1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Karadeniz Turu

'Balayı - Seyahat' forumunda Seda tarafından 25 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Ailemle 2 kere baştan aşağı karadeniz turu yaptık, biri turla 2.si Rizeli aile dostumuzla birlikte. Herkesin bildiği Ayder yaylası, Uzungöl'ün maalesef her yıl daha da bozulduğunu gördük. Onun aksine çok bilinmeyen kıyıda köşede kalmış güzellikleri görmenizi öneririm; Artvin-Karagöl mesela harika bir yer. Orada biz tam anlamıyla paçaları botumuzun içine sokup safari yaptık :) Çok keyifli bir doğa yürüyüşünün ardında minicik dükkanında sıcak gözleme ve çay yapan teyzenin elinden karnımızı doyurduk. Temmuzda mont üstüne battaniyeyle oturduğum için o sıcak gözleme-çay nasıl güzel geldi anlatamam :)

Bunun dışında Ayder'in biraz daha yukarısına çıkıp tepedeki alabalıkçıda tazecik balık yerken manzarayı izlemenizi öneririm ;) Tabii bir de fırtına deresi var ki insan bakmaya doyamıyor orada da bir çay ve kuymak güzel olur ;) Oooof benim gene Karadeniz'im gelmiş :)

edep58, busradem, ea9187 ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. gümüş

gümüş Aday Üye

Hangi turla yaptiniz? Bende cok istiyorum karadeniz turu.
    acikcasi bi otele gitmek işime gelmiyo.gezmek daha iyi herzaman

3. SaadetKarayun

SaadetKarayun Üye+

Benim düğünüm martta olacak. Karadenizli olmama rağmen balayında hep karadeniz turu hayal etmişimdir. Ama hava şartlarından dolayı endişeliyim martta karadeniz soğuk olur çok :(((

yildiz bunu beğendi.
  4. hanifee

hanifee Aday Üye

biz balayına karadenıze gitmek isitıyoruz arkadaşlar sizce balayı için turla gitmek mantıklımı

birquul ve Benay bunu beğendi.
  5. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

Kesinlikle turla balayını önermem :) biz annemle karadeniz turuna gitmiştik, bırak başbaşa kalmayı yorgunluktan banyo yapmaya halin kalmıyor, her gece ayrı bir otelde sefil oluyorsun. Balayında başbaşa bir otele gidip civar yerleri gezmek daha iyi olacaktır ;)

SAFİNAZ ve Benay bunu beğendi.
  6. olisvel

olisvel Üye+

merhaba, guruba yeni üye olan biri olarak ilgiyle takip ediyorum :) bayan dayanışması çok güzel. kısmet olursa mayısın başında düğünüm olacak nişanı faln atlattık sıra gelinlik damatlık balayı eşya derdinde :) balayı için kıbrısmı karadenizmi diye düşünürken karadeniz turu yapmaya karar verdik :) 6mayıs gibi tura çıkacagız inşallah. o tarihlerde acaba hava nasıl olur ve turla olsun dedik çünkü aracımız yok otobüslerde taksilerde rezil oluruz. ne öneriyorsunuz bu konuda :D

yildiz bunu beğendi.
  7. BGTKDS

BGTKDS Yeni Üye

Canim öncelikle tebrik ederim , Karadeniz'de balayı konusunda yardımına ihtiyacım var soğuk muydu ,memnun kaldınız mi balayinzdan öyle ise hangi otelde kaldınız , bizim düğünümüz ağustosta şimdiden yer bulup ayırtmak istiyoruz :)

Kübra, Zümrütt ve carpe_diem bunu beğendi.
  8. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Canim ben Ordu ya haziranda gitmiştim herkes sahildeydi çok soğuk olmuyor yani sen düşün haziranda bile öyleyse :) sadece su biraz soguktu o da tam olarak temmuzda daha sıcak oluyormuş girilmeyecek gibi değil. Bır de insanın donesi hiç gelmiyor mükemmel bır yer :)

BGTKDS bunu beğendi.
  9. Zümrütt

Zümrütt İnci Üye+

Ağustos'ta yanar Karadeniz en çok nemden etkilersiniz ama muhteşem dinlendirici balayı olur 4 yıl Rize deydim tavsiye ederim :)

