1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kaynana Ile Aynı Ev

'Düğün Sonrası Hayat' forumunda iklimanesli tarafından 16 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. iklimanesli

iklimanesli Aday Üye

Arkadaslar doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum ama bi skntm var bugün kaynanam beni aradı ve kayınbabamlà bazı sebeplerden dolayı boşanacaklarini biz evlendikden sonra da yanımızda kalmak istediğini soyledi bende tabi dedim ama asıl konu kaynanamı severim çok iyi biri bende isterim ama bi taraftan da çok konuşuo ve cok karışıo herseye nisanlima nasıl acmaliyim bu konuyu ne solemeliyim ???

sıla çamcı bunu beğendi.
  2. aşksınsen

aşksınsen . YASAKLI

Yeni evli birisinin yanında 3. kişinin olması bence doğru olmaz.:rolleyes:Sonuçta şu anda da oturduğu bir ev vardır hayatına orada devam edebilir kayınvaliden.Kabul edersen eğer özeliniz kalmaz kendi evinde rahat edemezsin. Bu konuyu düşündüğünü ama olurunun olmadığını kırmadan söyle bence.Yoksa sonrası için sıkıntı yaşarsın. ;)

Granatapfel bunu beğendi.
  3. musnur

musnur İnci Üye+

benimde kayınvalidem yalnız yaşıyor kayınpederim ile ayrılar nişanlım düğünden bir sene sonra yanımızda olsun istiyorum dedi bende seve seve dedim ilk bir sene yeni evli olacağım için çok çekimser olurdum sonrasında yapabilirim diye düşünüyorum senden başka gelini veya kızı yok mu canım ya da karşılıklı bir ev tutsanız en azından herkes akşam olunca kendi kapısını açar rahatlığı olur diye düşünüyorum

iklimanesli bunu beğendi.
  4. iklimanesli

iklimanesli Aday Üye

5. sevilay

sevilay . YASAKLI

Benim yazdıklarımı okut vazgecer;)özet geceyim.biz de beraber otururuz ilk sene ev alana kadar,tasarruf yaparız,katlanırız ufak tefek seylere nolcak dedik.daha 2.ayda tartışmalar basladı.nereye gittigimizden tut da eve gelen yuksek faturaların bile sorumlusu ben oldum.cıktık ayrı bi eve cok şükür

6. sevilay

sevilay . YASAKLI

Ne kadar melek gibi bi insan da olsa ne münasebet canım kendine yeni bi ev yeni bi pencere açsın.her seye maydanoz olup kendilerini öyle oyalamaktan zevk alıyolar,yıkıp gectikleri seylerin farkına gec varınca iş işten gecmiş oluyo.EV EV ÜSTÜNE OLMAZ diye boşuna dememiş eskiler

CanerEdanur bunu beğendi.
  7. duygudk

duygudk Yeni Üye

Şuanda derdime derman olabilecek en küçük şeye bile ihtiyacım var az önce sözlüm evlenince kayınvalidemin bizimle oturmak zorunda olduğunu söyledi ve bunu ne ben ne de ailem asla kabul etmeyeceği için arada kalmış durumdayım mantıklı bi açıklama yaptım fakat o başka bir çaresinin olmadığını söylüyor. Bende malesef ki sonradan üzülmektense şimdi bi sonuca bağlamaya karar verdim. Herşeyi güzelce anlattım ve en doğru şeyin ayrılmak olduğunu söyledim. Şuan suskun kaldı fakat ne hissettiğini anlayabiliyorum. Ne zor şeymiş bu böyle organlarını söküyolar sanki insanın. Daha bunu demeden yarın saat önce nişanlıklara bakıyordum oysa ki

yeni_gelin bunu beğendi.
  8. CanerEdanur

CanerEdanur İnci Üye+

Bu konu gerçekten hassas bir konu ama bende ev üstüne ev kurulmaz diyenlerdenim. Her ne kadar gelin seviliyormuş gibi görünse de bi yerde bir pürüz kesinlikle çıkıyor bu sadece biz gelinler için değil hayatımızın her anında herkesle ufacık bir şeyden tartışabiliyoruz ama aynı evde olursa her şey daha katlanılmaz bir hal alabilir. O yüzden bu konuyu en baştan tatlı dille konuşarak halletmek gerekli. Ve zaten anlam veremiyorum kayınvalide adaylarının da bu zamanda hala gelinle beraber yaşama isteğine. Kasten mi yapılıyor yoksa mecburiyet mi gerçekten sıkıntılı bir konu

serapraşit bunu beğendi.
  9. CanerEdanur

CanerEdanur İnci Üye+

hiç mi orta yol bulunmadı ya :(

10. CanerEdanur

CanerEdanur İnci Üye+

önce bi nişanlının ağzını aramayı dene bakalım düşüncesi ne. ona göre sende bi şekilde anlatırsın derdini zaten

