1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kullanıcı Adı Değiştirme

'Forum Duyuruları' forumunda Yeliz tarafından 28 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Yeliz

Yeliz Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

canezgican, GulGrnc, sevim ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

@Özlem Kız senin kullandı adın farklıydı nasıl değiştirdin bi an moderator oldun sandım :p Premium üyelik mi yaptım acaba

3. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Merhaba @Glsrnysf ve Diğer Gelinlerimiz Önceden Kullanıcı Adım AdıAŞK55 di Adminimize Söyledim Sağolsun İsmimi Düzelti Sizlerde Düzeltilmesini İstediğiniz Birşey Olduğunda Adminimize Söyleyin O Hallediyor Sağolsun :)

Glsrnysf bunu beğendi.
  4. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ben de değiştirmek istedim hatta premium üye de olayım diye mesaj attım o zamanlar ama yoğun oluyor işte forum doğal olarak arada kaynadım :) ama ben baya kabak gibi ortadayım bari evlendikten sonraki soyadımı da ekleyeyim tam olsun :D özlem ne yaptın kız bize de söyle.

Özlem ve melodika bunu beğendi.
  5. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Aa böyle birşey olduğundan hiç haberim yoktu bende isterim tabi ki:p
    Kız arkadaş yukarida yazmis bi kerelik isim değiştirmişler:D

Songül5555 ve tuğbabenli bunu beğendi.
  6. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Hangi Admin kız o eheheh :D

7. Yeliz

Bu konu neden zaman zaman gundeme geliyor, hele hele de forum kurallarini bilen, kac zamandir bu forumu kullanan uyeler tarafindan, acikcasi bazen anlamakta gucluk cekiyorum. Su ana kadar herhangi bir kisiye torpil gectik mi? Kurallari uygulamadigimiz uye oldu mu?

1. Ozlem'in kullanici adi degisti evet cunku gecen yarismayi kil payi kacirdi: https://sosyalgelinler.com/threads/2018-ocak-aktif-olan-kazansin.7588/. Kullanici adi ile ilgili mesaji uzerine (https://sosyalgelinler.com/threads/2018de-sosyalgelinlerden-beklenenler.7649/), @Seda ile konusup "teselli ikramiyesi" verelim dedik ve kullanici adini degistirdik.

2. @Songül5555 dogum tarihini dogru yazsaydin, kullanici adin degismeyecekti. Forumumuzda 18 yas kurali vardir. Bu kurali kontrol etme ve "degistirilmemesi" adina, kayit olurken girilen dogum gunu tarihini admin dahil kimse degistiremez. Bu durumda senin kullanici bilgilerinle, ama farkli kullanici adiyla bir kullanici daha acarak, bu zamana kadar forumda yaptiklarini da bu kullanicinin uzerine aktardim. Bilinen bir sey oldugu uzere, ayni kullanici adindan iki tane kullanici olamayacagi icin yeni acilan kullaniciya, yeni bir kullanici adi vermem gerekiyordu. Dolayisiyla sana yaptigimiz bir ayricalik degil, yapmak zorunda oldugum bir seydi ki Songul yapmadim, Songul5555 yaptim. Cunku tek isimli olan kullanici adlarinin neredeyse tamami alinmis durumda. Eger o kullanici adini alan kisi 1 yildan uzun bir suredir foruma girmiyorsa, kullanici adini ondan alip yeni kisiye veriyoruz. @Özlem 'de oldugu gibi.

Kullanici adi ozel durumlar haricinda hicbir sekilde degismiyor. 1 kullanicinin adini degistirmek icin en az 20 dakika harciyoruz ve bu zamani da harcamak istemiyorum haliyle. Kayit olurken kurallarda yaziyor, bir zahmet okumak lazim. 5 dakika ayirip kurallari okumayan uyelere 20 dakika bizim zaman ayirmamizi beklemenin neresi mantikli?

Ilerleyen donemlerde kullanici adi degisikligi odullu yarisma yapariz, katilir, kazanir, kullanici adinizi degistirirsiniz. O zaman harcanan 20 dakikanin bir anlami olur - sen foruma efor sarfedersin, biz de seve seve sana zamanimizi veririz.

Deniz Medine, Songül5555 ve Özlem bunu beğendi.
  8. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Gerçekten çok büyük bir teselli armağanı oldu benim için <3 çok ama çok teşekkür ederim

lülü ve Yeliz bunu beğendi.
  9. Özlem

yarışmadan teselli ödülü kuzum :)

10. Özlem

yarışmalarda aktif olun canım :D:D

11. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Onu gayet iyi anladım cnm tebrikler, kullanıcı adım değiştirilsin diye bir talebim olmadı zaten kuralları okudum ve premium üye olabilirsem değiştirebileceğimi öğrendim bunun için de mesaj attım ama çok kalabalık bir forum olduğumuz için mesaj yoğunluğu nedeni ile görülmedi mesajım. Ben adım soyadım ile giriş yaparken bir sıkıntı görmedim ilk başlarda ama forumda aktif oldukça özel hayatlarımızdan da bahsetmeye başladığımız için bir pişmanlık hissettim bu kararımdan dolayı. Üye olmak isteyen arkadaşlar burayı okursa bunu da göz önünde bulundurabilirler belki.

