1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kremalı Mantarlı Makarna

'Makarnalar - Pilavlar' forumunda Aylin tarafından 21 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Aylin

Aylin Süper Üye+

Krema ve mantar ile çok basit hazırlanabilir. Bu kez vaktimiz yoktu hazır Knorr kremalı mantarlı makarna sosu ile yaptık. Evde yapılanını de en kısa zamanda deneyeceğim.

Çok basit ama fikir olsun istedim. Ben bu tarife kabah ekledim o kadar yakıştı güzel oldu ki anlatamam..
    1 adet koydum bidahakine 2 koyacağım.
    Kabağı soydum 2ye böldüm. Tekrar 2ye böldüm 4 parça oldu. Bunları yaklaşık 3 cm genişliğinde doğrayıp kızarttım.
    Spagetti yi sade olarak pişiriyoruz. Bir tarafta sosu pişiriyoruz. Pişen sosun içine kızaran kabakları attım karıştırdım.
    Spagettiyi tabağa alıp mantarlı kabaklı sosu üstüne döküyoruz. Sıcakken üstüne kaşar rendesini de ekleyince benim gibi yarım paketi yiyebilirsiniz :)

20170219_174949.jpg

sedaozer, Bride16, sezinogün ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. MasallPrenses

MasallPrenses Uzman Üye+

Ay ellerine sağlık canım bende mantarlı sosa bayıldım çok lezzetli :)

Aylin ve Akdnzkbra bunu beğendi.
  3. Akdnzkbra

Akdnzkbra Uzman Üye+

Eline sağlikk mantar sevmem ama cok guzel gorunuyor :) :guzellik

Aylin bunu beğendi.
  4. Aylin

Aylin Süper Üye+

Çok teşekkürlerr :) 1 kilo mantarı sapsade olarak ocak başında tek tek yakıp tuzlayıp yiyebiliriz o kadar çok seviyoruzz :)

Akdnzkbra bunu beğendi.
  5. Aylin

Aylin Süper Üye+

Bence de çok lezzetliii ya :aptal
    bidahakine daha sağlıklı olması açısından sosu kendim yapmayı deneyeceğimm paylaşırım burda :begendim

MasallPrenses bunu beğendi.
  6. sezinogün

sezinogün İnci Üye+

Oh eline sağlık bizimde en sevdiğimiz en sık da yaptığımız şey soslu makarna :) ben çoğunlukla hazır makarna sosu kullanıyorum üşengecim oldukça :) Knorr fesleğen sosunu denemelisin böyle bir lezzet olamaz :)

Aylin bunu beğendi.
  7. Aylin

Aylin Süper Üye+

Hepsini denedim tabiisi :begendim

sezinogün bunu beğendi.
  8. sezinogün

sezinogün İnci Üye+

yaşasın makarnacılar o zaman :) önce spor arkasından koşa koşa eve gidip makarna yapıyoruz :)

9. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Ben de cok severim anne evinde yapar yerdim vallaa ama esim sevmez o yuzden yapmiyorum artik :arzula dolmalik fistik da atiyordum icine guzel oluyor mmmmmm :) big chefs 'in (izmir'de de var subesi diye hatirliyorum) fettuccine alfredo'suna bayiliyorum denemediysen dene ölümsüz bir lezzet yaaa olsa da yesek :acim

10. Aylin

Aylin Süper Üye+

Var var mutlaka yiyeceğim :) Son yaptığımda tavuk da koydum :)

Bu Sayfayı Paylaş