1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Kapi Onu Kinasiyla Salon Kinasinin Artilari Ve Eksileri Neler?

'Kına Gecesi' forumunda mlktnrvrd tarafından 24 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. damlaseyit

damlaseyit Üye+

Merhaba canim ben bi kina gecesi magduru olarak kesinlikle biyer tutmani tavsiye ederim basligi gordum ve direk konusmam lazim dedim.ben cocuklugumdan beri kina gecemi bahcede yapicam diye hayaller kurardim oyuzdende bahcede yapildi 6 eylulde kinamiz oldu bahcemiz cok guzel süslendi balonlar tüller heryer rengarenk oldu doner takildi hersey guzel basladi fakat saat 5 gibi bi yagmur basladi dedik yaz yagmuru durur ama saat 8 oldu yagmurun siddeti dahada artti biz hala evdeyiz asagi bile inemedik bide ustune 3 yasindaki yigenim kayboldu o yagmurda herkes onu aramaya cikti ben hungur hungur agla ne makyaj kaldi ne sac ne moral neyse cocuk bulundu arkadaslar yagmur bizi engelleyemez diyerek herkesi asagi indirdiler sagoksunlar moralimi yerine getirdiler oynandi ziplandi benim abiye dizlere kadar camur agirliktan ve titremekten oynayamiyorum artik gece guzel bitti ama okadar hayallerimin suya dusmesi bana yetti herkesin fönler masalar bozulmus dogru durust fotografimiz yok temiz halimizle 1 fotomuz var digerleri sirilsiklam .. sana kucucuk tavsiye kesinlikle biyer tutman taraftariyim isi sansa birakma gunun guzel gecsin :p:dans DSC_1394-1-compressed.jpg 20140906_220422-compressed.jpg 20140906_220844-compressed.jpg

chemwin bunu beğendi.
  2. nilüfertnyl

nilüfertnyl Aktif Üye+

Ne guzel fiyatlar uygun orda nen 3 500 e tuttum :(

3. mlktnrvrd

mlktnrvrd Üye+

Ya kıyamam ben sana inan çok üzüldüm yağmur bereket derler ama böyle zamanlarda çok iyi sonuçlar çıkmıyor ortaya. İnşallah bundan sonrası senin için hep şans dolu olur yer bakıyorum bende hala bulduğum salon dolmuş :(

4. mlktnrvrd

mlktnrvrd Üye+

Ya inanılmaz rakamlar Dönüyor benim 1500 e bulduğum yerde dolmuş. Şimdi Bornova belediyesinin bi salonu var oraya baktık 350 lira :) salon kirası sadece, orkestrayı biz bulucaz ama şöyle bişey var çok kirlenmiş salon

5. duru su

duru su Üye+

Arkadaşlar eğer ev onu uygunsa bende ev önünde yapın çok eğlenceli oluyor.hem masraftan kaçınmış oluyoz bnm ev onu uygun oyuzdn yapacm tabi müsait değilse salon tutun oda ayrıca masraf oluyor

mlktnrvrd bunu beğendi.
  6. damlaseyit

damlaseyit Üye+

Tesekkur ederim canimm allahtan dugunum cok guzel gecti acisini cikarttik yani :cokkomik iyice arastir gez bak daha guzel yerler bulursunuz ins :asik

mlktnrvrd bunu beğendi.
  7. gülçingökçe

gülçingökçe İnci Üye+

Kapı önünde kına yapacak olanlardanım kızçeler :sevimli
    Hiçte olumsuz yönü olduğunu düşünmüyorum,:gul
    kına gecesi bütçesini yüksek tutmak çok yersiz bence daha az bütçeyle gönlünüze göre yapabilirsiniz herşeyi,
    hemde zaten çok masrafınız olacak kınadan tasarruf sağlamak en mantıklısı :sevimli:gul

duru su ve Sebnem bunu beğendi.
  8. nilüfertnyl

nilüfertnyl Aktif Üye+

Benimki hersey icinden pastasina kadar ama :/ yapacak birsey yok verecez paraciklari :)

