1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kullandığımız Domol Ürünleri...

'Temizlik - Düzen' forumunda lülü tarafından 14 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. lülü

lülü Uzman Üye+

@Seda İnstagramda bir temizlik sayfasında görmüştüm ilk olarak domol fırın temizleyiciyi ve kullananların memnuniyetini fotoğraflı bir şekilde görünce :rolleyes:bende bugün aldım daha kullanmak nasip olmadı ama eminim güzel olacak :)
    Domol fırın temizliği nasıl yapılır?
    Öncelikle ilk olarak fırın 150 derecede ısıtılıp el yakmayacak şekilde sogutulmaya bırakılır...Domol fırının heryerine sıkılır (kapak-camlar dahil) ...Fırının kirliliğine göre ister sabaha kadar ister 1-2 saat o şekilde bekletilir...Daha sonra fırın iyice silinmeli hiç beyaz tortu kalmayacak bol su ile güzelce durulanmali sonrasında kokmamasi için bir bir cama su ve sirke koyup fırın 200 derecede çalıştırılmalıdır ve yine en son olarak boş bir şekilde 15-20 dakika çalıştırdıktan sonra fırın missss ;)
    biraz yorucu ve uğraştırıcı olabilir ama değer bence :) Screenshot_20170214-232632.png Screenshot_20170214-234647.png

2. Betül

Betül Süper Üye+

Bu ara benimde karşıma çok çıkıyor , fırında siyah olunca ilk fırsatta alayım diyordum ama fırını boş yere hem öncesinde hem sonrasında yakıp soğutmak gereksiz elektrik kaybı gibi geldi :oops: sürekli bununla temizlerken her defasında aynı işlem uygulanacaksa ııgh zorluk değil elektrik yanması daha çok dikkatimi çekti :p

MasallPrenses ve tuğbabenli bunu beğendi.
  3. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Domol fırın temizleyicinin artı özelliklerini de ben ekliyim o zaman. Kızartma tavaları yanmış tencerelere sıkıp 1 saat kadar bekletin uğraşmadan pırıl pırıl tencerelerinix olsun ;) birde pazar günü 0 daireye taşınmanın dezavantajı inşaat pisliğiyle dolu olması. Kara kara düşünüyorduk o fayans ilaçları nasıl temizlenecek diye. Evde az bi fırın temizleyici kalmıştı. Sıkıp deneyelim bi kaybımız olmaz belki temizler dedik. Fayanslara tezgaha sıktık o arada dolap içlerini temizledik. Sonra saf su ve bi vez yardımıyla fayanslardaki deterjan artığını silelim dedik sonuç mükemmel :D uğraşmadan bitti mutfakla işimiz :) komşularım 2 gün mutfakla uğraşmış sadece :( banyo içinde aynı işlemi yapacağım yarın :) onu bekletirken evin kalan kısmını temizlerim en son bi suylada banyom pırıl pırıl olur :)
    Birde halı döşeme temizleyicisini kullandım açık renk halı ve koltuğa sahip olduğum için çok sık kirli gibi hissediyordum. Benim için pratik çözüm oldu. Çalkala yarım metre öteden temizleyeceğin yüzeye sık sünger veya nemli bez yardımıyla köpüğü yayıp 1-2 saat bekletip elektrikli süpürgeyle süpür :) tatatataaaam rengi açılmış tertemiz halı ve koltuklar :)

kesergül, EceG, muncuk ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. lülü

lülü Uzman Üye+

Siz yeni gelinlerin fırını fazla kirli değildir bu yüzden isitmaniza gerek olmayabilir ama bizim firinimiz bayaaa kullanılmış ve eski olduğu için o seçenek bizde geçerli :) kayınvalidem hiç fırının içini temizlememis ;) denediğimde öncesi - sonrası fotoğrafı paylastigimda ne demek istediğimi daha iyi anlarsın :p

tuğbabenli ve sezinogün bunu beğendi.
  5. lülü

lülü Uzman Üye+

Gerçekten çok faydalı bir ürünmüş benim birde en merak ettiğim duş kabini temizleyici ve klozet temizleyici onları da bir dahaki gittiğimde deneyim bakicam :)

shqiptare bunu beğendi.
  6. Betül

Betül Süper Üye+

Öyleyse tamam markete gittiğimde alayım hemen :) içini siliyorum birsey yaptığımda birikmesin kirler diye öyle kalıntı filan olmuyor o yüzden ..

lülü bunu beğendi.
  7. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

Evde küçük bir rossman açmak niyetindeyiz sanırım :) herkese domol hastalığı da bulaştırdım zaten benden duyan rossmana koşuyor :D

lülü bunu beğendi.
  8. tolgayse

tolgayse İnci Üye+

Bende kullanıyorum çok iyi bi ürün :begendim bende sirkeli domolu merak ediyorum ondan alacağım ınsallah rossmana ugrayabilirsem:arzula

lülü bunu beğendi.
  9. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

hiç gözüme çarpmadı benim ama en kısa sürede bulup alacagım. yağ çözle siliyordum fırınımı ama pek memnun degilim

lülü bunu beğendi.
  10. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

benimde hep karsıma cıkıyor uzun süredir alma niyetindeyim ama bir türlü fırsatım olmadı :) ama ısıtıpp soğutmak bana da zor geldi yaa :D

11. cannsss

cannsss İnci Üye+

brn kullanıyorum o sirkeliyi canım.. evet temizliği on numara ama baya çok kokuyo hani misafirden önce kullanmıştım ben allahım hep sirke kokusuuu.. o yüzden normal ev temizliği için kullanıp havalandırırsan iyi olabilir..