11. sıla çamcı

sıla çamcı Uzman Üye+

Güzelce anlatabilirsin nisanlina anlayisla karşılayacaktır başka evde yasasan bile karışmak istedikten sonra başka evdede karışır :)

12. meryem01

meryem01 Uzman Üye+

13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bu kadar kolay olmamali ya ayrilalim demek:( bence bir cikar yolu vardir mesela neden birlikte oturmak zorundasiniz hasta mi yasli mi birseyi mi var eger boyle ise evet hakli kimse annesini/babasini bu sekilde akli onda kalarak yalniz birakamaz egerki sadece tek yasamamasi icinse bence illaki ayni evde oturmak zorunda degilsiniz karsilikli yada alt ust bir daire bulunup oturulur yada ayni sokakta olabilir her aksam ugrar iyi oldugunu gorursunuz esinin de ici rahat eder boylelikle sizin de yuvaniz ayri olmus olur;)

muncuk, GulGrnc, melodika ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. duygudk

duygudk Yeni Üye

Kayınpederim evi terketti, kayınvalidemde kirada oturuyo ve çalıştığı hem kiraya hem de kendine yetmeyeceği için bizimle kalmak zorunda. Fakat ailem asla böyle birşeye müsade etmez. O yüzden bitirmekten başka çaremiz kalmıyo

15. meryem01

meryem01 Uzman Üye+

Çok ani bir karar gibi geldi bana. Öfkeyle yanlış kararlar verip üzülmezsin umarım. İnsan sevdiğinden bir çırpıda vazgeçebilir mi ? Orta yolu bulsanız. Tabi yinede karar senin hakkında hayırlısı.

16. CanerEdanur

CanerEdanur İnci Üye+

Ne denir bilemedim gerçekten hakkında hayırlısı olsun demekten başka. Üzüldüm doğrusu bu şekilde bitmeseymiş keşke :(

17. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Bence de cok ani alinmis bir karar oncelikle oturulur konusulur belki daha uygun kirasi olan bir eve gecer gerekirse siz de yardim edersiniz dedigim gibi yakin 2 daire olur belki evleriniz yada ne bileyim arada kapi olan bir dublex daire olabilir bence orta yol bir sekilde bulunabilir suanda bu tavirla sadece nisanlini arada birakirsin ve guvenini kaybedersin kendi annenin ayni durumda kalip esinin boyle tepki gosterdigini dusunursen daha iyi anlarsin bence canim;)

melodika bunu beğendi.
  18. duygudk

duygudk Yeni Üye

Farkındayım çok ani çok zor bi karar ama bunu kabul edersem ailemi kaybedebilirim ve ailemi seçmekten başka şansım yok. Desteklerinize çok teşekkür ederim umarım kimse böyle birşey yaşamaz tek isteğim bu

Büşra yağmur bunu beğendi.
  19. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Ayni sekilde nisanlinin da ailesini annesini secmekten baska bi sansi yok;) bence sakinlesip tekrar mantikli olarak konusabilirsiniz ailenin de boyle birseyden dolayi (kendi baslarina da gelebilir) seni silebilecegini dusunmuyorum bizlere gore daha iyi dusunen buyuklerimiz sonucta varsayimlar uzerine ve bir anlik parlama ile hata yapiyorsun bence;)

20. serapraşit

serapraşit Yeni Üye

Cnm bence sen bilirsin ama yinede ev ev üstüne olmaz bende nişanlıyım banada beraber oturalım dediler istemiyorum dedim yani çok zor ben kendi annemle arada tartışıyorum kaldı ki kaynanamla tartışmıycam ver şunu da eklemek istiyorum senin her günün bir olmaz belki o gün mıtsuzsundur ve onlar sen eşinle kavga ettin diye düşünebilirler her şeyi bilmeleri de gerekmiyor çok yakınlık tez ayrılık getirirmiş en iyisi uzak olsun daha iyi Allah yardımcın olsun inşallah ayrı oturursunuz

Bu Sayfayı Paylaş