dogrusu haremlik selamlik ne demek, nerede yasiyoruz? Sevdiklerinizi bir arada goremeyeceksin, baban senin dugununu teoride katilmis pratikte katilmamis olacak cok degisik gercekten :)

carpe_diem, lülü, Nazmiyee ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. lülü

lülü Uzman Üye+

Bende iste bu teorilere karşı bir insan olarak kendi düğünümü davullu zurnalı yaptımmm:DÇünkü anne tarafımda düğünler hep bu şekilde olurdu cocukluğumda gittiğimde hepgördüğüm dedikoduydu:DZaten bizim düğünden sonra artık hicbiri bu tarz düğün yapmıyoooo :DBen en önemli günümde sevdiklerimi birarada görmeyeceksem ne anlamı varkiii:DÇatır çatır düğünümüde yaptım oyunumu da oynadımmm:DOnlarda paşa paşa geldilerrrr:D

carpe_diem bunu beğendi.
  8. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Mevlutlu düğün diye ilk defa duydum canım ben hep dini düğün olarak bilirdim salondakileri. Çünkü Mevlüt okunmuyor benim bildiklerimde ne bileyim :)

lülü bunu beğendi.
  9. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Evet Seda abla artık daha modern dini düğünler yapılıyor görseniz sizde çok zevk alırsınız canlı ilahiler görsel şölen muhteşem oluyor günümüzde yapılanlarda :) öyle haremlik selamlikta olmuyor zaten aileler birlikte oturduktan sonra çok karışık olmuyor bence

10. dtlütfiye

dtlütfiye Aktif Üye+

Benim düğünüm salonda yemekki olacak fakat oynamalı olmayacak herkes zaten kendi ailesiyle aynı masada oturuyor oyüzden haremlik selamlık istemedim önce resmi nikahımız olacak sonra kısa bir sohbet yapılacak sonra ney grubu ve semazen olacak.iş ve arkadaş çevremizi de düğüne çağıracağımız için herkesi düşünerek böyle bir şeye karar verdik. Umuyoruz ki gelen hiç kimse sıkılmayacak kısa, sakin ve sade bir düğünüm olacak

carpe_diem bunu beğendi.
  11. Dswm

Dswm Yeni Üye

Uzun zaman geçmiş ama merak ettim nasıl yaptınız?

Bu Sayfayı Paylaş