12. GulGrnc

GulGrnc Uzman Üye+

Bu kadar yoğun mu sıkılıyormuş :eek: Zararlı değil mi? :soruBende korkuyorum ki fazla sıkarsam zararlı diye :ayipettin Bende de var domol fırın temizleyici bu hafta sonu bu şekilde deneyeceğim bakalım etki edecek mio_O

lülü bunu beğendi.
  13. lülü

lülü Uzman Üye+

Bende şaşırdım ilk başta ama evet kullananlar hep bu şekilde sıkmışlar canım :)

GulGrnc bunu beğendi.
  14. lülü

lülü Uzman Üye+

Kendim şahsen denemediğim için direkk kullananların ve takip ettiğim sayfanın yazılarından okuyup anladiklarimi aktardım canım :) siz kullandığınızda ne şekilde temizlediginizi paylastiginizda hepimize fikir olur ;)

FATMA AHMET bunu beğendi.
  15. lülü

lülü Uzman Üye+

Zaten varya bu rossman neymiş diyordum karşıma çıktığı ilk anda kaptim :)

shqiptare bunu beğendi.
  16. pembisgelin

pembisgelin İnci Üye+

Lavabolar için ıslak mendilide bi harika kesinlikle tavsiye ederim . Sanırım denemedigimiz ürünü kalmadı hepside güzel :)

17. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

aklımda zaten kuzum mutlaka alıp denicem :):begendim

18. sevgilacin

sevgilacin İnci Üye+

Bende beyaz çamaşırlar için olan ürününü kullanıyorum gayet memnunum :begendim:begendim

19. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Kuzum bundan ben de aldım ama bu rutin temizlik için uygun olan bir kimyasal değil, ciddi aşındırıcı bir madde, sıcakla temas ettiğinde buhharlaşması devam edebilir. 1 kere alınca denemek için kullandım. Ama yılda 2 kere büyük bahar temizliklerinde falan kullanıp iyice arındırmada 10 numara ürün :)
    Ben de domolsever olarak kullandıklarımı söyleyeyim;
    - Antibakteriyel sprey: Tatil çantamın olmazsa olmazı. Bu da rutin kullanımda sakıncalı olur ama tatile gidince ne kadar temiz de olsa kapı kolları, lavabo, klozet ışıklar vs evdeki gibi olmaz diyerekten bunu sıkıyorum. Durulama gerektirmiyor ama ben biraz bekletip siliyorum veya su döküyorum.
    IMG_1371.JPG
    Domol'un yine çok sevdiğim bir ürünü ıslak tuvalet kağıdı (sarı olan) :) Bu da yolculuk esnasında veya yine yurtiçi-yurtdışı otellerde çok iyi oluyor. Tek fotoğrafı yok yazın toplu çektiğimi koyuyorum:
    IMG_1376.JPG
    - Bu da 3-4 yıldır çok severek kullandığım beyazlar için olan deterjanı. @Yeliz önermişti, çok memnun kaldım kutu kutu stok yapıyorum :)
    Screen Shot 2017-02-15 at 11.49.56.png
    - Tuvalet temizleyicisi yıllardır almamışım ama bir ara kullanmıştım iyi diye hatırlıyorum sizden de yorumlara bakayım da gidince alayım bundan :)
    d2ba438b-0a85-4dde-9ad1-fdef4a1efde1.jpg.png
    - Evimden eksik olmayan renk mendilleri :) En uygun fiyatlı rossman'ınkiler o yüzden bol bol alıp rahatlıkla kullanıyorum bunu da tavsiye ederim ;)
    216883_1_large.jpg
    - Domol Ütü suyu, hoş kokulu saf su. Seviyorum bunu da :)
    IMG_2833.JPG
    - Elde Bulaşık yıkama deterjanını da denedim ama çok memnun kalmadım, hem çok parfümlü hem de yağ çözme özelliği fairy-pril vb gibi değil.

lülü, tuğbabenli ve bersel bunu beğendi.
  20. Aylin

Aylin Moderatör+ Site Yetkilisi Moderatör Ekibi Lideri

Fırın spreyini ben de uzun zamandır kullanıyorum. 2 kutu bitirmişim şimdiye kadar. Cumartesi günü 2 tane daha aldım indirim vardı.
    Ben fırına sıktığımda köpüğü ilk olarak kağıt havlu ile siliyorum sonra bezle duruluyorum.
    Aspiratör filtrelerinde de çokk iyi sonuç verdii.

20170215_122548-1.jpg
    Tuvalet mendilinin mavisi var bende de :)

Koltuk için olan spreye bayılıyorummm! Koltuğu süpürüp köpüğü sıkıyorum. Köpüğü bezle yediriyorum. Islatmıyor koltuğu. 1 2 saat bekleyip tekrar süpürüyorum ve misss :)

Ve olmazsa olmazlarımdan cam silme mendili. Benim camlarım hep temizdir. Çünkü bu mendil hep ortadadır. Sık sık silerim. Islak mendil gibi, direk silip geçiyorsun kurulama yok iz yok çok pratikk :)

Bu Sayfayı Paylaş