1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Lazer Epilasyon

'Cilt Bakımı' forumunda Seda tarafından 28 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bu konuda insanın aklına takılan çok soru var, yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenleri burada toplayıp bilgi alalım :) @DuyguÖzdemir Mesela hangi şehirde hangi merkeze gittin? O bahsettiğin yeni teknolojinin adını hatırlıyor musun? Kaç seans sürdü? Seans başına ortalama kaç para ödedin? Açık renk ve ince tüylüyseniz çok işe yaramıyor önce jiletle kalınlaştırmak gerekiyor diye bir söylenti var, doğru mu? Çok soru sordum ama bunlar hepimize referans olur diye düşünüyorum ;)
    @sahra sen de gel kafamızdaki soruları buradan soralım ;)

Verdahüseyin, Ggg27, musnur ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

@sevim aynı soruları sana da sorayım sen de yaptırıyormuşsun lazer epilasyon :) Üstteki sorular senin için ve tüm yaptıranlar için geçerli :D

rapunzella ve Yarem bunu beğendi.
  3. Sahra

Sahra . YASAKLI

Aynı soruları bende sorucam . Birde sağlıksal olarak etikisi nedir ? Bir arkadaşımız hormon değişiminde lazerde yaptırsak tekrar çıkabilceni söyledi ? Işınların cilde çok zararımı var ? Lazer sonrası kızarma yanma oluyor mu ?
    @sevim de yaptıran biri olarak yardımının olucanı düşünüyorum :)

Seda bunu beğendi.
  4. sevim

sevim . YASAKLI

Ben başlama sürecini ve etkilerini anlatayım. Başlamadan önce bende biraz araştırmıştım. Olumsuz şeylerde duydum ama olumlu örneklerde... Ne kaybederim ki mantığıyla birazda başladım. Üsküdar Altunizade bir kliniğe gidiyorum bunun için. Başlamadan önce hormon testi istediler. Eğer hormonlarım bozuk olsaydı lazer tedavinin bir anlamı olmayacağından başlamayacaklardı. Bu gibi durumlarda hormon bozukluğu olanlar önce ilaçla tedavi olup hormonlarını belirli bir düzene getirince lazer epilasyona başlayabiliyorlar. Neyse ki bende bir bozukluk çıkmadı, tüylerim için kendi kendime demek ki ırsi dedim :) Sonra tüylerime ve bölgeye göre bir makinaya başladılar. Bu etki etmedi Diod lazer makinasıydı. Sonra soğuk üflemeli bu Alexandrite dedikleri cihazla başladık. Bu cihazda jel sürülmeden lazer atışı yapılıyor. İlk seanslarda ışınlar az derecede atılıyor. Bir nevi cildin tepkisi ölçülüyor. Daha sonra ki seanslarda derece biraz daha artıyor. Her seanstan 15 gün sonra kontrole çağırıyorlar, iki ay sonra da diğer seansa gidiyorsun. Tüylerde tam 2. seansa bir hafta kala çıkmaya başlıyor. Ama daha az ve ince olarak. Her seansta da azalma oluyor. Şu anda kol altımda artık hiç çıkmıyor diyebilirim. Bir iki üç tane ince çıkıyor paket seansım devam ettiği için bu iki üç taneye atış yapıyorlar daha da inceliyor yakında hiç çıkmaz. Diğer bölgeler devam ediyor ama inanılmaz azaldı.
    • Sorulara gelince, benden jiletle kesmemi istemediler, sürekli kesmiyorum dediğim gibi zaten seansa yakın bir zamanda az az çıkıyor. Eğer çok uzarsa makina ile kısaltın deniliyor. Ve lazer için tamamen kesilmesini istemiyorlar. Azıcık olduğunda ışınlar köke daha çabuk ulaşıyormuş.
    • Yaptıktan sonra hafif kızarıklık şişkinlik oluyor, aynı gün bir nemlendirici sürüyorum ertesi güne hiç bir şey kalmamış oluyor.
    • Uygulama yaptıktan sonra en az 8 saat su değdirmiyoruz o bölgelere. Zaten ağda yaptırdıktan sonrada değdirmemek gerekiyor.
    • Lazer görmüş tüylerimizi elimizle çekiştirmiyoruz, asla ve asla ağda yapmıyoruz, kendi haline bırakıyoruz patır patır dökülüyorlar.
    • Hormon değişikliğiyle çok çıkacağını sanmıyorum belki çok az lazer değmemiş yerlerde çıkar. Lazerle ölen yerden bir daha kıl çıkmaz. Çıkarsa da bir iki seansla çözülür diye düşünüyorum
    • Cilde zararlı olsaydı çok ünlü hastaneler bu işleri bünyelerinde yaptırmazlardı, şöyle zararlı olabilir, uzmanlar tarafından yapılmadığında yalnış kullanımda olabilir.
    • Ben hala devam ediyorum. Bunun belli bir seansı yok aslında. Mesala 8 seans süper hemen hemen hepsi geçer ama ilerde çok çok az ince ince bir kaç tel çıkabilir, misal 6 ayda bir gidip bir ek seansta çözülür. Sonrasında da ömür boyu çıkmaz. Zaten yaş ilerledikçe kıllar da azalıyormuş.
    • Fiyat olarak çok paralar vermiyorum. Rekabetin olduğu yerlerde fiyatlar düşük oluyor. Kol altım için seans başına ortalama 10, özel bölge için 40 kol ve diğer bölgeler için toplamda 150 veriyorum. Yani tüm vücut için 200 tl diyebilirim. Tabi ben kampanyalı paket olarak aldım. @Seda @sahra