Özlem bunu beğendi.
  12. Yeliz

Screen Shot 2018-02-09 at 12.49.14.png
    Burada cikmiyorsun, fotolarda da yoksun. En azindan gelinolmak forum ya da sosyalgelinler adiyla. Fotografi yukledigim icin sosyalgelinler damgasi var, cikan sonuclarda yok.

Biz elimizden geldigince kisilerin ozel hayatina dikkat ediyoruz. Sen birileriyle ozelden bilgilerini paylasmadigin surece, seni forumdan bulabileceklerini sanmiyorum.

Ote yandan halen kendini rahat hissetmiyorsan, premium uyelikle degistirebiliyorsun. Bu da 1000 lira falan degil, istege gore degisiyor (mesajlarimi, fotolarimi silin demekle kullanici adimi degistirin demek ayni degil). Mesaj gonderdiysen gozden kacmistir, para pesinde olmadigimizdandir. Buradaki para istenmesi, sen kayit olurken okumadiysan, ama bizim zamanimizi bu ise ayirmamizi istiyorsan bir bedeli var demek. Yoksa forumdan para kazanmadigimizi dunya alem duymustur herhalde :D

13. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Anlıyorum Bu Kadar Zor ve Yorucu Olacağını Düşünmemiştim Kusura Bakmayın Doğum Tarihimi Doğru Yazmıştım Biraz Zaman Geçtikten Sonra Sistematik Mi Bilemiyorum Ama Sadece Gün olarak Yanlış Olduğunu Fark Ettim Düzelttiğiniz İçin Teşekkür Ederim. İsim Değişikliğini Ayrıcalık Olarak Görmedim Aslında Bakarsanız Forumu Pek İnceleme Fırsatım Olmuyor Kuralları vs. Zaman Bulup Okuyabilseydim Gerek Kalmazdı Sizi Bu Kadar Yormaya Haklısınız Ama Malum Çalışırken Dikkat Edemedim. Neyse Yarışmalarınıza Katılmak İsterim Tabi ki Ama Zaman Bulabilirsem Herşey İçin Teşekkür Ederim.:gulumse

14. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Bu sebeple senin istegine cevap vermedim, Yeliz iyi niyetinden tarihini değiştirmiş. Dogum tarihini yazamaman benim veya sitemin/sistemin hatası degil. Dogum gununu hatalı yazman dünya meselesi de degil, o sekilde kalabilir. Malum biz de herkes gibi 'calisiyoruz' ve 'dikkat etmemen' 'zaman bulup okuyamaman' bizim sorunumuz olmamali, burası forum, incelememişsin ama amac bir seyler paylaşıp okumak zaten. Adminler adina konuşmani da bilmemezligine veriyorum. Dogum gunun duzeldigine gore sıkıntı çözülmüş. Forumda yorum yapmadan önce forum kurallarını tekrar okumanı öneririm.

Yeliz ve Özlem bunu beğendi.
  15. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Her cevaba cevap vermek amacında degilim yanlış anlaşılmamak adına cevap veriyorum, ve sahsıma yönelik söz hakkı doğduğu için. Burada yeri geliyor bir yakınımdan dert yakiniyorum yeri geliyor iş yerinden herkese açık bir alan olduğu için keşke bu kadar açık almasaydim kullanıcı adımı dedim. Çünkü arkadaşlarımı da davet etmek istiyorum ama onlarla bile paylasmadigim şeyleri paylaşabiliyorum. Benim hatam benim sorumlulugum ve belirttim. Premium üyelik talebime geri dönüş olmamasını da yoğunluk nedeniyle olgunluk ile karşıladım yakınarak dile getirmedim. Bugün böyle bir konu gündeme gelince acaba bir değişiklik mi var diye yorum yaptım. Asla sitenin parayi söz konusu ettiğini dile getirmedim ve getirmem. Her zaman saygılı oldum, haddimi bildim. Lütfen aksi düşünülmesin. Kurallar neyse uyarız hatamiz olursa da düzeltiriz.

Özlem bunu beğendi.
  16. Yeliz

Senlik bir durum degil, alinmani gucenmeni istemem. O sekilde de yazmiyorum zaten. Sana cevapliyor olabilirim, ama sonucta herkes gordugu icin biraz fazla detayli yaziyor olabilirim ki yarin bir gun referans gosterebileyim. Seni taniyor ve biliyoruz, seninle ilgili ne bir sorunum var ne de senin hakkinda kotu bir sey demisligim.

Benim bunaldigim nokta, ortaya atilan bir sey karsisinda insanlarin bilmiyormus gibi "ben de ben de" demeleri. Iyilik yapsak olmuyor, yok yapmiyorum desek egolu, kendini begenmis oluyoruz. Dogum gunu tarihi degistirmek durumunda degilim, ne girdiysen o diyebilirim. Ama forum dogum gununde mesaj gonderiyor, dogum gununde gondersin bari iyi kotu moral oluyor, eglenceli bir sey diye zaman ayirip yapiyorum, sonra olay cikiyor, onun adi degismis; ben dedim yaptilar vs. Insanin burnundan geliyor.

Özlem ve tuğbabenli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş