1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Lezzetli Tavuk Suyu Nasıl Hazırlanır?

'Gelinolmak.com' forumunda Seda tarafından 2 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Son düzenleme: 2 Şubat 2019
    Ceyoo, mmlke, asltrk ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. gzde20

gzde20 Yeni Üye

çıkardığınız sebzeleri ve tavuğu daha sonra haşlanmış haliylemi tükkettiniz

3. Seda

Evet haşlanmış tavuğu didikleyip yaptığım salata ve çorbaya ekliyorum. Sebzeleri de çorbaya katıyorum:begendim

gzde20 bunu beğendi.
  4. mmlke

mmlke Uzman Üye+

yine bir sosyal gelinler tarifi denemesi daha :) @Seda nın tarifiyle mis gibi aromalı tavuk suyum hazıır
    20190314_212407.jpg

Seda, mldfyz ve Maşuk bunu beğendi.
  5. Seda

Of of of nefis görünüyor ellerne sağlık şifa olsun :) haşlanmış tavuğun eti bile daha lezzetleniyor bence bu şekilde :asik

mmlke bunu beğendi.
  6. mmlke

mmlke Uzman Üye+

kesinlikle ya biz de çok beğendik bu şekilde bundan sonra hep böyle yaparım artık. hatta et suyunu da bu şekilde mi çıkarsam diye düşünmüyo değilim

Seda bunu beğendi.
  7. Seda

Çıkar çıkar ben de aynen böyle eti de yapıyorum :) o da çok lezzetli oluyor, youtube yemek kanalına dönecek diye onu eklemedim bekletiyorum ama başka konularda videolar çekmeye fırsat bulursam o da gelecek :/

mmlke bunu beğendi.
  8. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Melike merhaba. Neler koydun acaba icine. Ya ilk defa yapicam acikcasi soru isareti cok kafamda. Koku yaparmi tavugu etkilermi?? Koy tavugu horoz hatta kayinvalidemler kesmis verdiler yarin pisiricemde Alya ya suyunu buzluga atcam hep koyuyorum ama siz yapinca daha faydali geldi sebzeler falan. Tavugu yerken etkilemis oluyormu koku vs

9. mmlke

mmlke Uzman Üye+

içine soğan sarımsak kereviz havuç biberiye ve karabiber koydum. henüz buzluğa koyduğum suyu kullanmadım ama ilk yaptığımda suyundan tavuk çorbası yaptım eşim de ben de çok beğendik. tavuktan aldığım butları da başka bir gün fırında kızarttım o da güzeldi koku falan olmadı. siz köy tavuğuyla yapıyormuşsunuz çok daha lezzetli olur. ben de bulabilsem köy tavuğu marketten hayatta almam ama her zaman bulamıyoruz malesef.

10. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Annemler kayinvalidemler besliyor kesiince yiyoruz ama mecburen bazen marketten almak zorunda kalıyoruz bizde iste :) sarimsaktan emin olamadim bende buzlukta duracak ya degisik tat olur mu ki cok soru sordum valla k bakma :)

11. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

@Seda bende yapicam sebzeli sekilde. Icine atıyoruz sebzeleri ya pisince suyu koyucaz ya sebzeleri cikartiyormuyuz mesela suyun icinde mikserle ezip sebzeleri suyuna karistirip posetlere o sekilde koysak dicem ozaman da pure gibi olur dimi

12. mmlke

mmlke Uzman Üye+

yok canım ne kusuru. sarımsak kokusu falan hiç almadım ben. bütün bütün attım sarımsakları belki o şekilde çok koku vermemiştir. ya da ben alışkınım sarımsağa herşeyin içine atarım o yüzden kokusu varsa bile darketnemiş olabilirim :-D diğer msjda sebzeleri sormuşsun ben dw çorbada kullandım ondan cevaplayayım dedim :) ben sebzeleri içinden suyunu süzerek aldım ayrı bir kaba sıbra blendırda iyice ezdim püre halini aldı. yaptığım tavuk çorbasına koydum sebzeli tavuk çorbası oldu gayet de güzel oldu kerevizin falan hiç kokusu yoktu yani.

Bu Sayfayı Paylaş