Son düzenleme: 1 Mart 2015
  5. BayanMühendis

BayanMühendis . YASAKLI

Kıl kköklerin kalın ve koyu renkli o zaman @sevim ablacım doğru mu anladım ? Kendimle bağdaştırmak için soruyorum :) bir de tahriş söz konusu mu, benim cildim çok hassas da..

6. Zehirli Zakkum

Zehirli Zakkum İnci Üye+

ben 2011 yılında yaptırmaya başladım kaç seans sürdüğünü hatırlamıyorum ama yaklaşık bir buçuk sene devam ettim ve bitti. ben seans başı değil de özel paketten yararlanmıştım. tüm vücut 1400 tl ve tamamen tüylerden kurtulana kadar devam edicektik.
    önceden hormon testi yaptırıyolar ve hamilelik planın var mı diye soruyolar hamilelikten sonra hormon değişikliği oluyomuş ve bu da tekrar tüğlenmeye sebep oluyomuş tedavi sürecinde.
    önceden çok araştırdım sonra cesaret edip başladım. ilk kullanılan makinenin soğutucu başlığı yoktu bu yüzden çok acı veriyodu sonrasında soğutucu başlıklı ve jel kullanılan makineye geçtik. acısı azaldı. seans sonrasında tahriş olabilir dediler ama bende hiç olmadı işlem bitince bir krem sürüyolarda belki onun etkisinden olabilir.
    lazer ince köklü tüyleri yok ediyo ama daha uzun zaman alıyo.ben lazerden önce hep ağda yapardım hiç jilet kullanmadım. lazere başladıktan sonra jilet kullanmamı söylediler seansa gitmeden 3 gün önce jiletle alıyodum seansa kada hafif çıkıyodu bu şekilde köklere daha çok etki ediyomuş. kalın kökler bi kaç seansda gitti ince tüyler çok uzun sürdü açıkçası ama şimdi onlarda yok :D bi rahatlık varmış diyorum şimdi.
    seanstan sonra 24 saat suya sürmeyin dediler suyun değdiği yerlerde etki daha az oluyo. şöyleki benim koltuk altımda bir tel çıkıyo sadece ama özel bölge mecburen suya maruz kalıyo ordaki azalma da %80 diyebilirim. tamamen yok olmuyo.
    ben yaptırdım ve şu an memnunum seans sırasında da sonrasında da hiç bir şikayetim olmadı. şunu da söylemeliyim ki benim cildim çok hassas hemen kızarır morarır. buna rağmen zararını görmedim

tugbaduru, Sahra ve sevim bunu beğendi.
  7. Yarem

Yarem . YASAKLI

Eveettt aynı soruları bende soruyorum sizlere :) ?
    Bide ben şey duydum : Yaptıranların aşırı radyasyona magruz kaldıgı için çocuğu olmuyomuş diye bi söylenti var :D ?? Sizden cevap bekliyorum :) ?

Gnllll, Fzhr ve drypl bunu beğendi.
  8. feyza kurt

feyza kurt Aday Üye

merhaba ben yeni katıldım aranıza :) bu lazer knusunda bende yaptırmak istiyorm.ankarada oturyorm tavsiye edeblceğiniz bi yer var mı acaba ?

