1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kereviz Salatasi

'Meze ve Salatalar' forumunda Seda tarafından 30 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Rende ile yapilan salatalara bayilirim demistim degil mi? :) Sonbaharin gelmesiyle bizim evde kereviz eksik olmaz, en pratik olani da salatasi;
    - 1 adet orta boy kereviz
    - birkac kasik yogurt
    - biraz zeytinyagi
    - 2 dis sarimsak
    - veviz (istege bagli)

Kerevizi rendeleyip sarimsakli yogurtla karistiriyoruz. Eger yogurdu hemen eklemeyeceksek kereviz kararmasin diye limon sikabiliriz ama ben hemen karistirip kapakli tupper'a koyuyorum ana yemegi yaparken hazir oluyor ;) en son hafifce zeytinyagi gezdiriyorum ve birkac dakikada hem besleyici hem doyurucu hem de pratik salatamiz hazir :) dunku kereviz salatam:
    Enlight1.jpg

2. bircanburak

bircanburak İnci Üye+

Yaa çok güzel görünüyor ellerine sağlık bende çok severim :asik

Seda bunu beğendi.
  3. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ellerinize sağlık bayılırım ben de. Portakal ile yemeğini yapıyorum arada ama salatasıni daha çok seviyorum

mormandalina ve Seda bunu beğendi.
  4. Aylin

Aylin Süper Üye+

Ben açacaktım konuyu yaparken foto çektim, bir türlü açamadım. Daha 4 saat önce sen açmışsınn kalp kalbee :asik:asik

20161030_162950.jpg

Ben cevizli çok seviyorumm ama aşureye harcamışım hepsinii bugünlük böyle olduu :/
    Ben limonla mutlaka ovuyorum hem o sevmediğim kereviz kokusunu alıyor hem de çok tatlı bir ekşilik veriyor diye <3

5. Seda

Hahahha kalp kalbe karsidir tabii senin de eline saglik ;) Can cevizi pek sevmez sabahlari zorla yediriyorum da baska bir seylere katinca soylenir :p o yuzden cevizsiz bizimki :p yaaaa kereviz kokusu sevilmez mi omrum boyunca nedensiz yere kereviz yememisim 1 yildir acisini cikariyorum :)) yarin cok sevecegin bir tarifle geliyorum bekle beni :*
    Tesekkurler ben de portakalli kerevizi cok severim :) henuz portakal cikmadigi icin mandalinali yapiyorum o da cok lezzetli oluyor denemediysen oneririm.
    Tesekkurler, yapinca fotografini bekliyoruz o zaman senden de :*

bircanburak ve Aylin bunu beğendi.
  6. Aylin

Aylin Süper Üye+

Kerevizi tek tüketiş biçimimiz maleseff :/ Merakla bekliyorum mademsee :*

7. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bunun içinde cevizde olunca harika oluyor bayılıyorum:arzula ellerine sağlııık

tuğbabenli bunu beğendi.
  8. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Bu salatayı yapıyorum gerçekten çok güzel oluyor :D

9. EceG

EceG Uzman Üye+

Ablacım harika görünüyor. Kerevizin yemeğini hic sevmem ama nedense bu salataya bayılıyorummmmm

10. Aylin

Aylin Süper Üye+

Çarşamba pazara gittim almadan gelmedim kerevizimiii, Soframızda tabiiki var yinee <3

Aklıma şu geldi diyet yapanlar için de çok iyi olmaz mı bu salata ya baya da doyurucuu:begendim

melodika ve Seda bunu beğendi.
  11. Seda

Eveeet ben de carsamba aldim yarin mis gibi salata yapacagim :) diyet yapanlar icin aynen dedigin gibi; Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız kereviz sizin için bulunmaz bir besin kaynağı olabilir. 101 gramlık kereviz, yalnızca 16 kalori içerirken 64 gramlık kereviz ise sadece 10 kalori içeriyor. Kereviz tam bir potasyum ve sodyum deposudur.

Bir de sarimsak yogurt ve cevizi ekliyoruz ya tam besleyici ve doyurucu oluyor :)

Aylin ve melodika bunu beğendi.
  12. melodika

melodika Uzman Üye+

Kesinlikle çok doyurucu ve tadı da çok güzel:) salatasını çok seviyorum. Ben içine bol ceviz ve üzerine bol acı pul biber dokuyorum harika oluyor :) pul biber ve yoğurt ikilisi mükemmel bir şekilde metabolizma dostu tavsiye ederim :) :alkis

Aylin bunu beğendi.
  13. aytenengin

aytenengin Uzman Üye+

Bizde yaptik kii :) ama sadece salatayi cekmemisim masadaki hali var :) biz icine birazcik havuc rendesi ve ceviz de attik harika oldu.
    20161101_204758.jpg

14. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

IMG-20161112-WA0015.jpg
    Bayıla bayıla yediğimiz doğrudur :) eşim ilk defa yedi ve onun da hoşuna gitti.. bol cevizli ımmm

mormandalina, Aylin, Glsrnysf ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. Seda

Bugun bizde de vardi :) :asik
    IMG_2929.JPG

mormandalina, Aylin, Glsrnysf ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  16. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

WhatsApp Image 2016-11-21 at 08.14.41.jpeg
    bir kereviz salatasıyla daha merhaba :yaylan

17. Aylin

Aylin Süper Üye+

Akşamı bekliyoorr :yemek
    Screenshot_2016-12-10-15-24-41.png

mormandalina bunu beğendi.
  18. melodika

melodika Uzman Üye+

Kuzu eğer pul biber seviyorsanız üzerine biraz serp dene derim :) eline sağlık şimdiden afiyet olsun :)

Aylin bunu beğendi.
  19. Aylin

Aylin Süper Üye+

Hem acı yiyemiyorum hem limonlu seviyoruz biz :cak çok teşekkürler :*

melodika bunu beğendi.
  20. melodika

melodika Uzman Üye+

limonlu mu dur ben onu deniyim :) ne demek canım fikir olsun diye söylemiştim ben fikir aldım iyi oldu :)

Aylin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş