1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Lastikli Carsaf Meselesi

'Çeyiz' forumunda Seda tarafından 28 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Ayy kaç acaba onun ölçüsü benim battal boy dediğim 180*200 olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam ceyizcinin diktiği pike takımlarının çarşafları tam oluyor onun da numarası kayıp yerine de bi türlü gidemedim gidersem ona sorucam. İstersen bir dene küçük gelirse vakit geçmeden değiştirirsin

2. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Hmmm sanirim size “King Size” lastikli carsaf gerekli. 180x200 veya 200x200 oluyor tam hatirlamiyorum. Madame Coco ve Linens’te vardi. Oralara da bir bakin bakalim, king size pek cok yerde vardi diye hatirliyorum :)

mldfyz ve Maşuk bunu beğendi.
  3. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

180*200 battal olan onda da tam kapatamadım ben o zaman 200*200 arayayım :) Teşekkürler

4. Seda

o zaman 180x200 battalsa king olan 200x200 ;) english home’da da varmis bak;
    BB880D6A-01B2-4246-981B-02E5ED574B66.jpeg

Maşuk ve mldfyz bunu beğendi.
  5. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Ben battal denilince en büyük o sanıyordum :D bunlardan alıcam o zaman :)

Seda bunu beğendi.
  6. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

:*tesekkurler ablacim @Maşuk bu boy tam olanlar king size olarak almamiz gerekiyormus

Seda ve Maşuk bunu beğendi.
  7. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Öyleymiş bir şey daha öğrendim :)

Seda ve mldfyz bunu beğendi.
  8. Seda

Alınca paylaşın o zaman ne olacak sonuç bakalım :) Rica ederim :*

Maşuk ve mldfyz bunu beğendi.
  9. mmlke

mmlke Uzman Üye+

@Maşuk ve @mldfyz kızlar benim yatağım da 160x200 malesef ki evlenmeden önce aldığım çarşafların bazıları olmuyor. ben de english homedan düz beyaz lastikli çarşaf aldım geçen yaz yatağın ölçülerinde. ilk aldığımda iyiydi ama yıkanınca biraz çekmiş. köşeleri tam alta geçiyor ama yanlarda biraz açıklık kalıyor. aklınızda bulunsun bu detay da :)

asltrk, Seda, mldfyz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

aynı dertten bende muzdaribim gülüm hep kenarları açık kalıyor

Seda ve DAMLA01 bunu beğendi.
  11. DAMLA01

DAMLA01 Aktif Üye+

Bizim kenarları çok az açık kalıyor ama her sabah bi bakıyorum toparlanmış hepsinde aynı oluyor annem bi tane aldı onu denicem bakalım o nasıl olcak :D

Seda bunu beğendi.
  12. mmlke

mmlke Uzman Üye+

en güzeli ölçüsüne göre diktirmek galiba :) annem evlenmeden önce diktiği nevresim ve pikelerin çarşaflarını dikmeden bırakmıştı yatağımızı alıp ölçüsü belli olunca lastikli olarak ölçüye göre dikti onlardan çok memnunum hiç çekmedi bozulmadı tam altına girdiği için de hiç toparlanmıyor yatarken

Özlem, DAMLA01 ve mldfyz bunu beğendi.
  13. Maşuk

Maşuk İnci Üye+

Ben bi 200*200 ü deneyecegim benim yatağın üstü pedli ben ondan oluyor sanıyordum herkeste aynı problem varmış :)

Seda bunu beğendi.
  14. Seda

Ilk kez duydum acilma, cekme oldugunu. Ben 4 yildir kullaniyor buraya da turkiyeden aldim gelirken yanimda getirdim yatigin boyutunda cok rahat kullaniyorum. Carsaflarimi linens, english home, tac ve madame coco’dan almistim. Hepsini 60 derecede yikiyorum. Bence yataga uygun almamaktan kaynaklidir o acik kalma problemi kizlar.

mmlke ve Özlem bunu beğendi.
  15. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

olabilir çarşaflarımı hep daha öncesinden almıştık yatağıda en büyük boy alınca açık kalma problemi yaşıyorum

Bu Sayfayı Paylaş