Sahra bunu beğendi.
  9. sbhtdrl

sbhtdrl Aday Üye

Mrb kızlar ben maya estetik te genital ve koltuk altı yaptrdm suanda 3 4 ayda bir gidiyorum çok ince tuyler çıkıyo çünkü. Bu arada senelik paket aldım 500 tlye ve bu süreçte bitti yaklaşık 8 seansta kurtulmuş oldum. Genital bölgemde çok sivilcelenme oluyodu zaten epilasyonuda kadın doğum doktoru önerdi. Bende bekarım suan hicbi problemim yok iyiki diyorum !

baby, Sahra ve sevim bunu beğendi.
  10. tugce

tugce Üye+

bende lazer epilasyon yaptiriyoruw yüz bölgesine.guzellik merkezinde hic yaptirmadim poliklinik gibi yerde yaptiriyorum seans basi veriyorum parayi biraz pahali benim yaptirdiqim yer ama ucuz yapan paket yapan yerlerdn korktum uzman kisiler tarafindan yapilmasi gerektiqini dusundum.ewet faydasi war ama tamamen bitmiyor azaliyor yuz bolgesi gec sonuc weren bolge.ama kisinin hormonlarina gore deqisiyor bazilarinin kisa surerken seanslari bazilarinin uzun suruyor.ama herhanqi bir yan etkisini gormdm.dediqim gbi uzman kisiler tarafndan yapilmasi tarafindayim biraz pahali ama knusursanz dusuruyolar ikna etmeniz mesele:)

sevim bunu beğendi.
  11. yelizumut

yelizumut Aday Üye

valla kızlar büyük kolaylık ben iki sene önce başladım. ve uzun zamandır kıl tüy nasıldı hatırlamıyorum :) bu avrupada seksenli doksanlı yıllardan beri korkusuzca kullanılan yöntem bizde yaygınlık son on senedir herkes memnun yeterki düzgün yerlerde yapılsın.ben cildiye uzmanının açtığı klinikte yaptırdım ve devamlı doktor kontrolünde oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım :) şimdi tertemiz pürüzsüz ve çok mutluyum :)

sevim bunu beğendi.
  12. yelizumut

yelizumut Aday Üye

kızlar bu işi yaz sezonu daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz yazın çoğu güzellik merkezi kampanya yapar çünkü yapıldıktan sonra üç gün güneşe çıkmak denize girmek yasak oluyor bu yüzden insanlar kışın daha çok rağbet ediyor.yaz fırsatı değerlendirmeye değiyor :)

Ezgiyasrn, Anjeli, Tugbaoktay ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. yelizumut

yelizumut Aday Üye

ben sağlıkçıyım. ayrıca bunla ilgili de bir jinekologla konuştum.sıkıntısı yok dedi.bunla ilgili şikayet kanıtlanmış bir yan etki görmedik dedi

zero ve sevim bunu beğendi.
  14. sevim

sevim . YASAKLI

Hayır canım ne çok ince ne de çok kalındı orta diyelim ama kalın olursa daha çabuk sonuç alınıyor. Benim cildimde hassas ama buna rağmen ters bir durum olmadı. Tavsiye ediyorum canım

BayanMühendis bunu beğendi.
  15. sevim

sevim . YASAKLI

Canim daha önce lazer yaptırıp sonrasında çocuğu olan arkadaşlarım var. Sıkıntı yok :)

violet bunu beğendi.
  16. sevim

sevim . YASAKLI

Benim ablamda yüz bölgesine yaptırıyor onun yüzünde sivilce gibi küçük küçük şeyler çıkmıştı yüz bölgesi hassas olduğu için böyle olabiliyor. Sende de oldu mu bu şekilde

tugce bunu beğendi.
  17. tugce

tugce Üye+

Canim tüyler cikmaya basladiqinda cikiyor siwilce gibi buda dediqin gbi hassas bölge yuz bolgesi bundan dolayi oluo

18. Yarem

Yarem . YASAKLI

Valla o zaman bende düşünebilirim :)

19. Yarem

Yarem . YASAKLI

İçimi rahatlattınız tşkler :)

20. Kübra

Kübra Aday Üye

bende mi yaptırsam yaa :( yarın bi sorarım seansının fiyatını kafama yatarsa bende yaptırıyım :D

Bu Sayfayı Paylaş