Esrahımm ve BGTKDS bunu beğendi.
  10. carpe_diem

carpe_diem Uzman Üye+

Rize çok küçük diyorlar ama tam olarak bilmiyorum. Ben Ordu Fatsaya gitmiştim bayagi büyük bır şehir Ordu başlı başına zaten gez gez bitmiyor :) ama karadenizin heryeri çok güzel yaa küçük veya büyük hiiic farketmez yani :))

Zümrütt bunu beğendi.
  11. Zümrütt

Zümrütt İnci Üye+

Evet aynen öyle inanın küçük bile olsa bitmiyor sevginiz bir yanim mavi bir yanim yesildi hala özlemim var :))

BGTKDS ve carpe_diem bunu beğendi.
  12. özlemmurat

özlemmurat İnci Üye+

canlar bır karadenızlı olarak ben butun karadenızı bastan sona kadar gezdım batumda dahıl hem turla gıttım hemde bıreysel olarak da gezdım.harıka yerler var gezılmesı gorulmesı yerler turla gıttıgınızde her gece baska otelde oluyorsunuz halıyle yorgunluktan bıtap dusuyorsunuz :) turla gıttıgınız zaman bellı baslı yerlerı gezıyorsunuz ama geyet eglencelı ve güzel oluyor :) benım ıcımde kalan tek sey rızede fırtına deresıne gıdıp de raftıng yapamadım eger gıdersnız mutlaka yapın.

13. fatmaözdl

fatmaözdl Aktif Üye+

bizde balayında karadenize gitmeyi düşünüyoruz nişanlım samsunu çok seviyor benimde gitmemi istiyor

14. FATMA AHMET

FATMA AHMET Uzman Üye+

insallah yazın turla beraber gitmeyi düşünüyoruz canım :)

özlemmurat bunu beğendi.
  15. mmlke

mmlke Uzman Üye+

kızlar bu yaz karadeniz turu yapmayı düşünüyoruz ama karar veremediğimiz bir nokta var. tur şirketleriyle gitmek mi daha iyi olur yoksa uçakla bir şehre gidip araba kiralayıp kendimiz gezmek mi. özellikle tur kullanan arkadaşlar varsa artısı eksisi ne olur yardımcı olursanız çok memnun kalırım :)

16. cannsss

cannsss Aktif Üye+

ben turla gittim açıkçası iyiki de öle yapmışım. Çünkü benim tek başıma gidemeyeceğim yerler vardı artı tur grubu da çok eğlenceli olunca güzel bir tatil geçirmiş olduk .aynı zamanda gittiğimiz yerlerde ne meşhursa orda o yemeği yedik o yerin tarihçesi vs öğrendik. ben kesinlikle tur ile gidilmesini tavsiye ederim.

17. mmlke

mmlke Uzman Üye+

yorumun için teşekkürler canım. çok yorucu oluyor mu peki. yani hep böyle koşturmacayla mı geçiyor. hani koştur koştur gezip bişey anlamamktan korkuyorum açıkcası

18. cannsss

cannsss Aktif Üye+

ne demek canım:) yani tabiki biraz yorucu oluyor mesela her sabah 7 de kalkıyosun hatta batumdayken orda saat bir saat ileri olduğu için 5 te kalktık ama öle harala gürele bir durum olmadı gezdiğine değiyo açıkçası aşırı bir yorgunluk hissetmedim ben

mmlke bunu beğendi.
  19. bftmnr

bftmnr İnci Üye+

Merhaba ben çok yorucu olacağı taraftarıyım zaten balayı dediğimiz şeyi turla geçirmek çok zor olur. Normal zamanda kesinlikle Karadeniz turları çok iyi fakat düğün stresini atlatıp tam dinleneceğin zaman her gece başka bi yerde kalıp her günü başka bi gezme telaşı ile geçirmek yorar insanı.. Bende balayında değil ama evlilikte ilk bikaç yılda çocuk olmadan gidilmesi taraftarıyım..

20. mmlke

mmlke Uzman Üye+

canım yanlış anlamışsın biz balayı için gitmiyoruz. balayında tura ben de karşıyım.biz evliyiz zaten bu yaz karadenizi gezmeyi düşünüyoruz

Bu Sayfayı Paylaş