sevim bunu beğendi.
  9. chemwin

chemwin İnci Üye+

Damla aynı şey kuzenimin düğününde oldu. ağustosta .havuz başıydı düğün .tenteler vardı masalar oralara yerleştirilmişti ama dansla birlikte yağmur başladı. düğün bitti yağmur bitmemişti .ama ne yağmur .bardaktan boşanırcasına .tenteler bile yeterli kalmadı .kimse bir şey anlamadı ama eğlenceye ara vermedik .moraller bozulmuştu kuzenin morali düzelsin diye kimse yağmuru takmadı. tentelerin altında oynamaya devam ettik ama dizlerimize kadar ıslanmıştık .polar şallardan dağıtıldı .ömür boyu unutulmayacak bir düğün oldu ama düğün bittiğinde yüzler gülüyordu önemli olan da bu :) sen de çok hoş görünüyorsun pembe çok yakışmış mutluluklar :)

mlktnrvrd, damlaseyit ve Kübra bunu beğendi.
  10. damlaseyit

damlaseyit Üye+

Cok tesekkur ederimm inanin imsan cok kotu oluyo yillardir o gunleri hayal et ama neler yasa iyiki arkadaslarimiz vardi onlar olmasa belki kinam bile olmicakti baya bereketli bi dugunumuz oldu

mlktnrvrd bunu beğendi.
  11. mlktnrvrd

mlktnrvrd Üye+

Bi yer buldum 350 ç
    izmir'de kır düğünü olacak benimki 4 Eylül,izmir havası çok dengesiz bu olayı düğünde de yaşayabilirim hazırlıyorum buna kendimi :)

damlaseyit bunu beğendi.
  12. damlaseyit

damlaseyit Üye+

Hakkinizda hayirlisi olsun ins cookk guzel bi dugununuz olur<3

13. lülü

lülü Uzman Üye+

Ben nişanımı evde yaptım ve bi yer tutma parasini bulmustu ve simdi de kinam icin bi cafe tuttuk ve gayet de uyguna 500 tlyetuttuk canım hemde kapasitesi yuksek sende boyle yerlere bakabilirsin bence...hem ev batmaz hem de hic biseyle ugrasmayacaksin biz kinamizi ve cerezimizi alip gidicez sadeceeee :)

14. mlktnrvrd

mlktnrvrd Üye+

Kızlar kına gecesi olayını hallettik :) kına gecesi konseptli bi salon tuttuk.

15. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

@NeslihanM Bu başlığa bakmak senin için daha faydalı olacaktır :) Her ikisinde zorlukları ve kolaylıkları vardır. Salon her açıdan rahattır yağmur filan etkilemez, ışıklandırma iyidir, masa sandalye süslemesi hazırdır maddiyat olarak biraz eksisi olur. Ama kapı obunde de yapsan masraf oluyor ışıklandırma mass sandalye kiralama derken onlara fa para gider. Hem eviniz batar. Kafe tarzı bi yer kiralanabilir salon kadar pahalı da olmaz hem :)

melodika ve NeslihanM bunu beğendi.
  16. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Aslinda haklisin , iste gelde bunu babamlara anlat , bakalim , bizim burasi kucuk ilce oldugu icin , kinaya uygun.cafede yok , ne.yapicagimi.sasirdim yani

kızkulesi ve Glsrnysf bunu beğendi.
  17. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Her hangi bi kafeye gidip sorabilirsin ya da bende salon yerine kafe tarzı bi yere 900 lira ödedim kafam rahat oldu ve o gün yağmur yağmıştı iyi ki tutmuşum yani:) Babanı ikna etmeye çalış birkaç salondan fiyat alsaydin pazartesi filan yaparsan ücret düşüren yerler var :)

NeslihanM bunu beğendi.
  18. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

3 tane salon var burda , 2 binden basliyomus fiyatlarida , babamada hak veriyorum aslinda , cafeleri arastircam belki kabul eden olur , zaten olursada hafta ici dusunuyoruz

Glsrnysf bunu beğendi.
  19. yaseminbolukbass

yaseminbolukbass İnci Üye+

@NeslihanM canım dernek tarzı yerler varsa oralarada bakabilirsin sandalye masa içinde oluyo onların hem kafeden de uyguna geliyo salonlar çok pahalı olduğu için bende dernek araştırıyorum şu an

melodika bunu beğendi.
  20. NeslihanM

NeslihanM İnci Üye+

Düşünüyorum da bizim burda dernek tarzi biryer yok gibi sanki , soyle bisi var tek basina birseylerle ugrasmak bi sure sonra insani yoruyor , dusunme yetinimide kaybettim :) :) :)

Bu Sayfayı Paylaş